Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülői láthatás?!

Nagyszülői láthatás?!

Figyelt kérdés
Kedves fórumozók! Addig eljutottam, hogyha a nagyszülőknek szeretnék láthatást biztosítani, akkor a gyámügyhöz kell fordulnom. Nem azzal van bajom, ha látni szeretnék a gyereket, azzal sincs bajom ha idejönnek unokázni, egyszerűen nem akarom elengedni az egy éves lányom hozzájuk, mégpedig azért mert odahívja azokat a rokonokat a nagyszülő akik engem ócsároltak és kibeszéltek a hátam mögött. Olyan mértékben sértettek meg engem ezek az emberek, hogy nem akarok, hogy a gyerekemnek köze legyen hozzájuk. A nagyszülő azt akarja, hogy a gyereket az apja vigye el hozzá. Ezt egyszer megengedtem, de akkor is odahívta ezeket a rokonokat pedig külön kértem, hogy ne tegyék. Azóta nem engedem újra oda a lányom. Szeretném a gyámüggyel elintézni a láthatást a saját lakásomban. Hogy zajlik egy ilyen dolog, a gyámügyön kell időpontot kérni? Illetve mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban?

2013. jún. 1. 22:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%

Én voltam ilyen helyzetben.


A nagyszülői láthatás két hetente kötelező.


De az nem kötelező,hogy te vidd oda a gyereket és otthagyd,a szíved joga,hogy csak hozzátok jön el és ott lehet együtt a gyerekkel,ráadásul még túl kicsi is,ahhoz,hogy a felügyeleted nélkül elengedd.

2013. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Az odáig oké, hogy a nagyszülő ne vigye el, hanem ő jöjjön unokázni a Kérdezőhöz, de mi van akkor, ha az apuka viszi el láthatásra, és úgy mennek el a nagyszülőkhöz? Ezt nem lehet megakadályozni.
2013. jún. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem azzal van bajom ha elviszi hanem ha ott vannak a rokonok is. Ezért szeretnék egy papírt arról, hogy a saját lakásomban találkozzanak a nagyszülőkkel. Az apa az engedélyem nélkül nem fogja elvinni mivel én sem viszem el az ő engedélye nélkül sehova sem a gyereket.
2013. jún. 1. 22:31
 4/28 A kérdező kommentje:
A rokon rábeszélte a nagyszülőt arra, hogy ne jöjjön el ide, amióta megszületett a gyerek körülbelül négyszer volt itt. Azért nem akarom, hogy elvigye mert annak ellenére, hogy megkértem őket arra, hogy a gyerekem előtt ne ócsároljanak engem, ezt csinálják.A férjem meg nem tud az anyja és az anyja testvére ellen harcolni hanem csak ül ott leszegett fejjel és hallgat.
2013. jún. 1. 22:33
 5/28 anonim ***** válasza:
Félreértettél. A láthatások alkalmával (nyilván nem 2 éves kor alatt), az apa szabadon elviheti a gyereket, ha csak nem egy agresszor, elmebeteg alkoholista. Akkor, a megadott időn belül oda viszi, ahova akarja belföldön.
2013. jún. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Együtt élek a férjemmel, nem váltunk el, nem is tervezzük. A férjem anyjával és az anyjának a nővérével vannak a gondok.
2013. jún. 1. 22:34
 7/28 A kérdező kommentje:
Eleve ha a nagyszülő el is viheti a gyereket hány éves kortól viheti el?
2013. jún. 1. 22:35
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj, teljesen félreértettem a helyzetet.

Nézd, elmehetsz a gyámügyre érdeklődni, de bazi nagy papucs lehet a férjed, ha hagyja, hogy a szüleivel szemben bevond a gyámügyet (még akkor is, ha igazad van).

Sokkal egyszerűbb lenne, ha ő mondaná meg az anyjáéknak, hogy állítság le a rokonokat. Elvihetné a gyerekez ős is az anyjáékhoz, és ha megy a balhé, akkor elhozza.


Ha erre nem képes, akkor inkább válj el.

2013. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Nem képes rá sajnos, engem nem tud megvédeni a szüleivel és az anyjának a nővérével szemben. pedig munkahelyem is van, lakásom is van stb. tehát nem vagyok ingyenélő. A nagyszülők nem látogatták eddig az unokát, most viszont be akarnak perelni emiatt. Kértem őket többször is, hogy jöjjenek el, akár ebédre stb. de nem jöttek mert az anyja nővére szerint a férjemnek kell elvinni a gyereket hozzájuk. Legelőször akkor jöttek ezzel mikor egy hetes volt a gyerek. Nem akarom odaengedni a gyereket. Szerintem egy szülő sem szeretné ha a háta mögött a gyereke füle hallatára k.rvázná őket valaki.
2013. jún. 1. 22:44
 10/28 A kérdező kommentje:
Már teljesen kimerültek az idegeim. Fogalmam sincs mit csináljak. Már azon is gondolkodtam, hogy külföldre költözök.
2013. jún. 1. 22:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!