Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyigond! Nektek is van...

Nagyigond! Nektek is van ilyen? Mit lehet tenni? Infó lent

Figyelt kérdés
Hát az én gondom eléggé összetett. Kedvelem a nagyanyámat, el tudunk beszélgetni, de vannak helyzetek, amiket nem tudok kezelni. (apai nagymami, anyai nagyanyámmal nem tartom a kapcsolatot, se én, se anyum, nem voltak jóban anyum és az ő anyja, azt anyumat az ő nagyszülei, vagyis az én dédmamámék nevelték.)Anyai, apai nagyfaterom is évekkel ezelőtt meghaltak. Egy ideje észrevettem h mamám mindenbe beleköt. Pl. jó ideje nem találok munkát, állandóan azthallgatom tőle hogy menjek el egyetemre, diplomázzak, stb, pedig régen sose jött ezzel.van érettségim meg szakmám is, de munkám az nincs. Állandóan beleköt mindenbe, volt hogy éppen programom volt (1 külföldön élő magyar barátnőmmel találkoztam, 1 évbe 1x ha tudunk talizni) , és akkor is osztotta az észt hogy én miért nem voltam otthon,meg h segitenem kellett volna neki, stb közbe ő jött el úgy hozzánk hogy nem szólt, vagy nem beszélte meg előtte velem, vagy szüleimmel. Tényleg kedvelem őt, segítek is neki ha kell, de a viselkedését nem értem. Sokáig fanatikus katolikus volt most meg belépett a Jehova meg adventista vagy miféle "szektába" és folyamat erőlteti h menjek el ilyen előadásokra. Pedig én nem akarok... A többi rokon is ki volt akadva ezen. Pedig itt vagyunk neki MI, a család. Aztán van egy hugom is aki beteg, autista, én nem tudok rá vigyázni egyedül, igy néha mamámat kihivjuk, de volt hogy ő kiment turni a földet (igen azt is kell néha, de nem akkor mikor néha megkérjük h vigyázzon tesómra), erre a hugom kiment az utcára is, alig tudtuk visszahozni. :( Meg volt h a macskámat etette túl, pedig mi mondtuk anyummal h ő nem házicica, aki bármit, bármennyit megeszik, hanem fajtacica, igy kap ilyen spéci tápot. Mikor hazajöttünk az egy hétvégéről, láttam hogy a macskám lefostosodott, meg fel volt puffadva szegénynek a gyomra. Akkor meg szintén ment a sértődés mikor ezt szóvá tettük mamámnak hogy ne etesse túl a cicát. Meg volt h nem voltam otthon elkezdett rendezkedni a szobámban, aztán 3 napig a cigisdobozom volt a téma (ő nem tudta hogy cigizek, pedig már 18 elmúltam akkor). Meg volt h vett nekünk ilyen nemtom hány száz ezres Zepter készletet, azt nem használtuk (volt ami 3 hét után tönkrement), kitettük a nyári konyhába akkor is anyum volt a hibás. :( Meg mikor kicsi voltam, akkor is volt h abba kötött bele mamám h 10 évesen nem egy, hanem 2 részes fürdőruhám volt. Szerintetek mit kéne tenni? Nektek is van nagyigondotok? Ha igen h kezelitek? mert manapság egyre több ismim panaszkodik a nagymamira....

2013. júl. 21. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Ajjaj. Néha elég durván bele tudnak szólni a Jehova tagjai az emben életébe. Ők mindig mindent jobban tudnak stb... aha persze. :S

Lesznek ott még nagyobb gondok is ha nagyanyád abba a közösségbe marad!

2013. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kezeljük, hogy egyik fülemen be a másikon ki.


"most meg belépett a Jehova meg adventista vagy miféle "szektába"" akkor meg még csoda, hogy tartja veletek a kapcsolatot. Tudtommal ők teljesen elzárkóznak az olyan emberektől akik nem ugyanazt a vallást követik. /családjukat is képesek eldobni/

2013. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nemtom, de azóta el van a programoktól is zárkózva, stb. meg olyan "más" lett
2013. júl. 21. 17:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, először azt akartam írni, hogy minden öreg olyan, mint egy gyerek, hogy vannak rigolyáik és bogaraik, de ezt el kell fogadni és együtt kell vele élni. Ezt akartam írni addig a pontig, amíg a szektás dolgot el nem olvastam... Az már elég veszélyes, mert profi módon ki tudják mosni az ember agyát. Ha lehet, próbáljátok meggyőzni, hogy hagyja ott őket.

A nagymamák meg már csak ilyenek. Engem is fel tudnak néha bosszantani, de összességében rendesek, aranyosak és sokat segítenek. Az apróságokat el kell nekik nézni, ha meg komolyabb dolgokról van szó, akkor szépen meg kell velük beszélni.

2013. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen persze, ahogy irtam nem lenne vele gondom.. De ez :S

Remélem h én nem ilyen nagyi leszek.. Ja azt még kihagytam h apám unokatesójának a gyerekeit isteniti... ők 5en vannak testvérek, ezt hallgatom : "jjaj az Eszti kapott 2 db 5öst, meg hogy ő vallásos suliba tanul"

2013. júl. 21. 17:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Húú...Neked sem lehet manapság könnyű...Szegény húgod autista,a nagyid meg lökött lett egy szektától.Szerintem ez a "szekta" lehet a hibás mindenért.Ki kéne deríteni,hogy mit mondanak neki ott.Kérdezd ki őt,vagy menj el egy ilyen előadásra,márcsak azért is,hogy megtudod mit mondanak neki ilyenkor.Szerintem ki kéne lépnie ebből az egészből és meg kéne nézni változik-e valami.

Sok sikert,majd mond el mi volt!

2013. júl. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hu, én már próbáltam vele beszélni, meg anyuék is h ne foglalkozzon vele.. mmint a szektával
2013. júl. 21. 17:30
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál, azok közül szinte minden magyarázható azzal, hogy az idősebb embereknek mindig is voltak és lesznek is ilyen fura, rigolyás dolgai, egyedül a szekta nagyon durva ezek közül, tapasztalatból tudom. Van egy idősebb, távolabbi nőrokonom, aki fanatikus jehovista, folyamatosan próbált megtéríteni engem és a hasonlóan mindne vallást elutasító testvéremet, állandóan erről dumált, amikor nálunk voltak látogatóban, kéretlenül itthagyott egy rakat jehovás könyvet, stb. Addig ment ez így, amikor az ilyen szektákat hasonlóan gyűlölő édesapám elég durván nem közölte vele, hogy kit próbáljon megtéríteni ;) Úgy besértődött, egy ideig teljesen elkerült minket, de aztán megbékélt, és az azóta jóval ritkább kátogatásai alkalmával nem próbálkozik ilyenekkel. Lehet, hogy valami ilyen radikális megoldást kellene alkalmaznod, lehet, hogy megsértődne a nagymamád, de valószínűleg értene a dologból.
2013. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A szektát leszámítva én nagymamám (szintén apai) ugyanilyen. Mindenbe beleüti az orrát, fontoskodik, szép szóból nem ért, mindig más a hibás mindenért, ő a jó, ő a szent, ő a szegény meg nem értett lélek. Közben meg egy zsarnok, nagyapámmal olyan hangnemben beszél, hogy tényleg csodálkozom, hogy nagyapám még nem képelte fel.


Sajnos nem lehet mit tenni, tényleg egyik fülön be, másikon ki, a bunkó lekezelő stílust meg határozottan kérd ki magadnak.


Nálam 3 dolog volt, ami kicsapta a biztosítékot.

1. Szeretek süteményeket sütögetni, elég gyakran szoktam is (most abba ne menjünk bele, hogy a sütő miatt állandóan nyafog, hogy jajj de meleg tőle a konyha). A sütit kiteszem egy deszkára, betakargatom. Na most nagyanyámnak mániája minden kaját bedobozolni, összeszecskálni minél kisebb darabokra. 2-3 alkalommal eljátszotta ezt. Képzelj el egy nagy, gyönyörű kakaós süteményt, amit aztán bepréselt egy kis műanyag dobozba, összevagdosva. Hát amikor ezt megláttam, úgy lecsesztem, hogy csak na, nem finomkodtam. Mondom hogy jön ahhoz, hogy az én kajámat összevagdossa meg rakosgatja, ki a fene kérte rá, és különben is ÉN mikor megyek és rendezkedek az ő cuccai közt?! Húú, vérig volt sértve (konkrétan lesz@arom), 2-3 veszekedés után már nem nyúlt a sütimhez (mindig megkínálom nagyszüleimet is egyébként, nem vagyok irigy).

2. Mikor beleokoskodik abba, hogy mit és hogyan főzök. Semmi köze hozzá (ő főzni nem tud, úgy mellesleg.)

3. Nyitva hagyja a bejárati ajtót, meg rácsot, úgy szellőztet meg úgy mos föl a folyosón (társasház). Egyrészt csak az nem jön be, aki akar (folyamatos betörések vannak a házban), másrészt kutyánk is van, aki már többször kiszökött emiatt és kolbászolt a lépcsőházban.


Ja van egy 4. is!!! Mikor fiatalabb voltam, sokszor ő vitte el a kutyát sétálni, amíg én suliban voltam (ő ajánlotta fel, szívesen vitte) és egyszer elszólta magát, hogy a kutya kibújt a hámból (????? fogadjuk meg se húzta rendesen, nem olyan könnyű abból kibújni) és 4 utcányit rohant hazáig (a kutya, nem nagyanyám....), de SZERENCSÉRE van olyan rendes a kutya, hogy a kapuban ülve megvárta nagymamámat. (Kicsi fajta, de sajnos hajlamos nekimenni a nagyobbaknak is, azok persze simán szétszednék.) Amikor meg hazahozta a kutyát, büntetésből felpofozta. Na mikor ezt meghallottam, baromi dühös lettem, nagyon összevesztem vele, kiabáltam is és mondtam, hogy ne merészelje még egyszer elvinni a kutyát, ezentúl csak én viszem, ennyi. Azóta is ugyanazzal a hámmal sétáltatom és soha nem bújt ki belőle.

2013. júl. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja úgy mellesleg nagy kocsiforgalom van a környéken...
2013. júl. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!