Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek rosszul teszek,...

Szerintetek rosszul teszek, ha így döntök a végrendeletemben?

Figyelt kérdés
Volt 3 gyermekem, abból 1 már nem él, csak 2 unoka maradt utána. Én a 2 gyermekemre hagynám az ingatlanom, és a 2 unoka csak a pénzemből örökölne, ami ugye jóval kisebb összeg, mint a ház. A 2 unoka évi egyszer ha beszél velem, és nagyon jól keresnek, jobb az anyagi körülményük, mint a 2 gyermekemnek. A gyerekeim egyedül akik segítenek engem anyagilag is, és egészségügyi dolgokban is. Mit gondoltok?

febr. 22. 13:10
A kérdező szavazást indított:
Jól döntök így
Rosszul döntök ezzel
107 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
93%
Helyedben én is így döntenék.
febr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen korrekt.
febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
77%
Ha tényleg ennyire nem törődnek veled, én még pénzt sem hagynék rájuk. Egyértelmű ha ne adj Isten gondozásra szorulnál, akkor rájuk úgysem számíthatsz, hiszen most sem törődnek veled.
febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
42%
Én mindenkinek egyformán adnék, a két unokának is, az elhunyt szülő után törvényileg járó részt. De ha te úgy gondolod, ahogy leírtad, az is jó megoldás, jogod van így érezni.
febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
88%
Ha végrendeletet írsz, attól még a köteles rész jár nekik, vagyis az alapesetben végrendelet nélkül nekik járó örökség 1/3-a. Ha azt akarod, hogy semmi közük ne legyen a házhoz, akkor még életedben írasd a két gyerekedre, magadnak holtig tartó haszonélvezettel. Vagy köss a gyerekeiddel eltartási szerződést.
febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
23%
Nálunk nem végrendelet útján történik az öröklés, mint pl. USA-ban. Nálunk a törvények szabályozzák pontosan az öröklést. Egyetlen egy örököst sem tagadhatsz ki végrendelettel sem a jogos örökségéből. A törvények magasabb szintűek, mint a végrendelet.
febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
46%

Én alapból nem várnám el, hogy meglett felnőtt létemre 2 éppen szárnyát bontogató fiatal felnőtt gondoskodjon rólam.


Ha nekem nem jött össze 40+ év felnőtt munkaképes lét alatt az, hogy megteremtsem a saját jövőmet, miért várnám el egy kb 5 éve dolgozótól, hogy ugyanezt megcsinálja nemhogy magának, hanem valaki másnak is?


Az értelmetlen pofavizitektől, mikor amúgy semmi közös beszédtéma nincs, csak vannak hogy legyek, herótom van amúgy is.



De te ha bűntetni akarod a 2 unokádat, mert élni és építeni akarják a saját életüket, ahogy az el is várható tőlük, csak nyugodtan.

febr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
83%
#6 Hol van az a "nálunk"? Magyarországon nem úgy van, ahogy írod.
febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
61%
8: De Magyarországon pontosan így van. Nagyon speciális esetben lehet valaki kitagadni. De ahhoz tényleg valami nagyon durva, és persze bizonyított dolognak kell történni. Pl. a gyerek/unoka bántalmazza a szülőt/nagyszülőt.
febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
59%
Az unokáid jobb körülmények között élnek mint a gyerekeid, évente egyszer beszéltek, alig ismeritek egymást. A gyerekeid közel állnak hozzád, segítenek anyagilag, és fizikailag is. Én nemcsak a házat, még a pénzemet is arra hagynám, aki törődik velem. A köteles résznek nézz utána, hogy ilyenkor mi van, az unokáknak is jár-e, vagy az csak a gyermeknek.
febr. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!