Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Az egyik unoka mindig sok...

Az egyik unoka mindig sok ajándékot kap a másik mindig keveset, nem szeretek a családi eseményekre menni. Mire lehet számítani egy 3. unokánál?

Figyelt kérdés

Páromék 4-en testvérek,egy lány és ők hárman fiúk. A legidősebb fiúnak más volt az anyja (meghalt),a többieké közös. Az apjuk meghalt. A legidősebb fiúnak van egy 10 éves fia, a lánytesónak egy 9 éves lánya. A fiú, a "mostohaunoka" minden húsvétkor,szülinapkor,karácsonykor kap 1-2 dolgot, a lány 8-10-et. Az egy dolog, hogy a lány családja gazdagabb de nem értem,miért nem lehet az anyósnál (nála van az egyik nap a nagy összejövetel mindig) csak a tőle kapott ajándékokat kiosztani,felnőtt emberek miért nem nézik,milyen fájdalmas ez a kissrácnak. A másik, hogy a drága mama is látványosan kivételez az édes unokájával,több dolgot vásárol neki. A saját gyerekei között is látható ki a kedvenc, a legkisebb fiú, a párom öccse, az anyós egyedülneki vett egy házat csak úgy. Attól tartok, ha nekünk és nekik is lesz majd gyerek, a miénk ugyanúgy jár, mint az idősebb tesó fia, ezt nem akarnám. Gondoltam már arra, hogy legközelebb vegyünk a srác szülinapjára valami értékesebb dolgot, a kislánynak meg csak egy csokikát, de nem akarok plusz feszültséget kelteni. Megoldás lehetne esetleg az is, hogy költözzünk távolabb a mamától,hogy ne kelljen tovább nézni ezt? Néha látom a páromon, hogy ha nem is mondja, de bántja ahogy az öccsével kivételez a nő. Nekem a szülők más országban élnek,de 2 unokatestvérem van viszonylag közel,akikkel számíthatunk egymásra.

Érdekelne olyanok története,ahol hasonlóan kivételezett a nagymama egyik-másik unokával,hogy milyen megoldás született,vagy hogy lehetett enyhíteni a dolgon,hogy az elhanyagolt unoka ne sérüljön nagyon lelkileg.



máj. 7. 22:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
Ó, megértettem, a nagyinak nem a gyereke a nagyfiú. Akkor meg azért durva mert ő ment férjhez gyerekes emberhez, ezzel sajátjává fogadta a fiút. Akkor is ha nem ő szülte. Menjen az ilyen a francba az ünnepeivel meg a kivételezésével.
máj. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

Laza kapcsolatot kell tartani vagy epp nem tartani.

Nagymamamnal is ez volt, evente egyszer vittek el a szuleim hozza, ugy, hogy a tobbi kedvenc rokon kisgyerek nem volt ott es nem volt unnep. Igy nem volt lathato kivetelezes se, elvoltunk, bar sose szerettem kulonosebben, nem is lattam mar vagy 10 eve.


Szoval lehetne erre megoldas. Az semmikeppen nem az, hogy nagy csaladi unnepek vannak, mert ennek igy 0 ertelme van.

máj. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
Én vinnék annak a gyereknek valami különlegeset kompenzációképpen a helyedben.
máj. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

Én biztos nem ettől tenném függővé a gyerekvállalásomat. A párommal megbeszélném, hogy mit gondolok erről, de az anyósnak biztos nem szólnék. Emiatt költözni sem szükséges, nem kell odamenni vagy kevesebbet kell odamenni időtartamban és gyakoriságban.

Szerintem a ti gyereketekkel nem csinálná azt, amit a kisfiúval, ha mégis, akkor alakítsátok majd úgy a dolgokat, hogy ne sérüljön.

Én hasonló ajándékokat vennék a gyerekeknek (ha egyszerre kapják meg), szerintem ez korrekt és nem az én feladatom, hogy helyreállítsam az univerzum igazságtalanságait (és talán nem is ez a legjobb mód rá).

máj. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

Én is vennék valami komolyabb ajándékot a hátrébb sorolt kisfiúnak.

A továbbiakban meg nem járnánk a közös nagy ünnepekre, max kedd esténként ugranánk be a férjemmel a mamát meglátogatni.

máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%
Sima testvérek közt is tud különbséget tenni a nagyszülő hasonlóság, érdeklődés, stílus vagy akár hajszín miatt is. Bőven elég, ha egyiknek levadássza az álmai játékát, a másiknak meg az akciós valamit megveszi a pénztárnál. Ilyen esetben nem adnék lehetőséget a nyílt ajándékozásra.
máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk is így volt, pedig egyszem lánya vagyok az anyámnak, és a saját lányaim is édestestvérek. Az egyikük örökölte anyámtól az 1-es cukorbetegséget, a másikuk nem. Gyerekkoruktól ment a megkülönböztetés, a cukorbeteg lányom berendezett lakást kapott anyáméktól, amikor férjhez ment, a "kicsi" az semmit nem kapott.

De hogy a kérdésedre is reagáljak, kérdező, én a nagy családi ünnepeket innentől kihagynám a helyetekben. Kb. ahogy 15. hozzászóló írta, úgy oldanám meg.

máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
31%

17.

És ezt te hagytad?

máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 babyboom567 ***** válasza:
78%
De ezzel neked nem nagyon van dolgod.Itt a "mostohaunoka" szüleinek(anyjának/apjának kellene kinyitni a száját, vagy hanyagolni a kapcsolatot,ha tényleg ekkora kivételezés van)Különben meg te mondod, hogy a kislány unoka szülei gazdagok, lehet ők lihegik túl a dolgot,és nem a mama.
máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18%
18, nem tudtam mit csinálni. Mindig "megmagyarázta" anyám, hogy a nagyobbik lányom és ő sorstársak.
máj. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!