Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért vágyik arra egy idősebb...

Miért vágyik arra egy idősebb ember, hogy unokája legyen? Egy nőt még megértek, de férfi?

Figyelt kérdés

Miért szeretne egy férfi nagypapa lenni? Én úgy érezném, hogy ez engem öregít, hogy nagyapa leszek 50 éves koromra.

Ezt nem egy nagyapa kérdezi, hanem egy fiatal nő. 26éveslány



2013. ápr. 4. 13:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez neked miből jött le, sem a kérdésből sem a kérdező reakciójából nem tudom kiolvasni, hogy az illető unoka utáni vágya miben testesül meg - ha cseszteti a gyerekét ezért, akkor persze azzal én sem értek egyet, de önmagában az, hogy szeretne unokát szerintem nem szokatlan. Pláne abban az értelemben, hogy a kérdező szerint az unokától egycsapásra megöregszik vki.
2013. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Egyszer egy nagyon kedves ismerősömtől hallottam: Ha az embernek gyerek születik, onnantól fogva ő már nem a kép, csak a kerete.

Nem értettem. Ez a szimbólum talán messze áll a gyerek-szülő kapcsolattól, -gondoltam akkor, de látom, teljesen lefedi azt, amiről most érdeklődsz. Azt gondolom, hogy egy szűlőnek, legyen az apa vagy anya, nem számít, hogy "öregíti" az unoka. Mihez képes öregíti? És ki számára öregíti? Megütköznek a harmincéves hölgyek? hogy "ím, egy jóképű úr, és tejóistenmárnagypapa!!!!????" vagy kielőtt idősödik meg egy férfi, ha nagypapa lesz? Biztos nem a nagymama előtt:)))

a többivel meg mi dolguk?

2013. ápr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem furcsább a 26 évesen magát lánynak definiáló személy, mint az 50 évesen nagypapává válni vágyó.


24N

2013. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Miért furcsább? Beteg vagy?
2013. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

tudtam, hogy valamibe bele fog itt kötni valaki. igen, lány vagyok, hölgy, nő, mikor mi, mindegy, hogy hívjuk.

azért köszi a hasznos válaszokat azoknak, akik komolyan vették a kérdést. nem nekem szól egyébként ez az unokakérés, hanem ismerősömnek, de kíváncsi voltam. kicsit közelebb kerültem a válaszhoz, amely valószínűleg azért nem érthető nekem, mert még nem vagyok nagyszülő korban, így nehéz elképzelni.

2013. ápr. 5. 10:30
 16/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem magába a "lány" szóba akartam belekötni, hanem rávilágítani, hogy a legtermészetesebb dolgokat néha nem értjük a másik emberben, mert különbözőek vagyunk, különböző életszakaszban. Valaki 30 évesen lány, 21 évesen nő és vannak 50-es nagypapák és 60-as agglegények. :)


24N

2013. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

28 vagyok, most várom az első babánkat.

Már évek óta zaklattak a szülők az unoka kérdéssel. Bevallom, sokszor elegem volt már belőle, mert nagyon-nagyon nehezen, csak orvosi segítséggel jött össze. És igen fájdalmasak voltak a célzások, kérdések.

De most, hogy már itt van a pocakomban, nem lehet bírni velük. Nagyon furcsa nézni, ahogy 50-es férfiak mosolyogva simogatják, beszélnek a pocakomnak :)

Apósom súlyos beteg, sokszor mondogatta, hogy már úgy sem fogja azunokát megélni. Most teljesen megváltozott, azóta erősen küzd a betegségével.

2014. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!