Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A helyzet röviden: anyósom, akit egyébként nagyon szeretek, művelt, két diplomás, több nyelven beszélő asszony. A férjem elbeszélése szerint szerető, de következetes, szigorú szülő volt. Nagyszülőként azonban kezelhetetlen. Hiába beszélünk meg valamit, tuti, hogy az ellenkezőjét csinálja. Ehhez nem is kell más, mint a fiaim, az unokái kicsi, cinkos mosolya. És sajnos már a fiúk is tudják, hogyha én vagy az apjuk megtilt valamit, azt a nagyi úgyis megengedi. Ha szólok miatta Erzsi mindig csak annyit mond: a szülő feladata, hogy neveljen, a nagyié, hogy kényeztessen. Hiba mondjuk neki, hogy vannak bizonyos szabályok, amit a fiúknak be kell tartani és egyébként a férjem mikor gyerek volt, még szigorúbban volt fogva. Mosolyog, megölel és tovább "nagyiskodik". Valamivel, bármivel rá lehetne venni, hogy időnként a mi oldalunkra álljon, ha nevelésről van szó?

2012. ápr. 17. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Végül is, ha a nagyinál áll fel sáros cipővel az ágyra, meg tör-zúz a gyerek, és nem otthon teszi mindezt, akkor nem mindegy??

Ha a mama nem fogja fel a szülő kérését, akkor így járt.

Csak a gyerek értse meg, hogy otthon vannak szabályok, amiket apa-anya hozott.

2012. ápr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem törnek-zúznak ott sem! De pld. többet tévéznek, mint lehetne, gyakrabban van nasi. És megbeszélik, hogy anyuéknak erről nem beszélünk. A kisebbik viszont mindig elszólja magát. Nem azt szeretnénk, hogy börtönőr legyen a gyerkőcök mellett, de pár szabályt azért be lehetne tartatni velük....
2012. ápr. 17. 16:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha a nagyi nem érti meg, nem tudsz vele mit kezdeni.

Jogos a mérged, én is mérgelődnék.


Esetleg mondd azt, hogy a te gyereked ne a tévé előtt, fagyival a kézben nőjön fel, inkább nem bízod rá a mamára...

:/

2012. ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Azt nem tudnám megtenni: a két fiú imádja a nagyit és ő is a kis gazembereket. Csak ezt a köztük lévő véd- és dacszövetséget nem értjük. A férjem főleg. Ki van akadva azon, hogy amiért ő gyerekkorában büntetést kapott volna, azt most a fiai simán megtehetik.
2012. ápr. 17. 16:50
 5/8 anonim ***** válasza:

A férjednek kellene beszélni az anyjával.

Határozottan.


A nagyi mit szólt volna, ha a fiát rontja el a nagymama?

2012. ápr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az én nagyikám is ilyen volt, tömött csokival orrba szájba, még a kakis nadrágomat is kimosta, pedig már rég szobatiszta voltam. Imádtam. Kérem az anyukát haggya nagyiskodni a nagyit. Attól olyan jók a nagymamák. Kicsit több tv meg nasi. Akkor mivan? nem kéne ilyen szigorúan venni mindent.
2012. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet. Ez legyen a legnagyobb bajod! Ennyi belefér, és sokan nagyon örülnének egy ilyen nagyinak. Az idő nagyobbik részét úgyis otthon töltik.
2012. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

előttem levők jól irják,hagyd már,had csinálja,ez legyen a legnagyobb baj.


Mennyi időt vannak nála? Még ha heti 2 napot is,akkor sem lesz semmi bajuk ha tv előtt eszik a csokit csipsszel,és maradnak fenn éjfélig.


Ne utáltasd meg magad az anyósoddal,örülj hogy igy szereti őket.

2012. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!