Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymama sürgős elhelyezése?

Nagymama sürgős elhelyezése?

Figyelt kérdés
A napokban jár le a kétéves tartózkodása a gondozóházban és sürgősen el kell helyezni valahol, mert nem megoldott a felügyelete. Ötlet? Köszönöm!
2013. júl. 25. 03:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne ha magadhoz vennéd?
2013. júl. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Keressetek neki egy jó otthont, de siessetek, mert az sem egyik napról a másikra megy.
2013. júl. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű helyzet, előbb is gondolkodhattatok volna...

Kézenfekvő az idős otthon. Nem tudom mennyi pénzetek van, vagy mennyi a mama nyugdíja, de havi 100-150.000-től el lehet helyezni (bár nem tudom merre laktok)van ahol beugró is van. Viszonylag hamar el lehet helyezni, általában van üres hely.

Ha nincs ennyi, akkor van az önkormányzatoknak szociális otthonuk, ahol "csak" a nyugdíja 80%-át veszik el, ilyen helyekre viszont várólista van. Azért érdeklődj.

Esetleg kórházba is mehet pár napra, de egy idő után lehet ott is felszámolnak napi díjat.

Ha van ismerős aki ráér fizethettek valakinek, hogy napközben nézzen rá a mamára.

2013. júl. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mi lenne ha magadhoz vennéd? - tényleg, ez eszembe sem jutott. Szerinted, kérdeztem volna, ha nem lenne ez megoldható? Gondolkozz mielőtt kommentlsz!!
2013. júl. 25. 08:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha tudtam volna hogy ekkora bunkó vagy, akkor nem is kommenteltem volna.
2013. júl. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, ekkora bunkó vagyok, világtapló és legalja. Legalább annyira, hogy szeretnék a nagymamámnak rendes körülményeket biztosítani, így az élete utolsó éveire. Mentséged, hogy nem ismersz és a körülményeket még annyira sem. Ne kezdjük el egymást pocskondiázni! Értelmes kommenteket szívesen fogadok.
2013. júl. 26. 00:38
 7/12 A kérdező kommentje:

Azért nevezel bunkónak, mert megírtam, hogy "gondolkozz mielőtt kommentelsz!!"? Ha a világ fele ilyen bunkó lenne, mint amilyen én, már jobb lenne minden. Megmondanám a szemedbe is ezt. Cserébe el is várnám, hogy nekem is megmondják, de ez egy szemét, sunyi világ, mindenki csak lapít és csak a neten, arctalanul és arcátlanul meri megszólni a másikat. El sem várom, hogy kérj bocsánatot, amiért bunkónak neveztél, feltételezem nem is tudsz, vagy nem szokásod bocsánatot kérni.


Gondolom, fiatal vagy még, de hadd világosítsalak fel; akkor lennék bunkó, ha nem érdekelne a nagymamám sorsa és főleg, ha nem keltem volna ki, amiért voltál szíves és beszóltál nekem… Szép napot Neked!

2013. júl. 26. 01:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Na álljunk meg. Én feltettem egy kérdést, gondoltam majd normális felnőtt ember módjára kifejted a válaszban hogy ez miért nem megoldható, és miután mi kérdezők többet megtudunk a körülményekről, könnyebben kitalálhatunk valami megfelelő megoldást. Ehelyett jött a flegmán odahányt válaszod. Igenis bunkó voltál, de a legszomorúbb az egészben, hogy észre sem vetted, aztán belátni is képtelen voltál.

Ne próbáld azzal mentegetni magad hogy milyen jó ember vagy, mert gondoskodsz a nagymamádról. Természetes hogy az ember gondoskodik a szeretteiről, ez nem hőstett, ez alap dolog kéne hogy legyen. Lehet hogy tényleg jó ember vagy, de attól még tény, hogy velem itt bunkó voltál. Én nem haragszom, de azt ne várd hogy még én kérjek bocsánatot, mert feltettem egy kérdést.

Hogy őszinte legyek, eléggé meglepett az ezután következő kirohanásod. Ez nem normális, hogy ennyire felhúzod magad ilyen apróságokon. Lehet hogy csak rossz napod van, és őszintén sajnálom ha így van, mindenkinél előfordul olykor. De ez még nem jogosít fel arra, hogy úgy beszélj emberekkel, mint a kutyáddal.

A korba pedig ne menjünk bele, fogalmad sincs hogy hány éves vagyok. Igaz, én sem tudom a te korodat, de bevallom, nem is érdekel, ez az oldal épp így jó, hogy semmit nem tudunk egymásról. Mind csak pár betű vagyunk egymás életében. Ezért is volt olyan megdöbbentő a dührohamod.

2013. júl. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jav: *mi válaszadók
2013. júl. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

OK. Igazad van! Félreértettük egymást, sajnálom! Komolyan!


"Gondolkozz mielőtt kommentlsz!!"

Ez tényleg nem volt helyes így írnom, finomabban kellett volna, pont nekem, aki az ellen küzd(ök), hogy ne legyünk arcnélküli arcátlan netbetyárok. Elnézést kérek!


Erre kaptam a "Hát, ha tudtam volna hogy ekkora bunkó vagy, akkor nem is kommenteltem volna" választ. Ezen húztam fel magam, mert bár, tényleg nem szépen írtam, de nem akartam bunkó lenni és még tetéztem azzal, hogy azt írtam, hogy "El sem várom, hogy kérj bocsánatot, feltételezem nem is tudsz, vagy nem szokásod bocsánatot kérni."


"…gondoltam majd normális felnőtt ember módjára kifejted a válaszban hogy ez miért nem megoldható…"

Alább pótolom és tényleg nem normális, hogy ennyire felhúztam magam ilyen apróságon. Talán csak rossz napom volt, de gáz, hogy máson töltöttem ki, mert ezt én is utálom.

Szóval, az a helyzet, hogy kissé bepánikoltam, hogy ránk marad és ezt most ne úgy értsd, kérlek, hogy le akarom passzolni. Hanem a család, aki Anyámból és belőlem áll, nem tudunk foglalkozni vele, csak ideiglenesen. Én sajnos nem tudom az ilyen helyzeteket kezelni, időm és kapacitásom sem engedi. Anyám meg távol él innen, hazajött az elhelyezés miatt, de látom, hogy nagyon kivan ettől, meg még pár dologtól, de ez most nem tartozik a tárgyhoz. Amúgy, a héten járt le nagymamám lakhatási lehetősége, ideiglenesen hazavittük a lakásba, ami eladás alatt van és úgy néz ki, hogy egy Pest melletti otthonban lesz helye. Nagyon reméljük!


Elnézést kérek a többiektől is, akik olvassák ezt!


"Mind csak pár betű vagyunk egymás életében".

Ez viszont komolyan tetszett.

2013. júl. 26. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!