Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mama miért azt várja, hogy...

Mama miért azt várja, hogy baj legyen, komlikációk legyenek?

Figyelt kérdés

terhesség alatt azon van, hogy belém akarja beszélni, hogy biztos koraszülött lesz, nem húzom ki a kiírt időpontig, meg biztos érelmeszesedéses lesz, mert sokaknak jön a gyereke oxigénhiánnyal világra.állandóan riogatna!

ha nem veszem fel a telot, biztos már kórházban vagyok, mert baj van.


ha dolgozom, és nem jelentkezek, biztos ott is baj van.


állandóan a rosszakra vár.

úgy utálooooom!


2014. máj. 3. 10:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

meg olyat is mond, nehogy orvost fogadjak, nem kell arra költeni.


erre is úgy mondanám neki, majd akkor mondja ezt, ha ő van kórházban

2014. máj. 3. 11:19
 12/18 anonim ***** válasza:
20%

Ugyan mar! Ez a "bevonzas"! Mamak nem hisznek ilyenekben.

Egyszeruen felt es aggodik. Meg a ferjedet is neveli, kiosztogatja, a Te javadra.

2014. máj. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

ez a tipikus, "senki ne gondoljon a rózsaszín elefántra"

ha érted mit akarok ezzel


ő tele van ilyen gondolatokkal, de az ő.és csak ilyenekkel. nem tudna szépre meg jóra gondolni és azt várni.

2014. máj. 3. 11:22
 14/18 anonim ***** válasza:
59%

Én is utálnám, ha ezt csinálná anyám. Miért nem szabsz gátat neki? Ha mondtad neki, de nem hatott, addig kell megoldást keresni, amíg eredményt nem érsz el. Fenének sem hiányzik egy károgó hülye, már bocsánat, az nem jut eszébe, hogy a pluszstresszeltetéssel ténylegesen kárt okozhat az amúgy jóeséllyel teljesen egészséges gyereknek?Írd le neki ezeket egy levélben, belefoglalva, hogy ha nem hagy fel vele,az unokáját sem fogja ismerni. Határok meghúzása... Neki mondjad - de eredményesen - ne nekünk.


Szeretném azt kérni, hogy akinek nulla esze van, az ne szóljon már hozzá, MEGOLDHATÓ? Tudom, nem. Nem, nem rosszindulatú, tényleg csak fél és egy hülye ezzel együtt, aki nem veszi észre magát. Sosem értettem, hogy akik nulla háttérinfóból, kiragadott történetszeletkéből azonnal és teljes magabiztossággal arra jutnak, mint egyedüli lehetőség, hogy rosszindulat, nos, hogy ők hogyan is csinálják. Segítsen márvalaki összerakni nekem, hogy ez a gondolat mégis hogy jön ki? Annyira kíváncsi vagyok. Mindenféle élethelyzetet képes lefedni: önérzetet, félreértést, pillanatnyi indulatot, összetettebb történetek esetén mindig ez a legkisebb közös többszörös valahogy.

2014. máj. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%
legközelebb te is elemezd ki az ő baját(bármit) és végül térj rá hoyg biztos hamar feldobja a pacskert, ha pedig sápítozik hogy jaj ne rémítsd halálra akkor hozd fel a te esetedet
2014. máj. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%
Ez a bevonzas marhaság, nehogy te is bevedd már!! Csak magatokra figyelj oda, nem lesz semmi baj:)
2014. máj. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

14-esnek Attól még, hogy valakinek más a véleménye mint a tiéd, nem biztos, hogy nincs esze.

Mit is feltételezünk: A kérdező nem csupán az aggodalmat vélte felfedezni a mama viselkedésében, hanem szinte bántóan rá akarja őt beszélni az aggódásra. Ezért nem értette, hogy miért teszi ezt a mama, és tette fel nekünk a kérdést.

Lehet erre a rosszindulat a válasz, hiszen nem ismerjük, hogy a mama kinek az anyukája, hogyan viszonyul az ő párkapcsolatukhoz, stb. Akinek volt már dolga ( élettapasztalat) szipirtyó anyóssal, az igenis feltételezheti, hogy egy ilyennel találkozott a kérdésben.

Aki találkozott már mindenre betegre aggódással reagáló nagyszülővel, az ezt feltételezi.

Aki találkozott már mindent jobban tudó nagyszülővel, az meg amazt.

Mi itt találgatunk, ugyanúgy mint te.

Kérdezőnek: Már most meg kell húznod a határvonalat, amelyen belül a mama sem a tanácsaival, sem a véleményével nem "játszik". Mert különben ugyanez fog végigkísérni egész életeden át: a mama aggódik, jobban tudja, és nem tartja véka alatt a véleményét. Határozd meg, hogy milyen szinten hagysz neki beleavatkozni, beleszólni az életetekbe. Ne reménykedj, ahogy öregszik még rosszabb is lehet! (Mondja ezt a tapasztalat.)

Neked most egy dolgod van: boldogan várni a megszületendő babádat, és egy percet sem idegeskedni más hülyeségén. Az orvos lásson kellő időközönként, vele meg tudsz beszélni mindent. Boldog babavárást!

2014. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
én is előrébb is gondolkodom, hogy akkor majd a gyerekbe mit akarhat majd mindig belebeszélni...
2014. máj. 3. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!