Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A családotokban nagyszülőnek...

A családotokban nagyszülőnek számít a papa/mama párja is? (Elvált vagy özvegy nagyszülő esetén). Hogyan szólítják az unokák őket?

Figyelt kérdés
máj. 20. 13:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Igen, az is nagyszülő. Éva mama, Teri mama, Sári mama, stb
máj. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Igen, nálunk is így van, Tibi papa.
máj. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk nem.
máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Nyílván nem nagyszülő, de attól függ, hogy mióta van a családban milyen a szülővel a viszonya stb.

Engem pl.a mostohaapám nevelt fel 2 éves korom óta. Az igazira nem is emlékszem. Tudom, hogy nem ő az apám, a gyerekem szemében ő a nagypapa.


Ha kamaszként vagy felnőttként válnak el a szülők és úgy kerül képbe az új pár aki kb.idegen, azt nyílván csak a nagyszülő párjaként kezelném és pl.Zoli bácsinak szólítaná a gyerek.

máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Mama-Papa (ők a nem elváltak) Mama-Puja (féltesóm névalkotása :) ) Mami-Papi. 5-6 éves voltam, mikor képbe kerültek a "mostoháim" :)
máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk simán a keresztnevükön 9 és 12 évesek.
máj. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk igen, mert apósom felesége sokkal inkább nagymamája a gyerekünknek, mint anyósom.
máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ mióta van a családban.
máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A férjemnek vannak unokái, engem keresztnevemen szólítanak.
máj. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Ha már bent volt a családban mikor az unoka született akkor igen ha késöbb került be évek múltán akkor nem.
máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!