Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A párom nagymamája borzalmas...

A párom nagymamája borzalmas körülmények között halt meg évekkel ezelőtt. Párom azóta sem volt kint a temetőben. Mit tehetnék, hogy végre kimenjen a sírhoz?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 20:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Nem igazán értem, mi értelme ráerőltetni egy felnőtt emberre ilyesmit. Függetlenül attól, hogy ki miben hisz, a temetőbéli látogatása nem tenné meg nem történtté a dolgokat. Oka van, hogy nem megy ki. Nem tudhatod, milyen érzéseket váltana ki belőle, szerintem felesleges ilyen szinten belefolyni a párunk dolgába. Az ő érzései, a ti kapcsolatotokra pedig kétlem, hogy ez konkrétan kihatna, innentől kezdve szerintem hagyd, hogy magában rendezze ezt az ügyet.
2013. júl. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
gyászolni sir nélkül is lehet ahogy templom nélkül is lehet hinni istenben...ez felesleges vita alapja csak. ha kimennétek külföldre örökre, nem hinném hogy hazajönnétek rendszeresen sirt látogatni akkor az is bún?
2013. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Azért akarnám, hogy kimenjen mert egyre többször sír álmában és a mamáját szólongatja. Így talán megnyugodna a lelke.
2013. júl. 20. 21:05
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
akkor inkabb orvoshoz kellene mennie,h kibeszelje magaból a dolgokat.
2013. júl. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Én sem járok ki a temetőbe, magamban gyászolok. Viszont párodra ráférne egy igazán jó beszélgetés! Kitartás nektek!! És ne citáld a temetőbe mert az nem vezet semmire.
2013. júl. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem, minek kellene kimenni egy temetőbe azért, hogy megkönnyüljön a lelke. Mi lenne, ha egyszer te kezdeményeznél beszélgetést a mamáról. Kérdezgesd, előbb a réi szép emlékekről, aztán pedig az utolsó időkről. Hátha jót tenne neki, ha kibeszélhetné, így magának is kimondhatná az elfojtott gondolatait, hiszen pont az lenne a lényeg, hogy kiszakadjon belőle.
2013. júl. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
57%
akkor igen, az kéne hogy kiadja magábol, az hogy kimegy az nem fog semmi változtatni. elfolytja magában és ez csak gyülik.
2013. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
57%
Attól csak rosszabb lenne ha kimenne nyilván tudja nagyon jól hogy az úgy nem működne. Szerintem ezt nem kéne tényleg erőltetned.
2013. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
73%
Semmit! Majd kimegy, ha idejét érzi. Ha más hatására teszi, csak rosszabb lesz. Ez az ő belső magánügye, ilyesmibe ne okoskodj bele, még ha amúgy a jó szándék vezet, akkor se. Annyit tehetsz, hogy ha beszélni akar róla, meghallgatod.
2013. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Pedig ki kellene, hogy menjen. Nem akarom neki szóbahozni mert félek, hogy csak felzaklatnám vele. Vigyem el orvoshoz?
2013. júl. 20. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!