Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tudat alatt lehetséges, hogy...

Tudat alatt lehetséges, hogy emlékszek a nagypapámra?

Figyelt kérdés

Sajnos már mindegyik tatámat elvesztettem, egyiküket nem is ismertem, a másikat igen, csak nagyon kicsi voltam mikor meghalt, így nem emlékszem rá. De a szüleim, mamám mindig azt mesélik, hogy nagyon közel álltunk egymáshoz. Minél idősebb vagyok, annál jobban érzem, hogy hiányzik. Gyakran még el is sírom magam miatta. Szeretném megölelni, beszélgetni vele, tanácsot kérni tőle.

Lehet, hogy tudat alatt még emlékszem, ragaszkodom hozzá?

14/L



2013. júl. 9. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem rá emlékszel, hanem a történetekre róla, amit meséltek. Nálunk ez egyértelműen kiderült.
2013. júl. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Én még úgy nagyjából emlékszem a nagyapámra. Csak egy-két pillanatkép, mert 4-5 éves lehettem.

24/N

2013. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Persze, emlékezhetsz rá. Nekem is van egy konkrét emlékem a dédapámról, pedig kétéves voltam, amikor meghalt.
2013. júl. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Valószínűleg megmaradt belőle egy-két dolog tudat alatt.Az én papám 2-3 éves koromban halt meg,és én is úgy érzek,mint te.Olykor hiányzik,van,hogy a sírás fojtogat.Mint most is...

Nem tudom,hogy érezhetek így,hisz személyesen aligha ismerem,legalábbis jelen esetben,hisz még pici voltam.Sokat meséltek róla,fényképeket mutattak,ebből állt számomra össze a kép,mégis...fura.Nagyon jó lenne,ha még élne.Hiányzik...! :(

2013. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Tudat alatt még a magzatkori élményeid is megvannak, valahol, nagyon mélyen. Szóval simán lehetséges. Hány éves voltál, mikor utoljára láttad? Mert én pl már másfél éves koromtól emlékszem dolgokra, az egyik barátnőmnek van egy emléke 1 éves korából, mikor elmesélte a szüleinek igazolták, hogy tényleg úgy volt, még arra is emlékezett, hogy ki milyen ruhában volt.

Szóval simán lehet, hogy bár rá nem emlékeszel, de emlékszel az érzésre, amit éreztél, mikor mellette voltál.

2013. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kb. 3 éves voltam, mikor meghalt. Olyan emlékem nincs róla, amit fel tudnék idézni, sajnos fénykép is alig van. Annyit tudok, hogy hiányzik, ezért gondoltam a tudatalattimra :)
2013. júl. 9. 12:39
 7/11 A kérdező kommentje:
És igen, az érzésre emlékszem azt hiszem. Olyan jó lenne találkozni vele még egyszer
2013. júl. 9. 12:41
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Igen, ez lehetséges, sőt én azt monmdom, saját tapasztalatból, hogy biztos. Egy jó pszichiáter a teljes emléket ki tudja belőled bányászni, bármilyen kicsi is voltál, ha már egy kicsit nagyobb leszel.
2013. júl. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha 3 éves voltál akkor simán emlékezhetsz. Csak lehet nem jönnek elő az emlékek, csak maga az érzés.
2013. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
9: Minél okosabb egy ember, annál hosszabra tud visszaemlékezni, nem csak érzelem-szinten. Magzatkori emlékeket pedig speciális technikával ki tud szedni az emberből (ha kell) egy jó szakember.
2013. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!