Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek rosszul teszek,...

Szerintetek rosszul teszek, ha így döntök a végrendeletemben?

Figyelt kérdés
Volt 3 gyermekem, abból 1 már nem él, csak 2 unoka maradt utána. Én a 2 gyermekemre hagynám az ingatlanom, és a 2 unoka csak a pénzemből örökölne, ami ugye jóval kisebb összeg, mint a ház. A 2 unoka évi egyszer ha beszél velem, és nagyon jól keresnek, jobb az anyagi körülményük, mint a 2 gyermekemnek. A gyerekeim egyedül akik segítenek engem anyagilag is, és egészségügyi dolgokban is. Mit gondoltok?

febr. 22. 13:10
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
92%

"...vagy egyszerűen a gyerekeid nevére íratod a házat."


Mert az nem ajandekozas?

febr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
93%
De. Azért írtam utána hogy az támadható. (elévülési idővel)
febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
64%

Oké, támadható. De mégis milyen érvekkel támadnák, ha az ajándékozó beszámítható, ők meg egész életében kb. le sem sz*rták?

Támadni lehet, de meg is kell tudni indokolni.

Én a kérdező helyében tuti a gyerekeimnek ajándékoznám, a haszonélvezeti jogot meg megtartanám magamnak.

febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell megindokolni. Törvényes örökösök, ez épp elég.
febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
44%

Én mindent harmadolnék és a két unoka együtt megkapná mindennek a harmadát.

Évente egyszer keresnek - és te őket hányszor? Te mit tettél azért, hogy élő kapcsolat legyen köztetek? Vagy csak elvártad, mint egy nagyságos asszony, hogy látogassanak a gyerekeid, unokáid?

febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
82%
#25 A felnőtt unokákat keresni általában egyenlő azzal, hogy zavarni: munka, egyetem, baráti összejövetel, szórakozás akármi. Képtelen voltam jó időpontban hívni őket, mindig rohantak. Ők meg nemigen keresnek. Szüli-, névnapjukra elküldöm az ajándékot, üzenetben megköszönik. Ennyi. Én sem így képzeltem.
febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
38%
Miért lenne elég indok, az hogy törvényes örökös valaki? Ha még életében elajándékozza, akkor nincs is örökség.
febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom mi mindened van, kérdező, de azzal azért számolnék a helyedben, hogy ha netán otthonba kényszerülsz, vagy otthon, de tartós ápolásra szorulsz, akkor az egy lakás árát fel tudja emészteni. Kérj jogi segítséget, hogy magadat se lehetetlenítsd el, és a gyerekeid is valós segítséget kapjanak, ha már azt akarod.

Szubjektív véleményem viszont, hogy a gyerekem gyerekét nem zárnám ki/ különböztetném meg.

febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
12%
Tippelek csak: az elhunyt gyerek fiú volt ugye?
febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
63%

Az unokáknak jár a kötelesrész, mert a szülő elhunyt.

Nem elég baj nekik, hogy meghalt az anyjuk vagy az apjuk, még a nagyanyjuk is bünteti őket, mert merészelik felépíteni az életüket. Én hagynám a törvényes öröklési rendet, hacsak nem kifejezetten bunkók velem az unokák.

febr. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!