Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagynéném teljesen kihasznál...

A nagynéném teljesen kihasználja a nagymamámat, tehetek valamit, vagy csak fogadjam el?

Figyelt kérdés

A nagynéném egyedül el egy kertesházban, a férje sajnos 15 éve (30 évesen) meghalt egy balesetben.

Mivel egyedül kell fenntartania a lakást, főzni, mosni, gondozni a kertet, és a fizetése nem magas, ezért megértem, hogy kell neki a segítség, de szerintem ez már túl sok.

A nagymamám az ideje nagy részét ott tölti nála, gondozza a kertet, gereblyézik, locsol, télen havat lapátol pedig 70 éves elmúlt. Ő intézi a nagynéném postáját, néha be is vásárol neki.

Ezen felül pedig az összes pénzét odaadja. Magas a nyugdíja (250.000 Ft) mert jó munkahelye volt, és özvegy, de mikor kérdezem, hogy mit kér szülinapjára akkor azt mondja, hogy egy új cipőt, mert az övé már lyukas, és nincs pénze újra. A ruhák amiket hord azok, akik már nekem vagy a szüleimnek nem kellenek és neki adjuk, rezsit nem kell fizetnie, mert a szüleimmel lakik, enni pedig száraz kenyeret eszik vajjal. Néha viszek neki felvágottat meg sajtot, és azt mondom, hogy mi a férjemmel már tudjuk megenni mert véletlenül túl sokat vettünk. Mert ha csak úgy vennék, akkor azt mondja, hogy ne költsek már rá annyit.

Tavaly karácsonyra vettünk neki egy új hűtőt, mert a régi már nem záródott be, kb. 20 éves volt, de ő azt mondta, hogy neki ez már jó arra a kevés időre amíg él...

Most pedig tönkrement a mosógépe, és megkérte a szüleimet, hogy náluk moshasson, mert nincs pénze újra. Erre a szüleim vettek neki egyet, ő meg hüledezett, hogy ő ezt nem érdemli meg.

Viszont a nagynénémnek befizetett nyáron egy 2 hetes nyaralást, vett neki új ruhát az esküvőmre, kifizette a kocsija javítását, és főz is rá.


Nem értem, hogy miért, vagy hogyan költ el 250.000 Ft-ot a nagynénémre, magára pedig 100 Ft-ot sem, és azt sem értem, hogy a nagynéném ezt miért hagyja.

Van valami mód arra, hogy beszéljek vele, és elmondjam, hogy ha szeretne egy új cipőt vagy kabátot, akkor vegyen magának ahelyett, hogy a nagynénémnek venne színházjegyet?


2013. okt. 30. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
A mama anyukádnál lakik és a nagynéni az kicsoda? A másik lánya? Ha anyáddal lakik akkor miért tűri el, hogy csak száraz kenyeret egyen? Azért kérdezem mert mi pl. a nagymamámmal élünk (ő költözött hozzánk mert már öreg és beteg is sajnos) de ha mi leülünk ebédelni ő is jön velünk stb. Szóval nem értem ezt a száraz kenyeres dolgot.
2013. okt. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem üljetek le a mamival beszélgetni, magára is gondolnia kell!


A szárazkenyeres dolgot én sem értem!

2013. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A szüleim az emeleten laknak, a nagymamám a földszinten, külön lakásban, a ház a szüleimé. Ők fizetik a ház teljes fenntartását (számlák, adók, kukadíj, stb). Nagymamám velük ebédel, de a szüleim a munkahelyen reggeliznek, este pedig a TV előtt vacsoráznak. A nagymamám magának nem vesz semmit, a kenyeret és a vajat is a szüleim adják neki, amikor adnak neki felvágottat, akkor azt felviszi az ő hűtőjükbe, mert az "véletlenül került csak hozzá, ő ezt nem érdemli meg". Magának pedig nem vesz, mert túl drága. Tőlem is csak akkor fogadja el, ha ki van bontva, és közeleg a lejárati dátum.

Most bevezettem már 1 hete, hogy elvittem hozzá 1 kiló sajtot, egy rúd párizsit, vajkrémet, paradicsomot, és minden reggel beugrok friss zsemléért a közértbe, és utána munka előtt bemegyek hozzá, és együtt reggelizünk. Így rákényszerül arra, hogy jót egyen legalább reggelire, ha már vacsorára csak az üres kenyeret eszi.

2013. okt. 30. 14:25
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Akkor a nagynénivel próbáljatok meg beszélni. Az sem járható út?
2013. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Hú, ez nagyon nehéz dolog, de készülj fel, hogy nem tudsz rajta segíteni, mert neki ez így jó! Próbálj meg beszélni a nagynénivel is, lehet, hogy teljesen más van a háttérban mint gondolnátok.


Az én nagymamám is ilyen, az ő nyugdíja 180000Ft körüli. Eleinte mi is próbáltuk megmenteni, de rá kellett jönnünk, hogy ő ezt szereti csinálni. Tehát minden egyes forintját odaadja a nagynénémnek, ő maga pedig képes még azon is spórolni, hogy 2 vagy 3 kiflit vegyen egy hétre (!!!). Mindenkinek elmondja, hogy tönkrement a konvektor, a mosógép, az eresz, vizesedik a fal, nincs csak száraz kenyere és száraz kiflije stb.. Egyszer mikor párizsit vittem neki, elkezdte elfelezni a szeleteket, hogy napi fél szeletet ehet csak, mert igazából ennyi se járna neki... Amikor szóltunk a nagynénémnek, hogy ne használja már ki ennyire a mamát, akkor a mama volt az első aki, szó szerint kikergetett minket a házból, hogy ne bántsuk a lányát.

Ott már elkezdett foglalkoztatni minket a dolgog, hogy mi is ez az egész és kiderült, hogy őt ez az adakozás élteti és hihetetlenül élvezi, hogy utána sopánkodhat, hogy neki nincs semmije. Azóta jobban figyeltünk és az is kiderült, hogy egyáltalán nincs annyira kihasználva a mama mint gondoltuk, mert a nagynéném pl. bevásárol neki, de a mama megtiltotta, hogy ezt bárkinek is elmondja. A kirakós utolsó darabja az volt, amikor meglepiből átmentünk a nagymamámhoz, aki nem épp örömmel fogadott minket, mert nem volt ideje eldugni az élelmiszereket, amiket az előttünk 10 perccel megérkező nagynéném vitt neki (sajtok, szalámik, tortaszeletek, vajkrém, sajtkrém, kekszek, csokik), pont beleszaladtunk egy nagybevásárlásba. Még az is kiderült, hogy a pincében van egy hűtője, amiben az ételeit tárolja, a konyhaiban csak a publikus dolgok vannak (vaj, tej, felbontott, esetleg penészes tejföl). A leginkább azon fogtunk padlót, mikor a nagynéném elmondta, hogy az ételfutártól nem ő rendel ételt, hanem a mama, de azzal fenyegeti, hogy kidobja a házból, ha ez kiderül.

Álmomban nem gondoltam volna, hogy létezik ilyen és mégis! Már orvossal is beszéltünk, de ő is azt mondta, hogy hagyjuk rá, mert neki ez kell ahhoz, hogy fontosnak érezze magát. Van aki függ tőle (nagynéném) és vannak akik érte élnek és sajnálják (a teljes család és a barátnői). Belementünk a játékba és azóta legalább nincsenek álmatlan éjszakáink, hogy szegény mama éhezik. :)

2013. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

A kérdező és az utolsó válaszoló!Sajnállak benneteket.De,hogy a kérdésre válaszoljak:

Én igazából már a kérdés elején nem értetettem nagyon,hogy jön ide a nagynéni.Lehet,hogy a mamád ad neki pénzt,hogy vegyen magának ezt,azt.És lehet,hogy azért fogadja el,mert a mamád már szinte "ráerőszakolja",és nénéd azért fogadja el,nehogy már megbántsa szegényt.De az is játszhat,hogy a mamád túl soknak tartja magára azt a 250.000-, ezért adja másnak.Beszélgessetek vele,hátha akkor elmond valamit,vagy elmondja,hogy is érez.Persze a nénldet is kérdkérdezzétek meg.

2013. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
*kérdezzétek
2013. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy itt nem a nagynéni a lényeg hanem a nagyi visszi túlzásba a sporolást?
2013. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!