Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek igazam volt? Mert...

Moonlightsentinel kérdése:

Szerintetek igazam volt? Mert most a fél család morog rám :/ (Érintőlegesen meleg kérdés)

Figyelt kérdés

A héten volt a ballagásom, amire elhívtam a barátomat is, meg a nagymamámat is, mire nagymamám kijelentette, hogy ha jön „az a fiú” is, ő nem jön. Mondtam neki, hogy kár, majd akkor hiányoljuk. Nem is jött.

Erre most utólag a fél család morog rám, mert hogy állítólag nagymamám otthon végigsírta a ballagásom napját, hogy ő mennyit vigyázott rám gyerekkoromban, én meg hátat fordítottam neki (???). Meg hogy szerintük most az egyszer engednem kellett volna, meg a család fontosabb, mint egy két hónapos kapcsolat, de itt rohadtul nem a két hónapos kapcsolatról van szó, mert a nagymamámnak nem azzal volt baja, hogy csak két hónapos a kapcsolatunk, hanem hogy egy fiúról van szó… miért nem bír ő engedni, egyedül ő fújolt a családban a volt barátomra is meg a mostanira is, mindenki más elfogadta. (A másik nagyszüleim ott voltak a ballagáson.)

Most anyám kitalálta, hogy valamelyik hétvégén csináljunk egy ilyen nagy családi összejövetelt egy ebédet, és oda elhívjuk nagymamámat, és akkor húdejó lesz. De mondtam neki, hogy tökmindegy, mert arra is elhívnám a barátom, és akkor nagymamám megint nem jönne… erre azt mondta, hogy konok vagyok, és semmivel sem vagyok jobb, mint a nagymamám… szerintetek kinek van igaza, most komolyan engedjek egy ilyen helyzetben?

19/F



2014. máj. 2. 10:36
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
24%

Fiú vagy és barátod van? A saját nemedhez vonzódsz?


Nem lehet, hogy mamád ezt sérelmezi?

2014. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
De, ezt sérelmezi! Bocsi, azt hittem egyértelmű :) Igen, persze ez a gondja vele.
2014. máj. 2. 10:39
 3/39 anonim ***** válasza:
60%

NAgymamádnak joga van eldönteni, hogy eltudja-e fogadni ezt a kialakult helyzetet vagy sem.

Ti nem vagytok kötelesek a barátodat mellőzni.


Én őt is megértem, mert lehet neki az elvei, értékeibe nem fér ez bele. Viszont Téged is megértelek, abból a szempontból, hogy ha a nagymamád nem akar emiatt részt venni egy eseményen, nem te vagy annak az oka...


Egyébként Te biztos vagy ebben a dologban? Vagy csak most próbálgatod a szárnyaidat?

Csak mert amikor a barátod (már) nem lesz, a családod akkor is melletted fog állni...

2014. máj. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
64%
Igen, engednék. Egy ebédet kibírsz a barátod nélkül. Gondolj bele a nagymamád helyzetébe. Ő még a régi korban nőtt fel, ahol nem volt elfogadott a melegek kapcsolata. A mai napig problémát jelent az emberek nagy részének, csak nem olyan tabutéma. Egyszerűen nem tud mit kezdeni a helyzettel. A dacoskodás helyett inkább beszélgess vele, próbáld megmagyarázni, beszélj a barátodról. De arra ne kényszerítsd, hogy egy konzervatív értékekkel bíró idős embert durván megreformálhatsz.
2014. máj. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, nem ő az első kapcsolatom fiúval. A családban egyébként mindenki elfogadta meglepően könnyen, egyedül nagymamám nem.
2014. máj. 2. 10:42
 6/39 anonim ***** válasza:
33%

Nos, jelen esetben illően lett volna a nagymamadnak engedni. Egy 2 hónapos kapcsolat nem olyan komoly meg, hogy a masik meg ne értse a helyzetet.

Sajnálatos, hogy a nagymamadat zavarja az, hogy a sajat nemedhez vonzódsz, de mivel idős ember, ot mar nem lehet megvaltoztatni.

2014. máj. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
85%
Én sem engednék, ugyanakkor megpróbálnám a nagymamámat minden lehetséges módon biztosítani arról, hogy nagyon szeretem. És amint lehet, leülnék vele beszélni, és megpróbálnám meggyőzni arról, hogy ha szeret, akkor elfogad így.
2014. máj. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
30%

Ne haragudj, de elég undorító volt a viselkedésed. A nagymamádról van szó. Barátod lehet még ezer, de belőle csak egy van. Ő olyan korban nőtt fel, ahol ez nem volt elfogadott, olyan a viselkedése, a személyisége, amin már, a korából fakadóan nem lehet változtatni. Ezt neked kéne megérteni, és 19 éves létedre felnőttként viselkedni. Nem mint egy kis tinike, aki hisztizik, mert pár órát nem bír ki a szerelme nélkül. Elhiszem, hogy ez a helyzet rossz neked, és bánt, hogy így vélekedik a barátodról, de neki már nem olyan a gondolkodása, mint a fiatalabbaknak. A helyedben személyesen bocsánatot kérnék, és elmennék arra a családi ebédre a barátom nélkül.

Gondolj bele, ki tudja, hogy még meddig lesz veletek.

2014. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
70%

Nézd. Mamádat valamilyen szinten megértem. Ő "más világban" nőtt fel, az ő korában "nem volt ilyen". Ami butaság, hiszen biztosan volt, csak akkor nem vállalhatták fel úgy, mint manapság.


Viszont az nem volt szép dolog tőle, hogy ilyen cirkuszt csinált emiatt. Nagyon szép dolog volt tőle, hogy annyiszor vigyázott rád kiskorodban, na de azért ez sok. Ő döntött úgy, hogy nem megy el...

Ha fontos lennél neki, akkor elment volna. Tudom, most jön majd az, hogy ha a kérdezőnek fontos lenne a mamája, akkor nem hívta volna el a szerelmét. Én sosem értettem az ilyen rokonokat. NEKED kell, hogy jó legyen a párod, nem másnak. A rokonok fogadják el, és vágjanak hozzá jó képet arra a másfél-két órára, amíg a ballagás tart.


Majd lenyugszik a családod.

2014. máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem itt nem azon van a hangsúly, hogy választani kell mama meg barát vagy egyáltalán bármilyen kapcsolat között. Hanem,hogy ennyire primitív a nagyija, hogy ennyit nem képes elfogadni. Nyilván nem előtte faltátok volna egymást vagy akármi de el sem bírja viselni. Ez az a viselkedés amin a kérdező felháborodott. Meg is értem én is ezt tettem volna.
2014. máj. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!