Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak? Most ne találko...

Mit csináljak? Most ne találkozzak többet a mamámmal vagy mi? :/

Figyelt kérdés

Volt még régebben ( kb. 7-8 éve) egy elég durva családi dolog a mamám és anyuék között amiről még azóta se tudok sokat hogy pontosan mi volt,mert akkor még pici voltam de valami olyasmi a lényeg hogy már kb. 8. éve hogy fizetnünk kell neki valamit..Erről többet nemtudok csak ennyit..és hát akkoriban még nagy veszekedések voltak és anyuék mondták a mamámnak hogy beszéljék meg vagy valami de ő többször is kidobta őket a lakásából,hogy nem akarja őket látni, "takarodjakanak onnan", stb. És az a durva hogy velem mindig normális volt a mamám és ahogy ebbe belegondolok kicsit megijedek..:(

Anyuék már elég régóta nem tartják vele a kapcsolatot, de én rendszeresen szoktam hozzá menni,mivel nekem eléggé fájt amikor kb. 2-3 évig nem is járhattam hozzá mert még pici voltam és anyu féltett tőle..És annyira nehéz elképzelnem róla ezt az egészet, mert tényleg tök rendes nagymama . Csak itthon meg anyuék folyton szidják ( főleg anya..egyébként apai nagymama) és olyan rosszul érzem magam amikor megyek hozzá és ez anyának rossz,meg alig akar elengedni meg stb. Apa viszont egy darabig járt velem hozzá rendszeresen, aztán májusba volt a bátyám ballagása amire a mamám nem lett meghívva,más rokonok pedig igen ( anya azzal az indokkal nem hívta meg hogy nem akarja hogy "jelenetet rendezzen"..régebben még azt is tudom hogy a mamám még az anyai nagyszüleimet is bántotta mármint szavakkal..Pedig ők aztán tényleg mindig rendesek voltak vele) és hát emiatt megint ment a folytonos veszekedés, és apu azóta nem találkozott vele. Én most kb. 3 hete nem voltam nála, pénteken ballagtam általánosból aminél mi amúgy se szoktunk semmi különlegest tartani,és senkit sem hívtunk meg rá, mivel csak a középiskolaiból csinálunk nagyobb felhajtást. Aznap pénteken pont jöttem anyuval a fodrásztól már virágcsokorral,ballagási ruhában meg minden, szóval lehetett látni hogy oda megyek. Jött velünk szembe a mamám az utcán. Azt eddig is tudtam hogy ők anyuval emennek egymás mellett és nemszoktak köszönni egymásnak. Emiatt anya inkább félre is vonult tőlem, én meg normálisan ahogy szoktam köszöntem a mamámnak,ő pedig tök furcsa arccal alig köszönt vissza..:/ Ezt nemtudom miért. Lehet mert ott volt anya, de ez rosszul esett. Gondoltam azért ma lemegyek hozzá..De anyuval délelőtt mentünk az utcán és én észre se vettem csak anya mondta utólag hogy jött velünk szembe és nem köszönt meg semmi..Én már vasárnap át akartam menni hozzá, de anya meg most már szinte megtiltotta, és elkezdte mondani hogy mi lesz ha engem is kidob és ezt egy gyereknek nehezebb feldolgoznia meg stb.Nem tudom, mit csináljak? Menjek át vagy ne? Most kicsit megijedtem..:( 14/L


2013. jún. 19. 12:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Apukám egyébként nem szól bele az egészbe ő mindig azt mondja, hogy ha szeretnék akkor menjek át hozzá nyugodtan..
2013. jún. 19. 12:30
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Menj el. Anyukád mélyen szégyellje magát, amiért belevon téged a családi vitába. Neked, mint unoka, semmi közöd ahhoz, hogy ők nem tudnak megegyezni, és hogy idáig süllyedtek. Neked a nagymamád társaságára is szükséged van, főleg, ha azt írod, hogy "tök rendes nagymama". Te csak menj hozzá, nem hiszem, hogy ki fog dobni.
2013. jún. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Én a helyedben átmennék és beszélgetnék vele egy jót. elmesélném, hogy semmi felhajtás nem volt, csak szép csendes ballagás. Lehet, hogy hibáztál, hogy nem hívtad meg, de biztosítsd róla, hogy a következőn tuti ott lesz. Ha igazán szeret, biztos nem haragszik rád. Csak látogasd meg.
2013. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Menj csak el hozzá ha ugy érzed!
2013. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj át. Neked nem kell rosszba lenni vele, ha szeret téged, és jó nagymamád. És mesélj el neki mindent, hogy ma nem is vetted észre csak anyud mondta hogy látta őt állítólag, meg hogy mi volt a ballagáson, meg hogy nem volt buli semmi. Akkor tudni fogja, hogy te a régi vagy, és nem áll szándékodban anyád nyomdokaiba lépni, vagyis összeveszni mamáddal.
2013. jún. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző válaszolók is írták. Menj át hozzá nyugodtan. Szeresd őt nyugodtan. Neked nincs közöd ahhoz, hogy a szüleid és a nagymamád között mi történt. A lényeg az, hogy téged szeret, és te is szereted őt.
2013. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Te attól még tartsd vele nyugodtan a kapcsolatot, menj át nyugodtan. :) Amúgy nálunk is ilyesmi a helyzet, azzal a különbséggel, hogy minket, gyerekeket sem szeret túlzottan a nagymama, viszont, az én anyukám sosem tíltott, csak mert ők nincsenek jó viszonyban! Neked vérrokonod a nagyid, nem helyes, hogy anyud tíltani akar...Beszélj anyukáddal, hogy te megérted, hogy közöttük rossz a kapcsolat, de neked a nagymamád, és szereted..:)
2013. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem menj át. Szerintem fontos, hogy ha lehet, ti jóban legyetek.Add meg az esélyt. Aztán ha nem akar látni téged, nincs mit tenni. De örülj, hogy él a nagyid, és ha feléd nyitott, rendes, akkor őrizd meg ezt a jó viszonyt.
2013. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!