Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gondnokság alá lehet-e helyezn...

Gondnokság alá lehet-e helyezni valakit a beleegyezése, hozzájárulása nélkül? Idős embernek gondnoka lett, a fia egyedül elintézte. Szabályos-e ez?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 10:04
 61/91 anonim ***** válasza:
100%

60.

Te mit szedsz?

ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
100%

#60, és? Szomorú, ha a kretén fia nem látogatja, de képzeld, a kórházban nem a hozzátartozó szokta fürdetni a gondozottat, hanem a nővérek. És igen, a hálóinget is kimossák a mosodában, ha csak így megoldható, hogy tisztához jusson.

Most már mindent tudunk - azt is, hogy maminak reszelik, és nem vágják a körmét -, de hogy mi az a titokzatos rejtély, amire fény derült, na azt nem tudtuk meg.

ápr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
55%

A kérdésre válaszolva. A gondnokság alá helyezéshez nem kell az illető beleeggyezése, hiszen pont az a lényeg, hogy azért kerül gondnokság alá, mert egyedül nem képes intézni az ügyeit (szellemi értelemben, fizikai korlátoltság nem számít).

A gondnoksság alá helyezés folyamatát egy ember is elindíthatja, sok vizsgálat, idő, több orvos szakvéleménye kell ahhoz, hogy gondnokság alá kerüljön valaki.

A fia a legközelebbi rokona. Ki más intézné, illetve kezdeményezné?

ápr. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:
55%

Nem volt épp lezárva a kórház? Mert ezt én is megkaptam, hogy nem látogatom anyámat, csak azt nem vágták, hogy éppen akkor influenzajárvány miatt le volt zárva egy hónapig az osztály és a kórház is.


Mellesleg sok helyen nem is érdemes otthoni holmit vinni, sokkal praktikusabb a kórházi textília, mert abból fürdetés után kapja a tisztát, a szennyest elviszik, és fertőtlenítik. Főleg, ha olyan szennyeződés kerül rá, amit az ember otthoni körülmények között nem biztos, hogy szívesen hazavinne (akármilyen fertőző betegség például)


A körömvágásról meg annyit, hogy az sem áll mindenki kezére, már ne is haragudj, de ez abszolút nem elvárható senkitől, én sem várnám el a saját gyerekemtől, hogy levágja a körmeimet. Van erre dolgozó a kórházakban, ingyenesen, heti egyszer borotválja a férfiakat, vágja a hajat igény szerint.


De még mindig nem derült ki, hogy neked mégis mi a bajod, és mi is derült ki.

ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:
100%
Te ki vagy a történetben kérdező? Miért izgat ez ennyire rettenetesen?
ápr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 A kérdező kommentje:

Nem volt lezárva a kórház! Előttem nem, akkor a fia előtt se. A fia annyira pöcs, hogy bemegy a kórházba beszélni orvossal három órakor, fél négykor hazamegy, nem várja meg a négy órás látogatási időt, mert várják a halak a tó parton. Három hete nem látta az anyját!!

Az otthoni hálóinggel pedig csak arra utaltam, hogy enniyre empatikusak a nővérek. Nem a "hullazsákkal" foglalkoznak. Megtehették volna, hogy húzna rá kórházit, de külön figyeltek rá!! A körmövágás sincs elvárva senkitől, de ezen a csóró pénzt kérő helyen mégis megteszik!! Ezzel is csak erre utaltam.

Én egy közeli hozzátartozó vagyok aki negyven kilóméterről, három naponta megy, viszi ami kell. Még azt is pótolom amit nem a néni eszik meg hanem kitudja ki.... Mindezt a saját pénzemből. Első pár hónapban a fia felvette a nyugdiját amit le is nyúlt a hobbijára forditotta. Elindítottam egy folyamatot. A nénit nem látta semmiféle orvos a gondnokságot illetően. Kicsit meglepődött a fia, hogy mi vár rá...

ápr. 26. 14:47
 67/91 anonim ***** válasza:
100%

"Elindítottam egy folyamatot. A nénit nem látta semmiféle orvos a gondnokságot illetően. Kicsit meglepődött a fia, hogy mi vár rá..."


Mit inditottal el? Az meg van, hogy egy demens ember nem feltétlenül emlékszik rá, hogy mi történt? Amúgy mi vár a fiara?

ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
75%

66.

Na akkor végre ezt is megtudtuk, közel 70 hozzaszólás után, hogy te vagy a hunyó.

Azaz te indítottad el az eljárást.

De akkor te vagy a másik fia? Vagy a nyitóban mit kérdezel?

ápr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
70%
Hát, ha elintézted, megcsinálták és nemszabályos, akkor nem te követtél el szabálytalanságot, hanem aki engedélyezte.
ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
66%

"A nénit nem látta semmiféle orvos a gondnokságot illetően."


Ilyen a világon nincs.

ápr. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!