Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt a helyzete...

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet? Cigizés.

Figyelt kérdés
Anyósommal és sógornőmmel egyudvarban lakunk, a teraszunk közös. Erre a teraszra nyílik a hálónk ablaka, két éves és fél éves gyermekeim itt alszanak. Most, hogy ilyen jó idő van, sokszor éjjel nyitva hagyom az ablakot. Viszont sógornőm eddig a teraszon dohányzott, már szóltam neki, hogy bejön a füst, azóta FÉL méterrel arréb, lelép a terasz lépcsőjén és ott szívja a cigit éjjel is. az udvar nagy, sőt a háznak még három oldala van, ahol cigizhetne, bár az egyik anyósom hálójára néz, gondolom, oda azért nem megy. Hétvégén többször szóltam már szépen, ilyrnkor egy métert hátrál, de mégnekem is hányingerem van a füsttól, nemhogy egy fél évesnek. Mit tegyek? Volt többször is, hogy a két évesem mellett gyújtott rá... Nagyon szereti a gyerekeinket,és egyébként jó a kapcsolatunk, veszekedni nem akarok, különben is,én költöztem az ő házukba, ergo nincs beleszólásom semmibe. Mit mondjak neki, mivel érveljek? Kérlek, segítsetek .
2012. jún. 12. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:

én csak az anyósom dohányzásával voltam ugyanilyen helyzetben. A férjem is dohányzik, ő beszélte meg vele, hogy menjen messzebb az ajtótól, és ne gyújtson rá a gyerek mellett. Többször is kellett vele beszélnie, de soha nem számonkérően, csak a beszélgetésekbe beleszőtte, "mintha" akkor jutna eszébe... Szóval nem utasítva, hanem csak, hogy milyen jó lenne, ha úgy lenne.


Vaaaagy.... Találj ki valamit, hogy az orvos talált valami betegséget, amit a passzív dohányzás okoz. Ijessz rájuk, bár ehhez is kell a férjed segítsége. :)

2012. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
kérd meg kicsit eröteljesebben hogy ne ott hanem jó messzire szivja el a ..... cigit mert a cigi füstje is käros a gyerekek egezsegere! ezt ö is megertheti, meg nem ertem hogy nem lehet kibirnia hoyg legaläbb ejjel ne dohänyozzon? de ez nem a te hibäd! beszelj vele megegszer ha meg nem vältozik a helyzet akkor szolj a pärodnak hogy ö rendezkedjen ;)!
2012. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Hát figyelj.Szegény gyerek életébe annyi szmogot,füstöt fog szívni...Attól,hogy bemegy a füst néha,nem lesz baja.Jó persze,ne mellette dohányozzon senki,ezt értem.De hogy az eloszlott füst bejön...Kérd meg 1000x is,hogy ne ott bagózzon,nem tudsz mást tenni.
2012. jún. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Esetleg kérje meg őket a férjed.
2012. jún. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos le leszek pontozva, de nem érdekel.

Kicsit idegesítő már ez a tömeghisztéria a cigizéssel kapcsolatban. Jó, a lakásban nem gyújtunk rá, ahol gyerek van, de basszus kint a szabad levegőn se lehet már cigizni, mert valahol 1 km-es körzetben gyerek van? Ha az utcán sétáltok, és valaki jön szembe cigivel a kezében, akkor mit csinálsz? Odamész hozzá és követeled, hogy dobja el a cigijét, mert a gyereked tüdőrákot kap egy füst-atomtól?

Szerintem eltúlzod a problémát. Semmi baja nem lesz a gyerekednek.

2012. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Basszus, egy 6 hónapos csecsemőről beszélünk, akinek az ablaka alatt kb. óránként elszívvalaki egy cigit, miközben mehetne öt méterrel arrébb is. Ez egy picit más, mint amikor az utcán ráfujják a füstöt...


Ahhoz meg, kedves utolsó, nem tudok hozzászólni, hogy a dohányzásba senki nem halt még bele. Te jó ég, te inkább ne válaszolj senkinek. Ennyire buta nem lehetsz. Csak ezt a pár sort olvasd el: [link]

2012. jún. 15. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!