Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez mennyire jellemző a mai...

Ez mennyire jellemző a mai 50-es, 60-as korosztályban?

Figyelt kérdés

Mind a szüleimnél, mind anyóséknál a következőt látom:

A férj kb úgy él otthon, mint egy elkényeztetett kamaszgyerek. Fogalmuk sincs arról, hogy mi hol van a lakásban. Egy tányért odébb nem tennének a konyhában. A mosógépet azt se tudják hogy működik. Boltban évek óta nem voltak. De a családi programokról sinca semmi fogalmuk, akkor se ha többször elmondják nekik.


Ez csak nálunk van így, vagy máshol is?


máj. 24. 13:20
1 2
 1/20 anonim válasza:
44%
Nálunk is így van. :(
máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
19%

Lehet, hogy műveli a kertet, nem hív szerelőt csipcsup ház körüli javításokhoz, tudja, hol kell feltölteni a fűtésrendszert, vagy pénzt keres másodállásban.

Fáj, hogy nem tüsténkedik a konyhában? Talán ő számon kéri rajtad, hogy mosásnak, mosogatásnak nevezed, hogy bepakolod meg kipakolod a gépet?

A magad életével foglalkozz.

máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanezt láttam és látom én is a szüleimnél(50es korosztály). Én megfogadtam hogy inkább egyedül, mint így.
máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Apukám fiatalabb korában volt ilyen.

Most meg minden nap reggelit készít anyukámnak. Sokszor kérdezem tőle , hogy ezt miért nem lehetett amikor én is otthon laktam.

Amúgy a családunkban ez nem jellemző. Minden férfi jár bevásárolni, nem egyedül hanem a nőkkel.

Közösen tervezzük a családi programokat. Van mindenről is véleményük.

Szóval nálunk nem jellemző.

máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is. De gyerekkorom óta.


Nevelőapám (4éves korom óta él anyával) mindig is ilyen volt.

reggel elmegy dolgozni, oda anya összerakja neki táskába az aznapi kaját.

hazajön, leül az asztalhoz. Anya elérakja a kaját. Ő megeszi, majd feláll és kimegy az udvarra. Este bejön, addig szerelget, sétálgat, szomszéddal beszélget.

leül, megvacsorázik, megfürdik és fekszik a tv elé.

365 ből 360 napja ennyi.


Anyám meg kivan idegileg, mert nincs ideje semmire.

(van 2 kisteőm, 13/15 évesek, ők ugyan az mint nevelőapám. Suli után befekszenek a szobába telefont nyomkodni. Ha kapnak kaját, akkor esznek, he nem kapnak, inkább nem esznek. Az istenért nem csinálnának maguknak)


Egyszer nevelőapám pl felhívott, hogy menjek már én el melóból, vigyem haza az öcsém a suliból, mert ő nem tudja hova kell menni érte.


8.as ballagásán tavaly a húgomnak megjegyezte az ofője, h jééé, apuka is van? 8év alatt semmit nem tudtak róla.


Én 30 vagyok, én életképes férjet választottam.

Ha anyám nálunk van, mindig megjegyzi, hogy a férjem képes mosogatni pl?

máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Hat, en felesegnek mentem 30 eve, nem cselednek...


No, 55 eves ;-)

máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Ötvenes nő vagyok, ötvenes férjjel. A férjem ismeri a mosógép mukodeset és használja is. Tudja, mi hol van a lakásban és ha már tányér: ő pakolja ki a mosogatógépet. Betegség miatt boltba nem jár, de ha rakenyszerul, azt is megoldja. A családi programokkal is tisztában van.

Mivel a baráti kör is hasonló korú, így látom hogy másoknál is kb ez a normális, nem az, amit te leirtal. Az inkább a 70 feletti korosztaly jellemzője, az ő korosztalyukban még kb evidens volt az, hogy a nő háziasszony, a férfi meg a "ház ura"

máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk nem így van. Apám mióta csak emlékszem szokott főzni és takarítani, másoknál is ezt látom. A főzés szinte mindehol játszik, a takarítás nem annyira, de ott meg a kertet, udvart tartja rendben a pasi. És képesek egy inget is kivasalni. Konkrétan most nem jut olyan szembe, ahol tudnám azt, hogy a pasi csak döglik otthon.
máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%

Én még csak 48, de az én férjem aki fiatalabb nálam 2 évvel, bármit képes elvégezni a lakásban, amit én.

Igaz, takarítani 99%-ban én szoktam, mondjuk imádok is meg korán hazaérek, mire megjön, kész vagyok.

Anyukám-apukám anno, a 80-as években voltam gyerek, nem 50-50%-ban de felosztották már a házimunkát. Apukám is tudott porszívózni, kivitte a szemetet, el tudott mosogatni.

Unokanővérem 52, férj és két huszonéves fiú élnek együtt. Vidéki fíling, állandóan az evés a téma, hogy legyen savanyú is meg tészta is meg minden is.

Unokanővérem reggel mindig korábban felkel, hogy a 3 nagydarab hapsi által este otthagyott mosatlan edényhalmot elmossa. Hát tudod ki... Hogy ők ezt szokták meg. Elég baj.

máj. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is ez volt/van, apukám kéthetente füvet nyír, vasárnap elmegy pékségbe és ennyi a hozzájárulása a háztartási feladatokhoz.

Szerencsére a korosztályomban (30 vagyok) sokkal aktívabb és “háziasabb” férfiakat látok már.

máj. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!