Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hasonlo cipőben jarok, ti...

Hasonlo cipőben jarok, ti kaptatok ilyet?

Figyelt kérdés

Nem reg estem haza a munkából es a postaladamba bevolt dobva egy vaskos level. Külföldről címeztek, Amerikából.

Egeszen pontosan egy New York-i elérhetőség van megadva.

Ezzel nincs is gond, de valami Holokauszt áldozatairól van benne szo es kártérítésről.

Ahhoz túl késő van, hogy a testvéremet felhívjam, ugyanis o is megvan a levélben említve. Valoszinuleg kapott o is.

Említik meg a nagymamankat benne (apai ág), aki lassan 10 eve meghalt.

Tehat hozza kapcsolódó az egész.


Amit nem értek, hogy milyen karpotlasrol van szo? Ha o is anno az üldözöttek koze tartozott, akkor nekunk errol miért nem beszeltek soha, se a szuleink, se o?

Miert illetné meg minket? Igaz, mi orokoltunk utana, de ez az amerikai illetékeseknek hogy derült ki?

Vagy igy kiadják otthon a dolgokat, ha "rákérdeznek"?


Van itt egy telefonszám megadva, amin Magyar emberi időben lehet veluk beszelni. Ha ugy tetszik, akkor Magyarul.

Aki kapott mar ilyet, az mirol beszélt? Illetve most mit kérdezzek ebben az esetben toluk?


2013. nov. 14. 01:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, es ennek nem ilyen full hivatalosan kene működnie? Marmint min.a postanak, hogy ajánlva jon vagy ilyesmi?
2013. nov. 14. 01:16
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nagymamám kapott ilyen levelet, de ő tudta, miért. Gondolom ti azért kaptátok, mert ti vagytok az örökösök.

Ha senkit sem tudsz megkérdezni (szülőket sem?), hogy miért nem beszéltek soha erről, akkor marad az, hogy felhívod a telefonszámot, hogy mondják meg, ki után kapnátok a kártérítést. (Egy röhej amúgy, de ne akadj ki rajta.) Amúgy nem lehet, hogy azért nem beszéltek róla soha, mert túl fájó, rossz emlék? Nagymamám nekünk sem beszélt soha erről az időszakról, noha mi tudtuk (nagyjából), hogy mi történt.

2013. nov. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erre kiváncsi vagyok. Mi derült ki?
2013. nov. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kész röhej...


Én dédnagymamámat majdnem megerőszakolták, dadnagyapámat majdnem megölték az oroszok, házukat kifosztották, tönkretették, 3 hétig nem lakhattak otthon. Állataikat mind leölték. Berendezéseket tönkretették. Ők soha egy bocsánatot nem kaptak. Mivel másabbak ők, mint azok, akiket a németek hurcoltak meg? Én egy fillért nem kérnék, de ha már -bocsánat a kifejezésért- a zsidóknak az unokáiknak is jár a kárpótlás, olyanért, amiről történetesen az érintettek se tudnak, hogy miért, meg hogy történt, akkor a magyar embereknek nem járna egy bocsánatkérés? Vagy ha tovább megyünk, egy egész családot írtottak ki, közvetlen mellettük, belőttek a házba. 13-an haltak meg, egy gyerek maradt életben, félszemére megvakult. Ő még úgy tudom él is. Akkor volt pár éves. Neki mikor fognak kárpótlást fizetni? Neki biztos olyan jó volt rokonok nélkül, árvaházba, félszemmel felnőni, nemúgy mint azoknak, akik megjártak egy haláltábort, és hazajöttek.

2013. nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!