Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám rég már csak szenved...

Nagymamám rég már csak szenved. Rossz vagyok, mert így érzek?

Figyelt kérdés
Már nagyjából 10 éve olyan rosszul van, hogy nem tudja elhagyni a házát. Folyton csak ül az ágy szélén és mereng. Az elmúlt 2 évben sokat romlott az állapota, szenved szószerint. Nincs komoly betegsége, csak megöregedett, de sokszor belegondolok, hogy ez élet így még egyáltalán? Pelenkázni kell, megvakult, de nem tudják megműteni magas vérnyomás miatt stb. Belegondolok, hogy még lehet így fog eltölteni éveket és összeszorul a szívem, mert nagyon rossz így látni Őt. Rémes ember vagyok, hogy néha azt érzem ennél még a halál is jobb lenne? Szép kort élt, sok mindenen ment keresztül, de ezek az elmúlt évek már szenvedésnek minősülnek szerintem. Ő maga is sokat emlegeti, hogy már nem bírja a fájdalmat, főleg mióta a látását is elvesztette.
márc. 26. 21:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

10: De ez nem gondoljátok, hogy önzés vagy kegyetlenkedés, túlzott elvárás? Elvárja, hogy a gyerekei, unokái (vagy ha 1 van, akkor ők ketten) ne éljék az életüket, ne dolgozzanak, anyagilag vegetáljanak, szegényedjenek el, szerelmi életük ne legyen, szabad idejük ne legyen, saját háztartásukra ne legyen kapacitásuk, hanem őt ápolgassák évtizedszám? Ez 4 emberes feladat főállásban.

Ez olyan, mintha azt mondanád, Rozika, meghalok, ha nem műtenek meg, mert vakbélgyulladásom van. De én azt szeretném, ha te műtenél meg. Végezd el nekem az orvosit, szerezz állást, hogy megműthess. És hozzál-vigyél is autóval, etess, itass, kísérgess, katéterezz utána.

Kicsit sok elvárás, nem?

Vagy elmegyünk ahhoz (azokhoz), aki képes ellátni ezt a feladatot.

Felhívjuk a taxitársaságot, stb.

Épp elég egy hozzátartozónak beletenni ilyenkor azt, amit csak egy hozzátartozó tud beletenni.


Te elvárnád ezt valakitől, hogy ilyen áron pesztráljon téged, saját kárára?

Pláne a gyereked?...

Vagy elfogadnád, hogy 24 órából csak egyet van veled valamelyik családtagod?

márc. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11 Ez nem ilyen egyszerű, bármi is a véleményünk erről nem lehet otthonba vinni, ha nem akarja. Már pedig bármikor szóba kerül csúnya kiakadás a vége részéről.

Nem tudom, ha idős és beteg leszek mit fogok elvárni a szeretteimtől, de őszintén remélem, hogy senkinek nem leszek a terhére. Amit leírtál mind igaz, anyukámnak semmi élete mellette, nem tud dolgozni, anyagi gondok stb.

márc. 27. 14:43
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

12: gondolom, hogy már sokkal korábban is túlzott elvárásai, ábrándjai voltak azzal kapcsolatban, mit követelhet meg a gyerekétől, unokájától...

Itt egy komolyabb mulasztás is van a részetekről, hogy nem utasítottátok korábban vissza, nem húztatok határokat.

Lehetne kérni pszichológustól is tanácsot (klinikai szakpszichológustól, nem egy sima bölcsésztől).

márc. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
39%

"Amit leírtál mind igaz, anyukámnak semmi élete mellette, nem tud dolgozni, anyagi gondok stb."

És ha egy kicsit beleásod magad a dolog pszichológiájába, ez a lényege a nagyi akaratosságának. Nem akarja, hogy a lánya önálló, független legyen tőle.

Ez valószínű már 35 évvel ezelőtt is látszott és 15 évvel ezelőtt is akadályozta anyukád életvitelét.

márc. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy rossz. Ez sajnos ilyen. Na ilyenkor lehet megérteni miért küzd Karsai és miért bicskanyitogató a másik oldal hozzáállása.
márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!