Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is szánalmasnak tartjátok...

Ti is szánalmasnak tartjátok a egoista, feltűnési viszketegségben szenvedő facebook "nagyköveteket"?

Figyelt kérdés

Akik naponta írják ki, hogy "őrült/örömteli/nosztalgikus hangulatában van", "motivált", "érzelmes" stb. Feltöltik az autóban elkészített egyetlen imádott kevesükkel való "romantikus" kézfogásukat, természetesen úgy, hogy jól látszódon a BMW vagy a Mercedes márkajelzés a kormányon. Két napon keresztül osztja meg a szakdolgozatáról/diplomaosztójáról készült képeket (természetesen közhelyszerű idézetekkel és motivációs videókkal mellékelve), ameddig az ego növelő kommentektől nem úszik eléggé a monitor a nyálban.

És akkor még nem is beszéltem az önjelölt testépítőkről, akik filozófusok is egyben, vagy a Kuala Lumpur-ban nyaralgató patríciusokról, akiknek a legnagyobb problémájuk az "elviselhetetlen" páratartalom (first world problem).



2016. jan. 14. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem izgatnak, felesleges foglalkozni velük. Azért csinálják, hogy tökéletesnek tűnjön az életük, de mind tudjuk hogy csak kamu az egész.
2016. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis "irigységet" érzek?


De nem lenne baj az. Néha én is elgondolkozom, hogy tényleg ennyire jó életük van-e.


De nem érdemes tényleg foglalkozni velük, mert majd idővel, ha még most nem is, úgy is megszívják, mint minden ember ezen a Földön.

2016. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem is zavar az ilyesmi, én mégsem érzek irigység szagot... Sőt, ha BMW-m, Mercim vagy egy traktorom stb. lenne akkor is zavarna. Igen, az ember azt oszt meg a Facebookon, amit akar, csak sokszor átcsap ez az egész a ló túloldalára, vagy felvágásra és sorolhatnám. Én nem tartom egészségesnek, hogy az életemet ott éljem és az ismerőseim orrára kössem a mögöttes tartalommal megspékelt megosztanivalómat.. És az összes kép alatt éktelenkedő idézetekről külön könyvet lehetne írni..
2016. jan. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Állítsd le a követésüket, vagy töröld őket az ismerőseid közül, ha nem érdekel téged, amit megosztanak.


Bár akkor nem lenne min panaszkodnod. First world problem.

2016. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
megmondom őszintén, én azt tartom szánalmasnak, amikor valakit idegesítenek mások fb-on, de nem elég tökös, hogy törölje őket
2016. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 5 Egyetértek.


Azt furcsállom a kérdésedben, hogy te sem tudsz igazán véleményt formálni.

1 dolog az, amikor valaki HAZUDIK interneten olyan formán, hogy olyan autot tölt fel, ami nem az övé vagy be-photoshoppol egy barátnőt magának, annak érdekében, hogy lássák, hogy van kapcsolata, stb.

Más dolog, hogy gyakorta megosztogatja a személyes dolgait (ezekből fárasztóan sokat), de valós dolgokat, ami az életükhöz tartozik. Más dolog, amikor valaki lelkesen hirdeti, hogy Szerinte az ő autója a legszebb a világon, és te ezzel nem értesz egyet. Attól még a saját ízlése és saját életstílusa az személyes dolog, ami vagy érdekel másokat, vagy nem. Többnyire azért posztolja, mert hát valahogy vannak olyan emberek is, akiket ez érdekel.

Én személyszerint szándékosan nem szeretek olyant megosztani, ami hivalkodónak tűnik, szándékosan inkább olyan képeket választok ki, amiben nem látok hivalkodást. Ez a saját ízlésköröm:))

Másrészről meg azt is butaságnak tartom, hogy egy hangulatra irigy vagy. Olvasd már vissza a leírásod, most egy hangulat zavar?? Hol fájhat az, hogy kinek milyen hangulata van?? Butaság arról beszélni, hogy valaki egy hangulattal "vág fel", az nem kerül vagyonba, egy mosoly meg hasonlók. Facebook-on kívül élőben is fellehet "vágni" ezzel, ha úgy veszed, hogy ez valami dicsekvés az ember hangulata. Ha téged nem érdekel az hangulata az a te bajod. De szerintem butaság, amikor valami sikerélményekről beszélsz, mintha az állam "hangulat" olimpiászokat, mosoly-versenyt szervezne.

Ha valaki testépítős képeket pózol, vagy filo idézeteket, abban nincs túl sok felvágás, vagy felszínesség. Nem nagy dicsekvés, ha valaki filozófus. Meg van saját véleményünk, ha látjuk a testépítő képeiről, hogy nem egy Adonisz, akkor nem fogok kiájulni pusztán attól, hogy testépítő. Ez nem ilyen címkékkel működik. Ugyanígy a filozófiai írásokkal: ha nem értesz egyet azzal a szöveggel, amit megoszt, akkor teljesen az nem hat meg semmit, és teljesen független attól hogy a z illető filozófusnak érzi-e magát. Akkor lenne gáz, a mások írásait osztaná és a sajátjának kiáltaná.

A facebook nem feltűnési viszketegség színhely: akit nem érdekel mások személyes megosztásai, az nem muszáj kövesse, vagy a listáján tartsa az ismerősét. Én bárkit letörlök a közeli ismerőseim közül is, akit túlságosan unok.

2016. nov. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" ameddig az ego növelő kommentektől nem úszik eléggé a monitor a nyálban. "



Úgyanmár. Szerintem itt a te részedről van baj. Most azzal van bajod, hogy megoszt valamit, vagy azokkal, akik kommentálják? Nem mindenkit kommentálgatnak agyon, aki sokat facebook-ozik, ha meg valakinél sok ilyen van, az senkit sem kényszerített rá. Úgy beszélsz, mintha a kommenteket is ő maguk produkálták volna oda, és nem az ismerőseik...

2016. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!