Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyenkor mit lehet tenni?...

Ilyenkor mit lehet tenni? Semmit? Hosszú lesz, de már nagyon elegem van!

Figyelt kérdés

HUh... kicsit előzményként.

Van anyukám és neki 2 testvére, ő a legidősebb. A középső testvére még mindig az én mamámnál lakik a legkisebb pedig már elköltözött most lett egy éves a babája.

Jön a lényeg: a mamám felajánlott anyukámnak 2,5 millió forintot cserébe ha lemond az apai (mivel már a papa meghalt) és az anyai részről is. Szerintem ez nagyon szemétség. Mindegy folytatom a ti véleményetek/tanácsotok érdekel:) Sok rágódás után, megbeszéltük itthon, elfogadjuk, mert fizetni akarjuk az én főiskolai tanulmányaimat plusz végre felújíthatunk egy kicsit és anyának nem kell annyit túlóráznia. Továbbá mivel teszem azt ha a mama meghalna akkor úgyse kapnánk semmitse mivel a középső testvér még mindig ott lakik nem fog elköltözni nincs barátja/jegyese/férje stb. és már elmúlt 30. A ház (vagy örökség ahogy tetszik) minimum 20 milliót ér, főleg, hogy most felújítanak (tető,festés stb.)

A mamál közölte anyukámmal keressen ő közjegyzőt/ügyvédet aki intézi a papírokat mert ő nem fogja. Jó kerestünk, kaptunk időpontot, de erre kijelentette, hogy neki akkor programja van. Jó akkor kértünk másikat, nem-nem az jó neki AKKOR IS programja van. Most komolyan ezzel mi a célja? Ez most kicsit OFF de még az is konkrét nekem rosszul esett, hogy se a ballagásomra, se a 18 és a 19. születésnapomra SEMMIT nem adott. Felvettek fősulira és még annyit se mondott, hogy gratulálok vagy valami. De az 1 éves kisbabának százezres dolgokat vásárolt, meg ugye a házfelújításra és elment egy csomó pénz, de mondom mindegy nem mondok semmitse ne tünjek pénzéhesnek meg ilyesmik. Eddig hetente látogattam, de amióta ezt csinálja inkább nem foglalkozom vele mert borzalmasan rosszul esik amit művel.

Jó OFF vége nem ez volt a lényeg, hanem a pénz kérdés.

Szóval összegezve az ismerteket mit lehet tenni?

(Bocsi, hogy zavaros de csak jönnek a szavak...)

Köszi mindenkinek aki elolvasta, és bocsi ha elírtam valamit!

19L


2013. aug. 12. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem látok bele a helyzetbe, de nem korrekt, ennyi.
2013. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát, szemmel láthatóan az öreglány nem akar nektek adni semmit, ebbe max beletörődni lehet.
2013. aug. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

csak azt nem értem miért ajánlja fel akkor??:(

(most tudtam meg milyen programja van... megy Hajdúszoboszlóra... én már 10 éve nem voltam seholse)

2013. aug. 12. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Arra azért figyeljetek, hogy először fizessen nektek szépen, és csak utána mondjatok le az örökségről. Amíg nincs a pénz a kezetekben semmit se írjatok alá!
2013. aug. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha nem mond le anyád az örökségröl, akkor a nagymama halála után jár neki a ház egyharmada.(Az lényegtelen, hogy a estvére ott lakik-e. Ha nem akar kiköltözni, akkor ki ki kell fizetnie anyukádnak a ház ráesö részének az értékét. Ha nem teszi, el lehet árveztetni a házat vagy eladni.


2. A lemondást csak akkor szabad aláirni, ha az ügyvéd elött kapja meg anyukád érte a pénzt. Az idöpontot meg egyeztessétek a mamával is, és mondjátok meg, hogy vagy elöre közli, hogy mikor ér rá, vagy nem lesz az egészböl semmi.

2013. aug. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!