Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom egy f*ssá változott...

A családom egy f*ssá változott, és elszomorít. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

kb 2 éve történt, hogy anyukám és apukám szétköltözött, és már elváltak kb fél éve, de mióta szétköltöztek úgy érzem romokban hever az életem...


apukám ha nem a barátnőjével van, akkor egy idegbeteg állat(hazajönni csak főzni szokott, meg enni, és ha megvan akkor megy el hozzá azonnal...)


anyukám külföldön él, németországban. már voltam nála kint, viszont őt se kedvelem. A születésnapomra(ami februárban volt) nem küldött semmit, mert azt mondta, hogy a lakást nekünk adta, és akkor most ezzel le van tudva minden, pedig nem is akartam volna, hogy küldjön tízezreket, elég lett volna ha egy képeslapot küldött volna, de ehelyett csak felhívott és összeveszett.


aztán pénzügyi problémáink is vannak, mert anyukám nem támogat egyáltalán és apukám engem és a nővéremet tart el az ő kb 170e ft-os fizetéséből, ami kevés, főleg, hogy végzős vagyok, és jövőre egyetemre megyek.


emellett anyukám nem túl toleráns..18 éves meleg fiú vagyok, még amikor Berlinben voltam nála, akkor vettem pár melegkönyvet, amit megtalált és teljesen kiborult, aztán letagadtam a szexualitásom, és teljesen megtörtem.


Persze kívűlről ez egyáltalán nem látszik, egy boldog tizenéves fiúnak tűnök.


viszont nagyon unalmas, meg fárasztó ez az élet:\ úgy érzem kicsúszik a talaj a lábam alól, és lehet, hogy nem is vesznek fel, viszont nem tudom, hogy akkor mit csináljak.


elegem van mindenből...szar az egész rendszer:D


szóval a kérdés: vajon mi a megoldás? van egyáltalán? menjek el szerzetesnek kínába? xD



2014. márc. 27. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Gratulálok. Neked is "mintaszüleid" vannak. De nem értem, ezen mi annyira vicces. xD


Egyébként ha már szerzetes akarsz lenne, válassz inkább hazai rendet. A Pannonhalmi Apátságban egész helyes pasik vannak (mármint a fiatalabbak), legalább lesz kiken legeltetni a szemed. :D

2014. márc. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Menjél egyetemre v. föiskolára, de mehetsz valami szakmát is tanulni, csak tanulj az a lényeg. Menj el diákmunkára és ott tudsz egy kis zsebpénzt keresni. Ne tagadd le, hogy meleg vagy! Nem szabad megváltoznod azért mert mások azt akarják! Te különleges fiú vagy és kész. Keress hasonló pasikat, legyen kapcsolatod. Keress barátokat, és ahogy tudsz vagy költözz el, vagy segíts Apudnak! Próbáljatok meg valami közös programot csinálni ahol rájön apud, hogy jó veled is foglalkozni.

Kitartás! :)

2014. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

18 évesen egy kicsit gondolkodhatnál.

PL:

Sok esetben amikor a szülők elválnak a gyerektartás kérdésben megegyeznek abban, hogy az egyik szülő lemond a teljes lakástulajdonrészéről gyerektartásként beleszámítva.

Magad írtad. Anyud ott hagyta a saját tulajdonrészét nektek. Vagyis egyben előre lerendezte a gyerektartás összegét. Így kötelezően nem kell, hogy támogasson titeket, mert a támogatást előre megadta.

A másik.

Apád és anyád is felnőtt ember, nem várhatod el, hogy egyiknek se legyen magánélete. Teljesen normális az, hogy apádnak nője van, és vele foglalkozik, nem pedig két felnőtt gyerekével.

A nemi életedről:

Manapság valamiért magam sem tudom miért egyre több meleg van. Ahogy a melegek szerint igenis joguk van kimondani, és felvállalni, így el kell fogadni azt is, hogy sokakban még ma is ellenérzést vált ki.

Így el kell fogadnod azt, hogy anyud nem tud együtt érezni a másságoddal kapcsolatban. Nem toleráns, de nem is kell annak lennie. A nemi hovatartozásod amúgy is csak rád tartozik, nem kell reklámozni sehol.

18 évesen fel kéne már nőnöd, és nem nyafogni, hogy nem kaptál képeslapot szülinapra. Elárulok egy titkot. Sok sok szülinapod lesz amikor senki nem fog felköszönteni.. Ettől még nem sz*r a rendszer és a világ..

Hogy mi a megoldás? Kezd el élni a valós világot.

2014. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem attól, hogy egyre több melegről tudunk, nem jelenti azt, hogy többen lennének, csak nem bújnak el annyira. Kedves kérdező, remélem, egy jó messzi egyetemre jelentkeztél. Legyél kollégista és kész. 170 ezer Ft meg áldás 3 főre.
2014. márc. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 fecsegőposzáta válasza:
privátban válaszoltam :)
2014. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Üdv a való világban. Az élet nem habos torta, tele van nehézségekkel de túl kell tenni magad rajta. Ha nem vesznek fel az egyetemre idén akkor jövőre újra jelentkezel, nem dől össze a világ engem másodszorra vettek fel egy évet dolgoztam és közben rajöttem hogy nem is azt szeretném tanulni amire érettségi után jelentkeztem. A lehető legjobb dolog volt hogy nem vettek fel rögtön. Az hogy meleg vagy kit érdekel? :D csak rád tartozik hogy férfivel vagy nővel esik jól közösülni... anyukád meg bunkó hogy nem köszönt fel a szülinapodon de majd azt is megszokod. Menj el dolgozni segíts apukádnak neki sem lehet egyszerű próbáld meg őt is megérteni
2014. márc. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

20:22 nem hiszem, hogy a kérdezőnek éppen kioktatásra lenne szüksége! Kicsit rossz indulatot érzek a válaszban.

Nem, nem szabad elfogadni, ha mások őt kevesebb el tartják! Az se normális, hogy az anyja leszarja!


Szerintem egyébként ne erőltesd a párkapcsolatot, csak idegbaj van abból is, meg csalódás. Inkább haverokat, esetleg szeretőt tarts, de ne kösd senkihez az életed.


Ha egyetemre mész, érdemes nem a legnehezebb szakot választani, hogy maradjon energiád megküzdeni esetleg más jellegű problémáiddal is. Legjobb, ha a családtól messzire, kollégiumba.

2014. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1, Olyan egyetemet válassz, amivel később el is tudsz helyezkedni. Média, kommunikáció, bölcsész szakok, társadalomtudományi szakok kizárva.


Kelleni fog neked a pénz, ahhoz, hogy eltartsd magad, nem engedheted meg a luxust, hogy rossz szakot választasz.


2, Szüleiddel nem tudsz mit kezdeni. Ha ők nem akarják az életüket rendbehozni, te nem tudsz rájuk hatni. Csak annyit tudsz tenni, hogy olyan embereket keresel, akikben megbízhatsz, és akikkel tudtok támaszkodni egymásra.


A szerzetesség dolog szvsz nem lenne neked jó... :D Nem mondtad, hogy aszexuális lennél, és a étel se lehet túl változatos.

2014. márc. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
74%

3-as válaszoló! Szerinted az rendben van,hogy egy anya nem köszönti fel a gyerekét a szülinapján? Vagy az rendben van,hogy mint ahogy te mondtad,lesz még olyan szülinapja,amikor nem fogja felköszönteni senki??? Az ilyen emberek miatt tartunk ott,ahol...

Kérdező,neked inkább írok privátban. :)

2014. márc. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tudom, régen elsüllyedt kérdés, valszeg már nem is vagy gyk-n, de a humorod alapján nagyon aranyos, imádnivaló srác vagy. Remélem, azóta már megtaláltad a boldogságot.
2017. dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!