Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülők nálatok mennyire...

A nagyszülők nálatok mennyire veszik ki a részüket a gyerekek körül? Van olyan hogy már túl sok?

Figyelt kérdés
A férjemmel mindketten sokat vagyunk úton a munkánk miatt. Én most itthon vagyok gyeden, de szeretnék visszamenni dolgozni szeptembertől, a kisfiam pedig menne bölcsibe. Elég kötetlen a munkaidőnk, de van hogy "menni kell". A gyerek előtt nem okozott problémát, volt hogy egyikünk sem éjszakázott otthon, vagy több napot távol volt, de volt hogy napokig együtt lehettünk. Szeretem a munkámat, szívesen csinálnám újra ugyanezt, csak nem tudom gyerekkel mennyire összeegyeztethető. A nagyszülők felajánlották a segítséget, az egyik pár szinte szomszéd, a másik is autóval 5 perc. Azt mondják szívesen segítenének, most is szoros a kicsivel a kapcsolatuk, elég összetartócsalád vagyunk szerencsére mindkét oldalon. De nem tudom mennyire helyes az, hogy ha úgy alakul, egyikünk sem ér rá akkor akár este átvigyük a kicsit, vagy pár napig náluk legyen. Vagy hogy mennyire jó ez a gyereknek?
2013. jún. 20. 13:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%

A lehető legjobb megoldás. Inkább, mint a bébiszitter egyébként.

Ráadásul megszokja a gyerek azt, hogy többen vannak körülötte, nem lesz túl anyás és apás. Önállóbbak azok a gyerekek, akiket többen nevelnek, nem csak a szülők.

2013. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
58%
Jó a gyermeknek is, a nagyszülőknek és nektek is, a legjobb megoldás, nálunk is így volt és szoros, szerető kapcsolat alakult ki a fiaim és a nagyszülők között.
2013. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A másik megoldás az lenne, ha másik munkát keresnék. De egyrészt szeretem, másrészt lehet már megőrülnék egy kötött munkaidőtől, régen csináltam :) harmadrészt lehet kevesebbet keresnék mint most.

SZóval sok minden szól mellette, ellene meg az hogy így le kellene néha "passzolni" a gyereket, vagy itthon hagyni a férjemmel mikor ő ráér.

2013. jún. 20. 13:49
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

De az miért rossz, ha "lepasszoljátok" a gyereket?

Miért szól "ellene"?

2013. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen jó megoldás. Csak arra kell figyelni ne az legyen, hogy a nagyszülő ezt vagy azt megengedi de Ti nem. Vagy fordítva. Akkor jön a beszólás: De a mama megengedi, akkor Te miért nem? Meg a gyereket is összezavarhatja. Ha ebbe nincs vita akkor nincs probléma sem.
2013. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%
Biztos tudtok tenni azért, hogy ne érezze úgy, hogy le van passzolva, és szerintem mindent meg is fogtok tenni ez ellen. Mással nincs itt gond szerintem, ha dolgozni kell és még szereted is csinálni, pláne. És nem baj, ha a nagyszülőkkel is szoros lesz a kicsi kapcsolata.
2013. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
Nekem ez fura...én sosem passzolnék le ekkora gyereket napokra...ha nagyobb már simán.
2013. jún. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
Én semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy a gyerek a nagyszüleivel legyen időnként. Jobb, mint ha idegennel lenne.
2013. jún. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A lepasszolást úgy értem, hogy nem az lenne, hogy én is ő is, 8tól 4ig munkahelyen/bölcsibe vagyunk, hanem lehet pont akkor indulnék el, vagy késő éjszaka érnék haza. Mivel a férjem is ezt csinálja látom hogy valamikor hiányolja az esti fürdésnél például. Bár már megszokta, gondolom azt is megszokná, hogy én nem vagyok. Csak nem tudom én hogyan tudnám :)
2013. jún. 20. 13:53
 10/19 A kérdező kommentje:
augusztusban lesz 2 éves egyébként. nekem úgy kéthavonta van az, hogy több napot távol vagyok (nem túl sokat amúgy kb. kettőt) vagy éjjel érek haza amikor már nem vinném haza. Férjem általában két hetente, szóval lehet néha egybeesik majd, ilyenkor lenne valamelyikünk szüleinél egyhuzamba
2013. jún. 20. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!