Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kiakaszt az anyám! Mit tegyek?

Kiakaszt az anyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

van egy 4 hónapos kisbabám. az anyám mindig jön és rázza a gyereket, hiàba kérem hogy ne tegye, azt mondja mikor ő itt van ne sírjon. meg se nyikkanhat szegény baba... mindig babakocsiban ringatva kell altatni mert kicsit nyekereg (nem sír) mindig nyaggat mindennel. pl. adjak neki teát mert ő adott, (CSAK szopizik) kezdjem hozzátáplálni mert ő is kezdte már korábban, hallgassak gyerekzenét mindig, aludjak a babával, és vastagon kell kenni a popsikrémert mert ő úgy csinálta (nem érti meg hogy eltömiti a pelust)

nem rég elmentünk vásárolni, a kicsit a másik mamához vittük 1,5 órára. eztikor megtudta kiakadt, hogy nem baj ha kiabál a gyerek a bevásárló központban, ekkor nem lett volna baj ha sír csak a másik mamánál ne legyen... féltékeny?

egyszerűen nem érti meg hogy nem ő vagyok, nem kell mindent úgy csinálni ahogy ő. mindenbe beleszol de nem tanácsot ad hanem parancsol...

mit tegyek vele hogy ne bántsam meg de hasson is?


2014. jún. 30. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
milyen gyakran van nálatok? én úgy oldottam meg, bár nekem anyóssal volt ilyen problémám, hogy amikor ő nálunk volt vagy mi náluk abban a heti pár órában mindent úgy csináltam ahogy ő "elvárta" ne tudjon semmibe belekötni, aztán tudtam ha hazamegyek vagy ő elmegy tőlünk, úgyis mindent úgy csinálok ahogy én akarok... így nem volt veszekedés :D hozzátáplálással amúgy egyetértek :) de természetesen úgy csinálod ahogy te szeretnéd... persze nem kiváltani kell rögtön a szopizást, de gyümölcsöt kóstoltathatnál már vele... de ez csak az én véleményem és tényleg úgy csinálod ahogy akarod :)
2014. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

szinte mindennapos hogy itt van, azért akaszt ki hogy mindig fogja! ha meg egyedül vagyok vele mindig ordít hogy vegyem fel... nem tudok wcre se menni anélkül hogy ne sírna.

ên ugy terveztem hogy 5-6 hós koráig szopizik ha van tejem, és utána táplálomhozzá

2014. jún. 30. 11:54
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Felnőtt ember vagy, nem? Megmondanám anyámnak, ha rázni meri a gyereket, akkor nem veheti fel többet. tea nem kell, mert van tej. Hozzátápi pedig jól gondolod, ráér 5-6 hónaposan. Állj a sarkadra.

Nekem anyám itt volt az első hat hétben segíteni, mert volt egy másfélévesem is, és nagyon jól jött, de Ő nem piszkált. Takarított, főzött, vasalt, mosást tett be és vitte a nagyot sétálni. Szerintem így kellene segíteni egy anyukának és nem idegesíteni a gyerekét.

Állj a sarkadra! Ha másképp nem megy, megmondanám neki, hogy hanyagolja a látogatást!

2014. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

szegény ti és szegény mama...

szerencsére az én anyám nem szólt bele...

a hozzátáplálás témánál meg kérdezd meg tőle, hogy szerinte nem fejlődik rendesen az unokája? :D én betartottam a 6 hós csak szopit, no cumi, no semmi... a nagy hőségben max sima víz.... és még élünk :) anyóstól hallgattam ugyan a "jó" tanácsokat, ahogy szopi témában is mindenki okos volt - főleg akik életükben nem szoptattak... de leszelektáltam a nekünk hasznos dolgokat.

2014. júl. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

hát a cumi nálunk úgy volt hogy anya erőszakolta szegény gyerek szájába, már öklendezett. elraktam emlékbe a cumit (egy ideig szívta, de nem sokáig) mindig előszedte.... már a párom is rá szólt hogy fejezze be mert rossz nézni. végül elraktam olyan helyre ahol a mama nem találja

az anyósom szöges ellentéte anyámnak. ha azt mondanám hogy nêzze hogy ordít mert nem veheti fel, tiszteletben tartaná a kérésem, anya meg tojik rá

2014. júl. 1. 16:24
 6/15 acelsziv ***** válasza:
100%

miért nem állsz a sarkadra? "Anyám! Vagy azt teszed, amit mondok, vagy arra van az ajtó és ide többet ne gyere. Az én otthonom az én gyerekem és az van, amit ÉN mondok"

Szerinted a gyerek hogy éli meg mindezt, hogy az anyját leoltják és semmibe veszik? Hogyan fog hozzád viszonyulni ezek után? Mert egy percig se hidd, hogy nem lesz rá hatással az egész kalamajka. A teát meg felejtsd el. Nincs szüksége rá. Anyád a saját hülyeségét akarja rád tukmálni.

2014. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Lebannen válasza:
Ilyen korú babát szigorúan tilos és veszélyes rázni!! Az agy és a koponya között még hézag van. Rázáskor az agy erősen mozog és ütődik a koponyacsontnak. Károsodhat az agy.
2014. júl. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
a rázás alatt azt értettem hogy a kezében van és meg sem âll vele, nem áll rendesen hanem mindig mozog. bocs a rossz megfogalmazásért :)
2014. júl. 3. 14:05
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az anyukám már nem él, de bárki akár egyszer rázta volna meg a babámat, az lett volna az utolsó. Ott helyben leordítom, és kitessékelem. Majd, ha észbe kapott, akkor - talán - jöhet.


Egyáltalán miért van mindig nálatok anyud? Nem normális dolog, az meg még kevésbé, hogy mindenbe beleszól. Bnkó leszek, de az ilyen családtagot, barátot, akárkit be sem engedném. Heti egyszer láthatja, aztán csókolom.

2014. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jaaa, akkor jó :) De a véleményemet fenntartom. Nem egészséges, sérül a gyerekeddel való kapcsolat, mert állandóan anyudnál van.
2014. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!