Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy mondjam meg a nagymamámna...

Hogy mondjam meg a nagymamámnak, hogy ez túl sok, és kicsit vissza kellene fognia?

Figyelt kérdés

Nagyon bunkónak érzem magam, hogy azt akarom kérni, hogy kevesebbet "segítsen" nekünk a nagymamám, de jelenleg az a helyzet, hogy már kellemetlen amit csinál.


Az nagyon jól esik, hogy kigazol a kertben, mert én és a férjem rengeteget dolgozunk, nincs időnk a kertre (én hétvégén is dolgozom, mert pláza), és az is figyelmes, hogy átjön hozzánk, és kitakarít (habár ez már kicsit zavaró, nincs semmi privát szféránk), de már másoltatott magának postaláda kulcsot, és kiveszi a leveleinket, a csekkeket elviszi befizetni (utólag persze kifizetem neki), ezt esetleg megkérdezhette volna. De ez is csak kedvesség, hogy nekem ne kelljen sorba állni a postán (mondjuk az ismét csak sok, hogy kinyitja a leveleket..).

De ami viszont már túl sok...

Átnézi mindig a szemetünket, szétválogatja, és amit ő még fel tud használni valamire azt elviszi, a többit pedig a szelektív hulladékgyűjtőbe teszi. Ez szerintem egyrészt kicsit gusztustalan, másrészt olyan érzést kelt, hogy semmit nem dobhatok ki, mert mindent meg fog tudni rólam...

Aztán mi a férjemmel kidobtunk olyan ételszállító edényt, aminek nem volt jó a fedele, nem záródott, így használhatatlan volt. Utána még tettünk rá szemetet, ételmaradékot, stb.

2 nappal később pedig a nagymamám abban hozott nekünk süteményt!

Nem csak kiszedte a szemétből, de utána ételt szolgált fel nekünk benne. És akkor elvárja, hogy azt együk meg. Hát nem tudom...

Lassan olyan érzésem van, mintha óvodások lennénk, semmi magánéletünk nincs, mostmár azon is izgulunk, hogy nem nyit-e ránk valamikor.

Megbántani nyilván nem akarjuk, de ez nem állapot.

Hogyan kellene megkérni, hogy kicsit kevesebbet "segítsen"?


2013. szept. 21. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Kizárólag élőszóban, őszintén. És persze zárcsere, és ne adjatok neki kulcsot.
2013. szept. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
81%

Nem lehet, hogy ezt azert csinalja a nagymamad, mert nagyon maganyos?

Viszont ez tenyleg tulzas, amit csinal :O

Szerintem koszond meg neki, hogy ilyen kedves. Mondd meg neki, hogy kicsit onallobb eletet szeretnetek elni a ferjeddel, ezert kicsit kevesebbet torodjon veletek.

Vagy talaljatok neki valami klassz elfoglaltsagot, hogy ne mindig veletek torodjon.

2013. szept. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Hát én egyiket sem engedném meg,hogy csinálja. Már nekem a gazolás sok...a nagymamám gazol helyettem...én fiatal vagyok, ő meg hajolgat...a pofámról lesűlne a bőr, de még anyámat, anyósomat se hagynám. Akármennyire is elfoglalt ember vagyok a házimunka az én dolgom, max úgy engedném meg, hogy valamit segítsen, hogy én is csinálom mellette. Néha hozhat süteményt, vagy hozhat levest, meg ilyenek, de hogy takarítson nálam...az kizárt, már csak koránál fogva sem, meg amúgy sem, mert én is attól paráznék, hogy talál valamit, amit nem kéne. Gyerekvigyázni jöhetne:D bármilyen mennyiségben szinte:D

Én beszűntetném az összes segítséget. Lehet fokozatosan kéne, nehogy megbántsd.

Valószínű most jól érz magát, hogy újra átélheti az anyáskodó szerepet. Sok szülő haszontalannak funkcióvesztettnek érzi magát, amikor a gyerek kirepül és már nincs rá szükség. Most sajnos benneteket úgy kezel, mintha a kisgyerekei lennétek.

2013. szept. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is azért van,metr magányos
2013. szept. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!