Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hol találhatnék pótnagymamát...

Hol találhatnék pótnagymamát gyermekeimnek?

Figyelt kérdés
Évek óta hirdetek,hogy pótnagyit keressek gyermekeimnek.Azt gondoltam sok magányos hölgy van akinek nincs családja és tudná szeretni a gyerekeimet.Akinek nem pénzzel ugyan,de mi is visszahálálnánk szeretetét valahogyan.De sajnos eddig csak fiatal 17-28 éves nők jelentkeztek.Gyöngyös környékén,hol kereshetnék pótnagyit?Sajnos sem nekem,sem gyermekeimnek nincs nagyanyja és szeretném,ha legalább ők tudnák milyen érzés egy igazi nagyika.
2014. jan. 20. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ne azt emeld ki, hogy nektek mire van szükségetek, hanem onnan fogd meg, hogy ti mit nyújtanátok.

Így gyanakvást keltő, hogy kapni akartok csak és nagyon egyoldalú kapcsolat lenne - ingyen bébiszitter.

2014. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Ezt a kérdést egyszer régebben már feltetted, nem? Volt egy ugyanilyen...


Elég nevetséges a kérésetek, nem csodálom, hogy senki nem jelentkezik rá. Igazából nem is tudom, hogy ezt hogyan képzeled, ne haragudj...

2014. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Sokan felnőnek nagyi nélkül, nem értem, neked ez miért fontos.
2014. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Régről rémlik, hogy volt valami "Fogadj örökbe egy nagymamát" téma a rádióban... Többre nem emlékszem, keress rá, hátha van valami "szervezettebb" nagyikereső, nem tudom, hogy az valami egyszeri program vagy hosszútávú dolog volt...


Amúgy meg lehet, hogy ismerősök útján kellene keresgélned. Mert amilyen félelmetes emberek/hírek vannak manapság, nem csodálnám, hogy sokan jelenteznének, de félnek, hogy kihasználnák,

és a te oldaladról sem veszélytelen. Mi van, ha valami gonosz nő jelentkezik, és csinál valami kegyetlent a gyerekeiddel...? Egy ismerősöd ismerősének a magányos öregnéni ismerőse meg mégiscsak biztosabb...

2014. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább ismerősök körében keresnék, vagy szomszédok körében.

Ha konkrét hirdetést adsz fel, ott a mai világban már felmerül az emberben a kérdés, hogy miért? Mi a hátsó szándék? Kell valaki, aki főz rátok? Vagy aki vigyáz a gyerekekre? Szóval kicsit visszásnak tűnik. Olyan hirdetést ellenben sokat látok felénk, amiben egy nagyit keresnek bébiszitternek és ezért természetesen kap a mama egy kis pénzt. Ebből is eltudom képzelni, hogy átalakuljon a kapcsolat, de hát na... Valljuk be egy idegen ember sem vállal ekkora feladatot magának szimpla emberi szívességből, vagy legalábbis nagyon ritka.

2014. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nézd meg a mult heti babavilágot.Pont erről a Fogadj örökbe egy nagyit" volt a téma. (TV2-n ment)
2014. jan. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. jan. 20. 14:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Valamelyik nyugdíjas házban néznék körül, hogy ki örvendene a látogatásunknak. Aztán néha meghívnánk magunkhoz a nénit, születésnapján, névnapján köszöntenénk, a gyermekeid szülinapjára meghívnátok, no meg Karácsonyra, Húsvétra is.

Így nem lenne visszás helyzet, nem lenne gyanakvás, hogy ki akarjátok használni, sőt, segítenétek egy magányos nénin.

2014. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én szoktam ilyesmi leveleket látni néha a Nők Lapjában és a Szabad Földben is, szerintem mindkét lapnak érdemes írni egy e-mailt, általában segítőkészek mindenféle megkeresésnél. És az is lehet, hogy nekik már van olyan levelük, ahol egy idős keresi fiatalok társaságát. Szerintem ez egyáltalán nem ritka eset. Attól, hogy egy fiatal szülőnek jutott-e, vagy nem jutott, még akarhat a gyereke mellé idős embert. Még akár 100 évvel ezelőtt is normális volt több generáció szoros kapcsolata, sőőt, együttélése, ez a gyerek szocializációjának fontos része. A nagyszülő nem csak szenilis, meg 100x elismétli ugyanazt a katonatörténetet, hanem észrevétlenül is rengeteg mindenre megtanítja a gyereket, ami nem is akkor derül ki, hanem majd 20 év múlva.

Úgyhogy én a magam részéről sok sikert kívánok a kereséshez! :)

2014. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!