Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám rég már csak szenved...

Nagymamám rég már csak szenved. Rossz vagyok, mert így érzek?

Figyelt kérdés
Már nagyjából 10 éve olyan rosszul van, hogy nem tudja elhagyni a házát. Folyton csak ül az ágy szélén és mereng. Az elmúlt 2 évben sokat romlott az állapota, szenved szószerint. Nincs komoly betegsége, csak megöregedett, de sokszor belegondolok, hogy ez élet így még egyáltalán? Pelenkázni kell, megvakult, de nem tudják megműteni magas vérnyomás miatt stb. Belegondolok, hogy még lehet így fog eltölteni éveket és összeszorul a szívem, mert nagyon rossz így látni Őt. Rémes ember vagyok, hogy néha azt érzem ennél még a halál is jobb lenne? Szép kort élt, sok mindenen ment keresztül, de ezek az elmúlt évek már szenvedésnek minősülnek szerintem. Ő maga is sokat emlegeti, hogy már nem bírja a fájdalmat, főleg mióta a látását is elvesztette.
márc. 26. 21:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy rossz. Ha én lennék a nagymamad helyében, valós én is azért imádkoznek már, hogy mielőbb "jobblétre" szederuljek. Nem véletlen ez a találó kifejezés sem.
márc. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Nem vagy rossz átestem ilyenen nem volt jó viszont azon elgondolkodnék a helyedben/helyetekben hogy nem lenne e jobb neki egy otthonban
márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy vagy rossz, teljesen érthető, amiért így érzel.
márc. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen érthető. Párom nagymamája 98 éves volt. Jó volt a látása, hallása még kijárt a kertbe is.Sokszor hajtotta hogy ő eleget élt megszeretne halni. Aztán egyik napról a másikra elhúnyt.
márc. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%
Pontosan mért is lenne jó neki egy öregek otthonában, 2-es? Ja, azt nem tudod, de neked jobb lenne, mert nem kéne kerülgetned!
márc. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%

Aki az otthont javasolja, azt remélhetően, majd a csemetéi is bedugjàk az otthonba, ha megöregszik!



Kérdező, kinek mi adatott...

Látod, egy ismerősöm apja alig 60 évesen meghalt. Ereje teljében volt, vàllalkozó, a neje és gyerekei nem dolgoztak, mégis luxusban éltek. Hàt az ember összeesett a boltban, és annyi.... Nem szenvedett évekig

Nàluk az a baj hogy már nincs... Nàlatok meg hogy van, de így... Kinek mi jut. Sokszor ám nem véletlen mi jut...

márc. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

#5 közel 6 éven át "kerülgettem" a több stroke-on át esett édesapámat aki a stroke következtében lebénult illetve a látása is rá ment,majd demens lett ez alatt az idő alatt én etettem,fürdettem,pelenkáztam szóval tudom hogy mit érez a kérdező és nem arról van szó hogy kerülgetni akarja


A másik hogy egy otthonban bármi történik felkészültebb emberek vannak a közelében akik erre szakosodtak

márc. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

"már nem bírja a fájdalmat"

Mije fáj?

márc. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
5: Ott közösség van és programok vannak, nincs egyedül, élete van.
márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8 Köszvényesek a lábai, annyira súlyos már, hogy ráállni is alig tud. A dereka/háta is fáj, emiatt aludni is szinte ülve szokott, mert fekve még rosszabb. Emellett cukorbeteg, vérnyomás problémái vannak, most pár hónapja valami idegrendszeri probléma is van, amire kapott frontint, ha nem veszi be akkor azért van rosszul, ha meg beveszi akkor olyan, mint, aki le van szedálva.

Idősek otthonáról hallani sem akar, amit megértek, de így meg rámegy totálisan a szüleim házassága is, folyamatosan veszekednek, mert bármennyire is csúnya ilyet mondani, elég nagy teher ez. Anyukámnak nincs testvére, így mindent Ő csinál vele kapcsolatban, apukám meg nem éppen együttérző (igaz, mamám mindig is utálta őt és áskálódott ellene, így én valamennyire megértem).

márc. 27. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!