Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan oldhatnánk meg ezt a...

Hogyan oldhatnánk meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Nagymamám nagyon rosszul van már, sajnos 24 órás felügyeletet, ellátást igényel. Eddig elvoltunk a szociális segítővel, aki naponta látogatta, bevásárolt neki, ahogy minden egyedülálló idős embernek a faluban. Megfőzött neki, kiváltotta a gyógyszereit, stb. A szomszédok is rajta tartották a szemét, így eddig nyugodtak lehettünk.

Alapvető probléma, hogy 300 km-re lakunk tőle, így nem megoldható mégcsak az sem, hogy mindennap átlátogassunk hozzá. A környéken élő rokonok nem akarnak tudomást venni a helyzetéről. Valószínűleg nem is várnánk el komolyabb segítséget. Pénzünk nincs egy otthonra, az olcsóbbakra hosszú várólisták vannak, nagymamám pedig nem szívesen menne, csak ha muszáj, így ez is kilőve.

Hozzánk költözni nem akar, mert ott van az élete, "abba a faluba született, ott is akar meghalni". Beutalták kórházba, elvileg hétvégéig ott lesz, addig a szüleim maradnak nála, illetve minden hétvégét ott tölti valamelyikünk, de már ez is kevés. Nem tudjuk mi lesz azután, hogy kiengedik a kórházból.

Én egyetemista vagyok, a nyáron nincs semmi dolgom, csak dolgozni szerettem volna, hogy mégse unatkozzak itthon (szerencsére nem szorulok rá feltétlenül a megkeresett pénzre). Beszélgettem a szüleimmel arról, hogy esetleg én odaköltözhetnék hozzá (a nyárra mindenképpen, az ad némi haladékot, ha nagyon kell akár halasztani is tudok vagy kimenni levelezőre), így hétköznapokon nem lenne egyedül, hétvégére jönnének ők váltani, hogy nekem is legyen egy kis levegőm. Anyu azonnal rávágta, hogy felejtsem el. Szerinte túl fiatal vagyok ahhoz, hogy etessek, pelenkázzak egy idős embert és a nap 24 órájában ellássam és végignézzem, ahogy lassan meghal sajnos. :(

Aláírom, én is tudom magamról, hogy nagyon nehezen bírnám, de abba a tudatba sem tudok belenyugodni, hogy hét közben egyszerűen mit csinál egyedül? Támogatásra és ápolásra van szüksége! Ha lehet választani, akkor inkább összeszorítom a fogaimat és mellette vagyok amíg csak lehet, minthogy itthon üljek ölbe tett kézzel.

Szóval egyelőre toporgunk és gondolkodunk milyen megoldást lehetne találni, ami mindenkinek jó. Mamámnak is, de a szüleimnek sem kell feladni a munkahelyüket. Én azt látom a legmegfelelőbb megoldásnak, hogy én menjek, de ezt nem akarják, akkor mégis mit tehetnénk?

Amúgy is kicsit idegennek tartom azt, hogy már ellátásra szorul, adjuk be otthonba, vagy hívjunk valakit, aki megcsinálja helyettünk a dolgokat. Nem ítélem el a szüleimet, mert ha meg akarják tartani a munkájukat, természetes hogy nem lehetnek mellette a nap 24 órájában, én viszont szívesen "feláldoznám" magam és sajnos amilyen állapotban van, kétlem hogy évekig kellene csinálnom, így vagy úgy de kibírnám! :(



2012. jún. 24. 17:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Le a kalappal előtted! Nagyon ritka az ilyen rendes fiatal.

Ha szívesen segítesz a mamának, tedd meg, nagyon sokat jelent neki, ebben biztos vagyok. Ezekben az otthonokban, sajnos tisztelet a ritka kivételnek, mert talán akad olyan is, gyalázatosan bánnak az idősekkel. Cél, hogy ne húzzák sokáig. A szüleid nagyon büszkék lehetnek rád:)

2012. jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem érzem úgy, hogy ez olyan különleges felfogás lenne. Engem abban a szellemben neveltek fel, hogy megkapok relative mindent, ugyanakkor a minimum, hogy ezt egyszer visszaadom, ha azzal, hogy évekig pelenkázom őket, akkor azzal! (persze ez így sosem volt kimondva) Sosem láttam példát arra a családomban, hogy valaki megöregedett, hát dugjuk otthonba, vagy mindegy, csak ne nekünk kelljen ápolni. Dédszülők, nagyszülők, rákos beteg felnőttek haltak meg úgy, hogy az utolsó pillanatig, ha kellett etették, fürdették, pelenkázták, sétáltatták, mozgatták őket. Számomra ez a természetes! Ezért is érintene furán, ha most azt találnánk legjobb megoldásnak, hogy otthonba küldjük a nagyimat. Lehet ő nem közvetlen szülőm, de neki is rengeteget köszönhetek és nem hagynám idegenekre, nem is bízna bennük!


Kirajzolódni látszik amúgy a helyzet, úgy tűnik kapok ott a környéken melót, 6 órás nem túl megterhelő "ülő munka" egy strandon. Addig lenne egy ápoló a nagyimmal, utána pedig én, illetve a szociális ápoló is kijönne délután továbbra is. Így megvan a szakmai segítség is, nem kell valakit 24 órára fizetni és én sem vagyok teljesen magamra hagyva, illetve a nagyim mellett is ott lehetek mint családtag, rokon, támogathatom őt. Ha összejön az állás akkor biztosan ez lesz, ez a verzió anyunak is kicsit jobban tetszett, de még meglátjuk mit mondanak a kórházban. Ha már fenntarthatatlan bármiféle állapot, illetve nem jön össze a munka, akkor valószínűleg költöztetjük ha akarja ha nem. :(

2012. jún. 26. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!