Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Melyik a rosszabb eset ? Ha...

Melyik a rosszabb eset ? Ha túl sok év különbség van 2 testvér között vagy ha túl kevés ?? A sokat 8 év külsőségre értem a keveset pedig 1-2-3 évre

Figyelt kérdés
jan. 9. 12:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bármelyik is rossz?

Van egy 7 évvel idősebb tesóm és van egy aki most lesz 3 éves.

jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A kevés semmiképpen sem rossz. A tesóm és köztem másfél év van (suliban 1), és pont jó ez így.
jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
12%
A legrosszabb, amikor szexuális kapcsolat van közöttük.
jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Az öcsém 11 évvel fiatalabb nálam, nekem ez nem jött be, így 4 és fél év alatt szültem a hármat. De az én gyerekeim meg lehet pont emiatt majd többet várnak. Nincs ideális korkülönbség.
jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

A gyerekek szempontjából az a jó, ha kicsi a korkülönbség. Jobban tudnak együtt játszani.

A másik: családi nyaralásoknál az igényekben, érdeklődésben, teherbíró képességben nem lesz akkora különbség. Ahol mondjuk 8 év korkülönbség van, ott mondjuk a kicsi 2 éves, a nagy 10 éves. Egy nyaraláskor gyakorlatilag kettéválik a család és általában apuka megy a nagy gyerekkel, anyuka marad a kicsivel, mert ő negyedannyit se bír sétálni, a legelső játszótér elég szórakozást ad neki és persze sokkal hamarabb kifárad, akkor pedig haza kell vele menni és pihennie kell, különben kikattan és ordítással zárul a nap. Vagyis: a családi nyaraláson keveset lesz valóban együtt a család. Pedig ez elvileg a közös élményekről és együtt töltött időről kéne, hogy szóljon.

jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

Ha nagy korkülönbség van a gyerekek közt, akkor több egykét fogsz nevelni együtt.


A testvéreim közt egy-két év korkülönbség van, jól kijöttek gyerekként, összetartóak voltak. Én kilenc évvel fiatalabb vagyok a legfiatalabb testvéremnél is, kevés kapcsolat volt köztünk, leráztak, zavartam őket, később már én sem voltam rájuk kíváncsi, és úgy tekintettem magamra, mint egykére.

jan. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

1 év vagy 3 év különbséggel szülni ég és föld, legalábbis kezdetben. A gyerekek számára később is, az elsős és a másodikos lányom között egészen más kapcsolat van, mint bármelyiküknek az ötödikessel. De még a középiskolában is nagy a szakadék egy kilencedikes és egy érettségiző osztály között.

Apukám nővére 8 évvel idősebb. Még a kamaszkorba sem ért igazán, mikor a nővére férjhez ment (kb. 18-20 évesen).

Nekünk több gyerekünk van, és a legkisebb korkülönbség 13 hónap, a legnagyobb 2,5 év, de azt már kicsit soknak érzem. Szülői szempontból nyilván így húzósabb az eleje, de egyszerre nőnek fel, egyszerre vagyok otthon. Sok családban azért nem lett 2./3. gyerek, mert később szerették volna, aztán ahogy az anyuka visszament dolgozni, már nem tudott újra ráálni a gyeses életformára; aztán ezt utólag sajnálni szokták. Még gyesen is, amikor az embernek már van egy nagyobb gyereke, aki jár, egyedül eszik, szobatiszta, nem kell hozzá éjjel felkelni stb. sokkal nehezebb lelkileg újra ráálni egy újszülöttre, mint amikor még benne van ebben a körforgásban. (Persze amikor benne van, akkor úgy érzi, belehalna most egy következőbe, de valójában egy anyában sokkal több tartalék rejlik, mint amennyit gondol magáról.)

Hogy a testvérek milyen kapcsolatban lesznek egymással, az nem csak a korkülönbségtől függ, hanem a nemüktől, temperamentumuktól, de a neveléstől is (féltékenység kezelése stb.). Kis különbség esetén gyakori, hogy nagyon össze tudnak veszni, aztán 5 perc múlva már a legjobb barátok, és fordítva. Viszont tudni kell, hogy ezek a gyerekkori összekoccanások egy kisautó miatt stb. alapvetően nincsenek hatással a felnőttkori kapcsolatukra. Ha a felnőtt testvérek rosszban vannak, az többnyire a szülőktől ered (rosszul kezelt fétékenység, kivételezés, igazságtalanság stb. ami a gyerekben tartós sebet ejt).

jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Akkor szüli az ember a gyerekeit amikor akarja, ők meg majd alkalmazkodnak hozzá.
jan. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk 6 év van, én vagyok az idősebb, nagyon rossz. Én már nagylány, ő kb a kis hülye, szüleim még adták is alá a lovat. Pocsék gyerekkorunk volt, és most is pocsék a kapcsolatunk.

Nekem pont ezért csak egy gyerekem lett. De ha kettőt terveztem volna, akkor max. 2 év korkülönbséggel.

jan. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőméknél a kislány akkor ment iskolába, amikor az öccse született. Emiatt úgy érezte, hogy őt elpaterolták otthonról az új gyerek miatt. Érdekes módon ez akkor bukott ki, amikor már felnőttek voltak. Egy családi nyaralás alkalmával, a semmiből tört ki a veszekedés, barátnőm se nyelni, se köpni nem tudott. Nem értette az egészet, korábban ez soha nem jött elő. Egyébként barátnőm és nővére között több, mint 15 év korkülönbség van, az ő kapcsolatuk nagyon jó. Mivel szüleik korán meghaltak, nővére úgyszólván második anyja volt. Most felcserélődtek a szerepek, ő törődik az idősödő testvérével.
jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!