Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet csinálni "feltűnési...

Mit lehet csinálni "feltűnési viszketegség"ben szenvedő apával?

Figyelt kérdés

A történet 2022 elején kezdődött, amikor a frissen felújított lakásba meghívtam magunkhoz édesapámat, és mikor távozott azt vettem észre, hogy összesen 77 ezer Ft tűnt el, a táskámból, az asztalon hagyott pénztárcámból, illetve a konyhafiókból. Ez az eset nagyon megdöbbentett, mivel nem így ismertem meg, mindig tisztességesen dolgozott. Mivel a fiamon és rajta kívül nem volt ott más, így rögtön rá gyanakodtam. Felhívtam, kérdőre vontam, először nem vallotta be, majd pár nappal később beismerte, hogy igen ő volt, de kijelentette, hogy a pénzt nem adja vissza, mivel ő idős, és jár neki. Ekkor én feljelentettem, aminek köszönhetően megtérült az összeg. Azóta 1,5 éve a jogi procedúra vége után, nem vagyok vele hajlandó tárgyalni, mivel nagyon csúnya dolgot tett. Ez rendben is volt most másfél évig, amíg valamilyen oknál fogva eszébe nem jutottunk újból. Most március óta mindennap hívogat minket telefonon, programokat ígér a fiamnak, pénzt akar adni hirtelen nekem, esetleg van mikor újságban látott álláshirdetések miatt hív fel. Sokszor már nem veszem fel, van mikor éjszaka hív, és azt hazudja, hogy véletlenül csörgetett meg, utána 1 óráig elkezd beszélni stb. Az utóbbi időben már olyan is volt, hogy teljesen véletlenszerű időpontokban jelent meg "meglátogatni" a fiamat, amikor én nem voltam otthon, dolgoztam napközben. Ez már nagyon zavaró, mert egy fél napot nem tudunk eltölteni az ő csesztetése nélkül. Mit lehet tenni vele, hogy ne hívogasson hajnalok hajnalán, illetve ne jöjjön "csak úgy" oda a házhoz? Egyre többször van példa arra, hogy itt sétálgat, és becsönget a fiamhoz.


Elnézést, ha hosszú lett.



máj. 23. 13:51
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz vele kapcsolatot tartani - amit megértek -, akkor le kell tiltani a számát, előtte közölni vele, hogy hagyjon titeket békén, és ha nem áll le, újra jogi lépéseket tenni. A fiad mennyi idős? El lehet már magyarázni neki, hogy ne engedje be a nagyapját?
máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
21%

Ez nem feltűnési viszketegség. Nem írtad, hogy hány éves. Talán azért lett ilyen "ragaszkodó" mert öregszik, és magányos. Normál esetben semmi kivetnivaló nincs abban, ha a nagyszülő előzetes bejelentés nélkül is elmegy az unokájához, de ti már elidegenedtetek egymástól, azért zavaró számodra. Nekem is van olyan, aki éjszaka rendszeresen felhív, hiába mondtam, hogy én olyankor alszom. Sokat nem tudsz tenni: vagy tűröd, vagy letiltod, ill. néma csengőhangot adsz neki, mert, ha kikapcsolod/ lenémítod, senki sem ér el, akkor sem, ha nagyon kellene.

Apád nem alkoholista véletlenül?

máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

#1 #2 A fiam 16 éves hálisten', így simán megérti, hogy amit tesz a nagyapja, az nagyon gáz, sőt ő is elítéli, de azért azon a ponton, amikor nem engedi be a lakásba, ezért 15 percenként újra kopog, csenget meg kiabál, hogy "csak én vagyok az", akkor ő is megijed, egyszer volt rá példa, hogy a szomszédok küldték el..


Egyébként 72 éves édesapám, sosem volt alkoholista.

máj. 23. 14:12
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem beteg. Biztos hogy van valami baja.
máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
19%

Figyi! Mennyi lehet hátra neki? 2-5-8-esetleg10 év?

Nem lehetne megbékélni valahogy? Csúnya volt a lopás, de megvolt, nem tudom, hogy a rendőrség mit tett, de egy lezárt ügy.

Ronda dolog, nekem is bszná a csőrömet.

De ha engeded az unokája közelében, akár beszélgetni is hajlandó vagy vele, akkor egy öregember utolsó éveit úgy zárná le, úgy menne el, hogy rendeződött a viszony a családdal. És nektek is ez lenne jó. Ha emegy apukád, akkor már nem lesz kivel rendezni a kapcsolatot, mély űrt fog hagyni mindannyiótokban még úgy is, hogy most (amúgy jogosan) haragszol.

máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet hogy kezdődő demencia?
máj. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%
Ez szerintem is kezdődő mentális leépülés. Most még úgy tűnik, hogy agyilag ép, de az ajtó előtt tanyázás, csöngetés, kiabálás, állandó hívogatás már annak a jelei, hogy egyre kevésbé van képben.
máj. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
26%
Minden lehet, de az 5-ös választ gondold át. Ha nem zárkóztok el előle, lehet, hogy sokkal ritkában jelentkezik.
máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
1%

Megjöttek a hipokrita lepontozók. Hurrá!


5-ös voltam.


Tudjátok mit: mindenki lövesse le az apját bérgyilkossal, vágja 4 részre a testét és tűzze ki a várfokára!!!!

máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%
#9, eddig nem pontoztalak le, de most, hogy "szóltál", megtettem.
máj. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!