Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megfigyeltétek már, hogy a...

Megfigyeltétek már, hogy a nagyszülők közül a nagymamák milyen gyorsan megtanulnak emailezni, Skype-olni, Facebookozni, ha számítógépet kapnak? A nagypapák viszont idegenkednek a géptől!

Figyelt kérdés

2013. máj. 30. 14:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk pont fordítva van:)
2013. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Az én nagypapám 70 évesen tanulta meg :)
2013. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
A férfiak zöménél a hiúság működik :) Tartanak attól, hogy nem sikerül úgy, ahogy ők elképzelik, nem akarnak nevetségessé válni. A húgom közel 60-hoz tanulta meg, addig soha nem volt szg. közelben. A sógoromat majd a fene eszi meg, de még bekapcsolni sem hajlandó megtanulni :))
2013. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
nem
2013. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
24%

Ez egyáltalán nem igaz. Nálunk apósom mindent megcsinált az interneten, anyósom pedig nagy nehezen megtanulta a skypot használni, de csak akkor, ha be van állítva az automatikus bejelentkezés.

Egy-két példa alapján ne általánosíts.

2013. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Nagypapám már rég nem él, de nagymamám közel a 80hoz imád Facebookozni, Skypolni, MSN-ezni amíg volt, online képeslapokat küldeni, a receptjeit is netről keresi, híreket olvas, webkamerázik a külföldön élő rokonokkal :) büszke vagyok rá, de más téren is elég fitt és modern nagyinak számít.
2013. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Édespám húga nagymama, bár ő még az 50-es éveiben jár. Ő is, és a férje is ügyesen használják a számítógépet. Az unokák/gyerekek az ország másik végében élnek, de sokszor látom, hogy kommunikálnak Facebook-on, és tudom, hogy Skype-olni is szoktak. Az én szüleim szintén nagyszülők, ők is tudják használni az összes felsorolt dolgot. A nagymamám (közelít a nyolcvanhoz) viszont még a nyomógombos mobil telefonján a zöld és a piros gombokat sem képes/hajlandó megkülönböztetni, így elérhetetlen, legalábbis mobilon. Vezetékesen pedig azért, mert sosincs a közelében. Van, hogy 3-4 nap után sikerül őt elérni, addig ehet minket a fene, hogy mi van vele.
2013. máj. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az én nagymamám most 85 éves, és 75 évesen kezdte. Hihetetlen, hogy miket tud a gépen csinálni (pl. Photoshop). Nagyapám meg, aki alapvetően műszaki ember, hiszen mérnökként dolgozott, még arra sem képes, hogy megnézzen egy emailt, úgy kell mindent kinyitni neki, ha valamit mutatni akarunk:)
2013. máj. 30. 14:52
 9/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem feltétlen.

Én nagyszüleim a mobiltelefonokkal kezdték ezt, akkor már voltak színes meg kamerás telefonok olcsó árakon. A nagyapám minden funkcióját tudta kezelni, majd amikor a régi számítógépemet oda adtam nekik akkor nagyapám nagyon hamar megtanulta használni, és már internetezik is szinte mindig. Ő ez mellett még egy tanfolyamra is beiratkozott ahol a wordot, meg az egyéb ilyen programokat is megtanították neki, és olyan szinten tudja kezelni, hogy ott ír egy könyvet, ahol az ő gyerekkori és fiatal kori történetét írja le, meg azt ahol régen bányába dolgozott még vezetőként hogy mit hogyan csináltak ott. Az interneten keres forrásokat hozzá, amire nem emlékszik úgy, a facebookon kommunikál egyik régi katonatársával, meg egy néhány osztálytársával akik még élnek, meg a nagybátyámmal is ott beszélnek.

Nagymamám nem használ ilyet, de ő filmeket szokott nézni meg a youtube-n hallgat régi zenéket még az ő fiatal korából. Nagyapám amikor már nagyjából tudta mi fán terem ez az egész, akkor ajánlottam fel hogy oda adom a régi gépem és megtanítom dolgokra, és ő intézte el az internetet is hogy bekössék neki.

És hát kihasználják rendesen, nagyapám ilyen modern felfogású már okostelefont is vett, de az érintő képernyőt egyáltalán nem tudja megszokni, így azt a húgomnak adta inkább XD

2013. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem feltétlen van így, de az én környezetemben is igaz ez, bár a nyagyszüleim már rég nem élnek, a szüleim közül anyám évek óta tanulgatja, tudni akarja, hogy lehet jól használni a keresőket, e-mailezni, mit jelent a regisztráció, azt hogyan kell, hogy kell sms-t küldeni, stb. Apámnak 5 évvel korábban volt saját telefonja, de annyival később is volt hajlandó megtanulni sms-t írni pl., mint anyám. Ma már azért ő is használja a gépet is, főleg pókerezni szeret rajta, meg híreket olvasni. De a mai napig nem érti, mi is a regisztráció és hogyan működik, folyton telefonál haza (a munkahelyén szokott netezni, mert csak korán reggel és dél körül van dolga, elindítani az ételszállítókat és fogadni), hogy nem tud regisztrálni ide vagy oda :)
2013. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!