Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nagymamám és apukám is...

Ha nagymamám és apukám is időskori demenciában szenved, és én erre az ágra hasonlítok, akkor várhatóan rám is ez vár?

Figyelt kérdés

Mamánál is észrevettük a halála előtti néhány évben, de nem szóltunk neki.

Édesapámat én tartom el, így közelebbi viszonyban vagyunk, ezáltal veszekedni is szoktunk. pl. mikor 100x kell neki elmondani valamit.

újra és újra megkérdezi ugyanazt, akkor is, ha 10 másodperccel előtte lett neki elmondva.

csak a saját igazát hajtja, holott nagyon sok dologra nem emlékszik vagy rosszul emlékszik.

ma 2 percen belül 2x megkérdezte, mi lesz a vacsora, 2x elmondtam, a harmadik már az volt, hogy sose mondom meg, mi lesz a vacsora?

néha már azt érzem, direkt csinálja.

és amikor tényleg sokszor kell elmondani, türelmetlen vagyok.

na most az a különbség, hogy neki elmondjuk, hogy mi van, de nem hiszi el, nem érti, vagy nem akarja elfogadni.

kértük, szedjen gyógyszert.

egy kis cavintont, hogy frisebb legyen az agya.

nem hajnlandó, mert ő nem hülye, csak mi nézzük hülyének.

hát lassan tényleg annak nézem, facebook-on lát valami rendelhető csodabogyót egy vagyonért, mindenáron meg akarja rendelni, mert ott azt írták, hogy mindenre jó.

nem tudjuk megértetni vele, hogy ez átverés, kb. annyit ér, mint egy vitaminkapszula, vagy annyit se, és így verik át az embereket, hogy sima c vitamint adnak el csodaszerként időseknek több tízezerért.

de szerinte ez nem így van, mert ott volt egy fotó, hogy hogy nézett ki az ember előtte, és hogy nézett ki utána, meg leírta, hogy hogyan javult az élete. és ez apukámat meggyőzte. hiába mondjuk neki, hogy ilyen fotókat mi is bármelyik percben feltehetünk facebook-ra.

mit tegyek vele? nem adnám be sehova, nem is akarnám, de pénzünk sincs rá.

vajon rám is ez vár? és ha már most ezen keresztülmegyek kívülállóként, vajon ha én leszek ebben a helyzetben, elhiszem majd, hogy kezdek meghülyülni, vagy én is tagadni fogok? most úgy gondolom, hogy hajlandó leszek majd beszedni a gyógyszereket, de ki tudja, mi játszódik le ilyenkor egy ember agyában.



2015. okt. 9. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de meglehet, hogy a géneket örökölted. Nem kell egy életen át ezen "agyalnod", mert amilyen gyorsan fejlődik az orvostudomány és mire téged öregnek nyilvánítanak, addigra gyógyítható lesznek, ilyen és hasonló betegségek. Àlj hozzá pozítivan.
2015. okt. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

ok, tulajdonképpen engem még nem zavar, csak úgy eszembe jutott.

de apukámmal mit csináljunk, aki nem is ismeri be, hogy nem tiszta már az agya?

én tudom, hogy sokszor türelmetlen vagyok, de ki nem lenne az, ha ugyanazt kéne újra és újra elmondania egymás után sokszor?

2015. okt. 9. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!