Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg vannak ilyen felfogású...

Tényleg vannak ilyen felfogású nagyszülők, hogy így ki tudják mutatni a csalódást?

Figyelt kérdés
Egy régebbi újság került a kezembe mostanában, ott olvastam. Volt egy ilyen rovat, hogy mit tanácsol a szakértő az adott helyzetben. Ezt az olvasói levelet egy nagymama írta, aki szerint a nagypapa megsértődött amiatt, hogy a lányáéknál a harmadik gyerek is kislány lett, és ezért el se ment a kórházba meglátogatni. Később megemlítette, hogy a fiáéknál is két lány van, tehát összesen 5 lányunoka. Na most tényleg előfordulhat, hogy csak annak örülnek ha fiú születik és ezt nem is titkolják? Ez most is lehet így?
máj. 21. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Persze. Mi ebben a meglepő szamodra?
máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nálunk azért nem így volt. Én lány vagyok és nincs testvérem, viszont anyum testvérééknél a két unokatesóm szintén lány. A mi szüleink, nagyszüleink soha nem tettek rá semmiféle rosszalló megjegyzést, bennünket szerettek. Az ismerőseim közül sem emlékszek arra, hogy bárki is arra panaszkodott volna, hogy fejéhez vágták volna a "jobb lett volna ha fiú lennél" megjegyzést. Egyébként nem arról van szó, hogy ez a helyzet számomra elképzelhetetlen, csak szerintem régebben jobban figyelembe vették, hogy vigye valaki tovább a családi nevet, vagy akár uralkodóknál a trónutódlás biztosítása szempontjából volt jelentősége a fiúgyereknek (Ebből a szempontból tényleg "szegény" IV. Béla, amikor nekik hetedikre jött össze az első fiú). Elhiszem hogy most is lehet ilyen csak én még személyesen nem találkoztam ezzel.
máj. 21. 15:06
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Pedig rengeteg oka lehet, amiért a nagyszülők, sőt a szülők is inkább az egyik nem felé húznak.

Nekem például fiúnak kellett volna lennem, mert ki viszi így tovább apám műhelyét?

Annyira piti okai lehetnek ezeknek az érzéseknek, hogy el se hinnéd.

máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Lehet.

Fiaim vannak, lanyt akartak.

Szerintük még mindig nevelhetem őket lánynak, még nem késő. (kisiskolás, és ovis)

máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Itt most nem is igazán csak ez a lényeg, hanem a következő. Igen, mindenki eldönti, hogy ő mit szeretne jobban. Van, hogy mégse jön be a számítás. De azért, mert fiú helyett lány lett, vagy fordítva, azért máris utálkozni kell, és nem lehet elfogadni ezt a helyzetet? Tehát tényleg ekkora "traumát" tud ez okozni? Inkább így kérdezem akkor.
máj. 21. 15:24
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Nekik trauma lehet, amit én nem tudok megérteni azok után, ahogy ők bánnak a "rosszul született" unokákkal.

Ha nagyon boncolgatni akarjuk, biztos az alapprobléma a szerintük rossz pár választás, saját álmok meg nem valósulása (pl fiút akart, lett lánya) lehet a háttérben.

És ugye oda rúgunk, ahol a legjobban fáj, a gyereken játszák le.

máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Eléggé beteges, szűk látókörű dolog ez, de nem egyedi.
máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Nézd, hány évesek? Szerinted az ő fiatal korukban mennyi önismereti fejlesztéssel találkoztak? Valószínűleg semennyivel. Nem tudatosulnak bennük az érzelmeik mögött álló mélyebb okok, így sokkal kevésbé tudják a helyén kezelni például az unokák neme miatti csalódottságukat.


De idővel valószínűleg a papa is megenyhül majd. Az meg egy csecsemőt se érdekel, hogy hányan látogatták meg a kórházban. Csak ne mondogassátok neki, hogy a papa nem is szeret, ha közeledik, fogadjátok el.

máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

Hányféleképpen akarod még csűrni, csavarni?? IGEN, VANNAK ILYEN EMBEREK.

Az meg, hogy te nem találkoztál ezzel (szerencsére), semmit nem jelent.

Nagyon egyszerű emberek léteznek, ne akard egyszerű logikával itt ezt megfejteni, hogyháthogylehet...

máj. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9-es ezen az oldalon kérdéseket szoktak feltenni és most én erre voltam kíváncsi, azért még nem kell ennyire felkapni a vizet, vagy most mivel zaklattalak fel oly nagyon?
máj. 21. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!