Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért nem akar a nagyim az...

Miért nem akar a nagyim az idősek otthonába költözni?

Figyelt kérdés

Nagymamám már 73 éves, még el tudja tartani magát, de egyre több betegsége van és elég életunt lett. 16 évvel ezelőtt költözött hozzánk, mikor papa meghalt, de azóta megváltoztak a körülmények. A szüleim elváltak, anyukám munkája olyan, hogy nyolckor megy, de gyakran megesik, hogy csak este 9 után ér haza. Rendszeresen jár több napos üzleti utakra, nem épp a szomszéd városba. Nem tud azonnal ugrani, ha valami gond van. Emellett saját vállalkozásában is dolgozik, egyszerűen nincs annyi ideje a mamára, mint amennyire szükségesnek érzi, így úgy döntöttünk beadjuk egy egyházi (vallásos a nagyi), fizetős, magas színvonalú idősek otthonába.


Mama nagyon ellenkezik, hogy ő nem hajlandó oda menni, mert ott rosszul bánnak az emberekkel. Ezt arra alapozza, hogy egy távoli rokonát bedugták valami állami, elég putri helyre és azt gondolja mindenhol ez megy.


Most ellátogattak anyával az idősek otthonába, látta, hogy ez nem épp olyan hely, de a legújabb érve, hogy nem láthat majd minket. Igen ám, de ha otthon maradna, akkor sem mivel én és a kisebbik öcsém jövőre elköltözünk, én alig fogok hazajárni. Mondtuk neki, hogy hazajöhet hétvégén és az ünnepekkor, mikor itthon vagyunk és nem megszabadulni szeretnénk tőle, de nem érti, hogy az ő érdekében döntöttünk így.

Volt már, hogy kisebb agyvérzése volt, ha nem jut el gyorsan a telefonig, akár meg is halhatott volna, mivel épp nyaralni voltunk. Többször el is esett, ráadásul a kertben. Ha ez olyankor történik, mikor több napig senki sincs itthon abba akár bele is halhat. Később biztosan ápolásra is szüksége lesz, de ez otthon nem megoldható. Szeretnénk biztonságban tudni állandó felügyelet mellett.


A másik, hogy sokszor búskomor, csak akkor vidám, ha nagy családi összejövetel van, vagy a barátnőjével találkozik. Az otthon ebben a tekintetben is jó hatással lehetne rá, hiszen ott rengeteg új emberrel ismerkedhetne, kártyázhatnának (a kedvence :) ), beszélgethetnének, ráadásul minden nap lenne istentisztelet a templom is kb. száz méterre van.


Hiába érvelünk, ő hajthatatlan, azt mondja, majd lesz valahogy, vagy ilyeneket: "nem mindegy nektek hogyan döglök meg, úgyis utáltok" :(


Mit tehetnénk még, hogy megváltozzon a véleménye?

(ui.: bocsi a regényért)



2013. júl. 8. 19:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Igazából minden érvet felsoroltál. Most az jutott eszembe, hogy egy már bent lakót kéne vele összeismertetni, hátha egymásra találnak. Meggyőzni ész érvekkel szerintem nem fog menni, ha eddig sem sikerült.
2013. júl. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Sajnos ma is találkozott egy kedves nénivel a látogatáson, de nem akar menni, mert ragaszkodik hozzánk, holott, mi sem fogunk már otthon élni szeptembertől.
2013. júl. 8. 19:49
 3/30 anonim ***** válasza:
65%
Én sem szeretném, ha a családom bedugna egy otthonba. Teljesen megértem a nagyit.
2013. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
62%
Hát ne haragudj, de szerinted mégis ki akarna idősek otthonába menni? Szerintem te sem akarnál a helyében. Persze, hogy nem vagy a helyében könnyű az érveket felsorolni.
2013. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%
Tökéletesen meg tudom érteni a nagyitokat, de titeket is. Fogadhatnátok mellé valami ápolónőt, vagy idősgondozót, aki mindig ott lenne vele. Nem olcsó mulatság, de ha telik rá, mindannyian jól járnátok.
2013. júl. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
53%
73 évesen elfekvőbe akarjátok küldeni, jó hogy zokon veszi. Az én 73 éves anyukám egész nap a FB-on lóg és csetel az ismerőseivel, meg játszik, meg az amcsi rokonokkal skype-izik!
2013. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Istenem -.-" Látszik mennyire tájékozottak egyesek. Ez olyan hely, mintha egy szállodába költözne be (csak éppen ránéznek minden nap és közel van az orvos, ha gond van), nem az állami hely.

Egyébként anyukám például szeretne menni maga is, spórol is rá, hogy jó helye legyen.

Sajnos ápolóra háznál nincs lehetőségünk, az amúgy sem tud 0-24-ig mellette lenni.

2013. júl. 8. 20:00
 8/30 A kérdező kommentje:

Egyébként drága utolsó az én nagyim is tudja használni a facebookot, de az nem fogja ellátni, ha esetleg később rászorul, az nem segít, ha agyvérzése lesz, vagy elesik a kertben a forró napon.

Ráadásul az sem mondható, hogy kiszakítjuk az otthonából, mert a saját házából már elköltözött anno hozzánk.

2013. júl. 8. 20:03
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

Idősotthonból van elég sokféle: nem csak rosszakat hallani, hanem tényleg vannak olyan helyek, ahol hetente egyszer van fürdés (fürdetés), a nővér nem eteti meg rendesen azokat akik nem bírnak már enni és hasonlók. Meg van a másik véglet, ahol tényleg megtesznek minden tőlük telhetőt.


Az én családom is egy ilyen helyet üzemeltet, szóval ismerős a terület valamennyire: mi például reklámra egyáltalán nem költünk, mert az úgysem győzi meg a nénit/bácsit. Akik jönnek (márpedig minden helyünk foglalt és folyamatosan vannak jelentkezők, heti 2 biztosan), azok legtöbbször bentlakók ismerősei, vagy bentlakó családjától hallottak rólunk.


Aki pedig egyáltalán nem szeretné, azt rákényszeríteni úgysem nagyon lehet. Esetleg ha van régi barátnője vagy ismerőse odabent, akkor lehet úgy intézni, hogy összefussanak, lehetőleg az otthonon kívül - de akkor sem garantált az eredmény, mert a másik el fogja mondani a saját véleményét, a nagyi pedig ez alapján dönt, alkot véleményt a helyről.


(ezért számít nagyon sokat, hogy milyen a híre egy ilyen helynek, például itt a közelben is van egy egyházi otthon, amiről - nem tudom van-e valóságalapja vagy sem - de az terjedt el, hogy addig-addig beszélik tele a beköltöző fejét, amíg az otthonra nem hagyja az ingatlanát, esetleg értékesebb ingóságait vagy készpénzét. Na egy ilyen kialakult nézetet még akkor is nehéz leküzdeni, ha nem igaz.)


Ha nem indiszkrét a kérdés, akkor melyik megyében/városban van az az otthon ahova költözhetne a nagyanyád?

2013. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
64%
Öreg fát nem lehet átültetni, meghal rögtön. Ha nem akarja nem kényszeríthetitek.
2013. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!