Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan magyarázzam meg nagymam...

Hogyan magyarázzam meg nagymamámnak, hogy nem vagyok már gyerek?

Figyelt kérdés
Nemrég töltöttem be a 18-at (lány vagyok). A nagyszüleimnél lakok több mint fél éve, mivel nem jöttem ki anyum pasijával. A mamám mindig szeretett gondoskodni mindenkiről, már már túlzottan is. Ez abban nyilvánul meg, hogy 10 percenként bejön a szobámba és megkérdezi, hogy kell-e valami stb. Persze kopogás nélkül. Azt is észrevettem, hogy amikor hazaérek suliból, már nem úgy vannak a dolgaim ahogy hagytam. Nincsenek titkaim, de mégis zavar. Úgy érzem mintha egy akváriumban élnék. De nem akarom megbántani, mert tényleg sokat köszönhetek neki.
2014. márc. 20. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Próbáltad már ezt vele megbeszélni?
2014. márc. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
92%
mondd meg neki őszintén, de kedvesen, hogy szeretnéd ha nem turkálna a cuccaid között:) hidd el, hogy meg fogja érteni:)
2014. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

próbáld meg megbeszélni vele :)


amúgy az durva, hogy anyukád pasija miatt nem laksz otthon.. én már rég kilakoltattam volna.

2014. márc. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Anyukádnál a pasi miatt nem laksz. Nagymamádnál pedig zavar a túlzott gondoskodás. Egy megoldás van, a saját lábadra állsz és élhetsz magadban, senki által nem zavarva.

Az együttélések általában sosem tökéletesek senki számára sem. Valami miatt valaki mindig azt érezheti, nem úgy mennek a dolgok, ahogy ő szeretné.

Meg lehet próbálni a nagyiddal beszélni . Sajnos, a megbántást így nem kerülheted el. Viszont lehet, hogy valami változást tudsz elérni.

2014. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Aranyos Nagymamád lehet.
2014. márc. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A nagymamàk ilyen túlaggódósak. Vàltozni már nem fog.
2014. márc. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
2 hete halt meg a nagymamikám... Bárcsak aggódna még értem, ahogyan régen...
2014. márc. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kérd meg finoman, hogy kopogjon mielött bejön a szobádba. 1 öreg nagyit megváltoztatni nem lehet. keress munkát és állj a talpadra.
2014. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, beszélhetsz vele, de nem fog változni semmi. A fontos, számodra értékes dolgokat zárd el (nyilván nem pénzre és ékszerre gondolok). Ha nagyon nem bírod, menj albérletbe (ami tudom, nem egyszerű főleg ha tanulsz, akkor várnod kell).
2014. júl. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!