Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tehetnék? Azt érzem,...

Mit tehetnék? Azt érzem, kezdek bekattanni már ebben a családban. 22/L

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, elég hosszú és bonyolult a történet, de igyekszem minél tömörebben megfogalmazni.

(Igazából a családi kapcsolatokon belül majdnem az összes kategóriába kiírhattam volna a kérdést, de ezt láttam a legközelebbinek.)


Mamám (anyai ágon) testvére 4 évvel ezelőtt halt meg, neki volt egyetlen fia, aki eléggé el volt kényeztetve. A fia 38 éves volt ekkor, tudni kell róluk, hogy az ő családjuk eléggé pénzes volt. Szóval ez a pasi anyámnak másodfokon rokona, és amikor anyám megtudta, hogy ez a pasi (Pista) egyedül maradt magatehetetlenül, akkor elkezdte felkarolni, ugyanis Pista nagyon szerette az alkoholt. Anyám úgy volt vele, majd ő megmenti… elvitte elvonóra, ami nem ért semmit, mindemellett félévre beköltöztette anyám hozzánk ezt az embert, akkor még sulis voltam én is meg húgom is, és a részeges balhéjai miatt többször nem tudtunk tanulni sem. Végül mamám (anyám anyja) visszazavarta Pistát az eredeti otthonába. Sose értettük, anyám miért pesztrálja ennyire ezt az embert mostanáig… Kiderült ugyanis, hogy a pénzére fájt a foga anyámnak, amit sikeresen el is tulajdonított tőle. Amikor meg teljesen kisemmizte Pistát, akkor összejött egy másik másodfokú rokonával: Palival, akinek még több a pénze. Igen ám, csak ekkor még apámmal házasságban volt. Amikor kiderült, hogy apám mellett Palival összejárogat, elmondta anyám, hogy apámat sohasem szerette, csak azt hitte, erről szól egy házasság. Én be se lettem tervezve, csak becsúsztam, húgomat meg csak azért „alkották” meg, mert olyan hitelt vettek fel… Ezekről azért „jó” tudni. Kiderült anyámról, hogy egy pénzéhes érdekember és nem érdekli semmi más. Mamámékat (szüleit) ez borzasztóan megviseli, az utcára se nagyon mernek kimenni, mert róluk pletykál mindenki. Egyébként ezzel nem kéne foglalkozni, tudom, de ők már idősek, nekik igenis számít ez. Pista rokonom, amikor megtudta, hogy anyám eljár ****ni az ő unokatestvérével, akkor újra elkezdett inni, de nagyon durván visszaesett az alkoholizmusba, olyannyira, hogy szombat reggelre meg is halt. Bár számíthattunk volna erre, mégis hatalmas sokként ért a híre…

Húgom sík ideg amiatt, hogy anyám ki fogja csinálni a nagyszüleinket is, fél hogy így átvitten megöli majd őket is.

És akkor apámról nem is beszéltem, aki tipikusan az az igazi buta parasztember, akinek a nő annyit jelent, hogy legyen cseléd, azaz annyi a dolga, hogy vezesse a háztartást. Egyébként más okokból is kifolyólag gyűlölöm az apámat mai napig, és igyekszem is ezzel kezdeni valamit, megyek majd pszichológushoz, de az még nem most lesz.

Szóval, mamámék semmiképp nem fogadják el azt, hogy anyám a másodrokonával jár, papíron már amúgyis elváltak apámmal. Húgom mamámékat félti, de közben neki is megvan a maga baja (azt most nem részletezném), én meg húgom miatt aggódok, hogy mégjobban rá fog ez az idegeskedés menni az egészségére. Apámmal meg nem lehet beszélni, annyira buta szegény, hogy fel sem fogja mi történik körülötte. Úgy érzem, a családban ketten maradtunk húgommal…


Elnézést kérek, ha elég kuszára sikeredett, nyugodtan kérdezzetek bele akár itt, akár privátban, ott jobban ki is részletezem, ha valakit érdekel.

De igazából a megoldás érdekelne leginkább, hogy mit tehetnék ilyen helyzetben? Előre is köszönöm, ha valaki tud rá válaszolni!


2014. febr. 25. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

22 éves felnőtt nő vagy, aki gyűlöli a szüleit. Szerinted mit kell tenni ebbe a helyzetbe? A saját lábadra kell állni.

Nem kell megváltani minden felmenődet a kárhozattól, kizárólag magadért vagy felelős. Ha dolgozol, akkor egy kis garzonra biztos telik a fizetésedből, ha nem akkor meg sopánkodás helyett keress munkát.

Ne a környezetedet akard a te jó érzésedhez igazítani, hanem a saját életedet kezdd el élni. A te korodba már önállónak kellene lenni.

Ha egyetemre jársz, akkor meg diákmunka, kevés otthonlét.


Gondolom a húgod se olyan fiatal, egy garzonba átmenetileg ketten is ellenétek, diákmunkát esetleg már ő is tud vállalni. Bár ha már nem tanul akkor rendeset is.

2014. febr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Neked itt már semmi dolgod. Költözz el, a nagyszüleidet támogasd. Ha úgy látod jónak, akkor költözz a nagyszülők közelébe, esetleg a hugod is menjen veled. Persze akkor több rezsit kell fizetni és ő netán nem tud dolgozni, de lépned kell. Amúgyis ilyen idős korban már teljesen normális, ha valaki elköltözik. Ne csinálj belőle nagy ügyet. Csendben tervezd meg, kérj tanácsot a részletekhez, nehogy valami hülyeségbe vágj bele kezdőként és éld az életed. Kezdheted úgy is, hogy szobát veszel ki, ahol mondjuk egy diáklány él a másik szobában. Csak legyen mellette kereseted, az a lényeg.
2014. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
csatlakozom a felettem szólóhoz, ha tudtok lépjetek albérletbe közösen én is ezt tenném, persze egyedül nehezebb de ti ott vagytok egymásnak
2014. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem vagy már gyerek ne avatkozz bele,majd ők megoldják felnőttek...meg neked is a saját életedet kéne élni..mondjuk nem tudom tanulsz ,dolgozol? mert jobb ha kiszakadsz abból a környezetből,utazz külföldre (dolgozni)
2014. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ritkán adok olyan tanácsot, hogy "költözz el" de neked csak ezt tudom mondani. Végül is milyen megoldásra vársz?

Anyád jellemén változtatni senki nem tud. Ebben a helyzetben a legjobb megoldás ha elköltöztök anyádtól jó messzire. Vidd a húgodat is. 22 évesen aki ennyire tudatában van már 4-5 éve a családi helyzetről az már készült volna arra, hogy amint lehet le kell lépni.

Ha állandóan a múlt miatt rágódtok, akkor sem lesz jobb az élet.. Előre kell nézni, nem hátrafelé..

2014. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos csak közmunkázok, de mellette persze nézegetem folyamatosan az állásokat, csak sajnos errefelé nem igazán vannak lehetőségek.

Első válaszolónak üzenem, hogy nem sopánkodtam, hanem csak tanácsot kértem, és nem gyűlölöm mindkét szülőmet, apámmal van gond, de azt nem részleteztem!

A többieknek természetesen köszönöm szépen a segítő válaszukat! Igen, úgy látszik, csak a költözés lesz a megoldás. Igazából azt hittem, meg lehet ezt még beszélni, vagy oldani, ezért kérdeztem, de úgy tűnik, hogy nem.

2014. febr. 25. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom mi a bajod apáddal, de anyád jobban rászolgálna pedig az utálatra. Egyébként én is így éltem egy darabig, hogy próbáltam mindenkiben a jót keresni és mindenkinek megfelelni. Sajnos nem működik. Sosem fog. Így aztán kialakítottam egy olyan életstílust amelyben meg tudok élni és nem kell szégyenkeznem. Sem testvérek, sem szülők és semmiféle rokonok miatt. Felnőtt emberek, nem vagyunk felelősek a hibáikért. Ezt az energiát fordítsd inkább magadra és a húgodra. Sok sikert kívánok és hidd el ha szem előtt tartod mi történt a tieddel és megfontoltan csinálod akkor a te saját családod teljesen más lesz.
2014. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig első jól írta, kérdező. Mindössze talán azt nem, hogy ha ketten "ellenétek" egy garzonban, az hamar szűkössé válna.
2014. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!