Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tartsam el egyedül a...

Hogyan tartsam el egyedül a nagymamámat,akinek nem volt munkaviszonya és nyugdíjat sem kap?

Figyelt kérdés
Nagyapám meghalt 3 hónapja, eddig az ő nyugdíjából éltek ketten. Velük laktam/lakok kiskorom óta. Nyilván eddig is segítettem őket,de mióta papa meghalt, 200.000ft vizetésből nemtudom mamát is és magamat is fennttartani. Van 2 fia (apum és apa testvére) apummal jó a viszonya,nagybátyám sz*ik rá,pedig a szomszédba laknak. Mondtam a családnak dobjunk össze, én,apa,nagybátyám, 2 menye a fizetésből,mert magamnak sok,de nem segítenek,feléje sem néznek,egyedül csak én és apum,de ígyis kevés. Jogszabályilag olvastam a szülőtartásról,minden dolog adott a segítésre. (Nincs kiskorú gyerek egyik fiának sem) én mit tudnék tenni ez ügyben? Mert egyedül nemmegy! 25/L
2022. okt. 30. 15:39
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
36%
Ha ő egész életében csak nótázgatott, mint a tücsök, az igencsak önhibája. Az ő felelőssége, hogy nem gondoskodott magának nyugdíjról. Márpedig csak önhibáján kívül magát eltartani nem képes rokonról köteles gondoskodni - nem te, hanem a fiai.
2022. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
96%

A nagymamádnak jár a férje után özvegyi nyugdíj.

1 évig a teljes nyugdíj úgy tudom.

A szülőtartást meg el lehet indítani a gyerekei felé.

2022. okt. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%

Időskorúak járadékát lehet kérelmezni.

[link]

Plusz az özvegyi nyugdíjat is igényelni kell.

2022. okt. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
36%
Nem adott minden, ugyanis önhibájából nincs jövedelme. Nehogy a fiaia hibája legyen már hogy egész életében lusta volt dolgozni
2022. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
91%

Hol található az időskorúak járadékának igénylésére szolgáló kérelem formanyomtatványa?


Az ellátás igényléséhez rendszeresített formanyomtatvány a kormányzati portálokon ( [link] valamint a [link] oldalakon), továbbá a fővárosi és megyei kormányhivatalok honlapjain kerültek közzétételre.


A nyomtatvány papír alapon elérhető valamennyi járási hivatalnál, kormányablaknál és polgármesteri hivatalnál.


Hol lehet a kérelmet benyújtani?


Az időskorúak járadéka iránti kérelmet a kérelmező lakcíme szerint illetékes járási hivatalnál, a kérelmező lakcíme szerint illetékes települési önkormányzat polgármesteri hivatalánál vagy közös önkormányzati hivatalánál, valamint a kormányablaknál lehet benyújtani.

2022. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
93%
2022. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Savlekotő ***** válasza:
72%
Kedves fiai tartsák el, nem neked kell,de nagybátyád leszarja gondolom a kedves mamának nem legyek hordták össze h az egyik fia rá se néz ,nyugdíja meg nincs mert dolgozni lusta volt egy percet is..
2022. okt. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
23%
Állami otthon?
2022. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
93%

Eltartási szerződés, cserébe a tiétek a ház vagy ami a nagyi nevén van. Tudom, ettől nem lesz több pénz a konyhán, de legalább azok örökölnek csak, akik ott voltak neki. Amúgy megtudom érteni azokat is, akik nem rohannak segíteni. Aki nem kap nyugdíjat, az valószínűleg háztartásbeli volt és életében nem volt bejelentett munkahelye, ami után járna a nyugdíj. Az ilyenek amúgy mire gondolnak? Ők halnak majd meg előbb? A rokonok fogják eltartani? Főleg a mai világban, nem könnyű! Elég önző dolog ilyen nagy terhet bárkinek is a nyakába varrni, de erre számítani lehetett és a nagyi is tudta, hogy egy nap ez lesz.

Az is egy opció, hogy eladjátok a házat és fizetitek belőle az idősek otthonát.

2022. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
96%

Nézz utána az özvegyi nyugdíjnak.

Úgy tudom az elhunyt férj után (talán nyugdíjának fele) jár az özvegynek.

2022. okt. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!