Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagymamám ki akar jönni az...

A nagymamám ki akar jönni az otthonból, ahová nem egészen 1 éve költözött be. Hozzánk akar költözni. Kötelességünk ilyen esetben befogadni?

Figyelt kérdés
Lehetetlenség vele együtt élni, annyi pénzünk meg nincs, hogy lakást vegyünk neki és ápolót fogadjunk mellé.
2013. júl. 22. 18:18
1 2 3
 1/23 gömbicica ***** válasza:
72%

az otthonban ki fizeti a költségeket?

hogy kötelesség-e azt nem tudom, de a jó érzés azt diktálná, hogy az ember a szülőjét ápolja, ha rászorul.

Hogy került be az otthonba? betegség miatt, vagy az a befizetünk x forintot, és van havidij formában?

2013. júl. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%
Pont azért akar kijönni mert nem tud együtt élni egykorúakkal, akkor veletek hogy tudna? Nincs eltartási kötelezettség!
2013. júl. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Na és hol lakott előtte?
2013. júl. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Az attól függ... Ha úgy ment be oda, hogy a lakása eladásra került, és a pénz hozzátok (is) vándorolt, akkor igen, illene befogadni.
2013. júl. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%

a jó érzés azt diktálná,


Jóérzésből nem lehet megélni!

2013. júl. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

5

Azért megnézném, neked hogy állna a szád, ha öregkorodra ide-oda dobálnának, mert öreg vagy és felesleges. INkább fogtad volna be. Attól, hogy idős, még van neki nyugdíja, tudná fedezni a rá jutó költségeket, és még maradna is neki, nem úgy, mint az otthonban!

2013. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
6-os! Arra nem gondolsz hogy a család gyereket nevel és dolgozik?Egy évig el volt benn most mi a probléma?Leírta a kérdező nem lehet vele kijönni! Mi nem érthető?
2013. júl. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy tudom hogy nem kötelező, pláne ha tartósan ellátásra szorul és otthon is van ahová felvették.
2013. júl. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Addig együtt éltünk, mert a dédmamámat én ápoltam (nagypapám anyukája, övé volt a ház). Rengeteget veszekedtünk, a dédmamám már sokszor sírva könyörgött, hogy költözzön el, mert nem bírja elviselni, végül megállapodtunk, hogy mi befizetjük a pénzt az otthonba, csak felejtsen el minket. A nagymamám 3 év várakozás után bement az általa kiválasztott otthonba és most, hogy a dédmamám meghalt vissza akar költözni.
2013. júl. 22. 18:44
 10/23 A kérdező kommentje:
Azért akar kijönni, mert már mindenkivel összeveszett és nincs kihez szólnia.
2013. júl. 22. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!