Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tényleg logikus, hogy anyám...

Tényleg logikus, hogy anyám többet segít nővéremnek a gyerekek körül, mint nekem?

Figyelt kérdés
Nem az ő nyakára szültem a gyerekeimet, de jól esne ha nekem is segítene. Két hét korkülönbséggel szültünk nővéremmel, most 2 hónaposak a gyerekek. Neki ikrei születtek nekem "csak" egy. Neki 14 hónappal az első után, nekem "nagyobb" különbséggel, 19 hónappal. Ők így tervezték, persze nem ikreket, de 1 év körüli korkülönbséggel, mert menni akar vissza dolgozni. Én meg itthon fogok maradni, szóval anyám szerint ráértünk volna még a másodikkal. Ilyen "okok" miatt lóg folyton nővéremnél, holott az anyósa is bármikor tud menni, és segítséget is tudna fizetni. Ide eljön, kicsit babázik vagy elviszi a nagyot 1-2 órára. Nem vagyok féltékeny, de már unom, hogy bármikor hívom, hogy elintéznék valamit, nem ér rá. Már nem is hívom inkább. Valamelyik nap mondtam neki, hogy már elmennék a férjemmel kettesben valahová, ő meg jópofizott, hogy mehetünk majd, a gyerekek örülnek majd ha megszabadulnak tőlünk később. Erre megtudom hogy tegnap nővéremék kimenőn voltak, anyám és a másik nagymama volt a kicsikkel. Na ez mennyire fair? Én nem akarom hogy mindig itt üljön, de valahogy egyformán kellene elosztani szerintem az.unokázást. nincs igazam??
2014. jan. 31. 10:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Nos, nekem logikus, hogy ott segítenek, ahol tobb a gyerek es kisebb a korkulonbseg, pláne, ha ikrek is vannak.
2014. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Én is pont ezt akartam írni mint a 1. válaszoló!

Ott 2 újszülött van, meg egy 1 éves, aki most kezd "rossz" lenni!!!

Hát megmondom az őszintét hogy nem lennék a helyébe!!

2014. jan. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De neki ott az anyósa, a férje hétvégén otthon van. Nekem nincs semmilyen segítség, a férjemnek csak a vasárnap a szabad
2014. jan. 31. 10:56
 4/20 anonim ***** válasza:
80%

Én ott segítenék többet, ahol szükség van rám..

Első pillantásra logikusnak tűnik, hogy 3 gyerekkel 2 csecsemővel nehezebb..

De nem feltétlenül a gyerekek száma mondja meg, hol van nagyobb szükség rám..

Megprőbálnám nagyjából egyenlően elosztani...

2014. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%
én is ott segitenék, ahol több a gyerek..nem lennék én sem a növéred helyében..nekem az is fura, hogy itt mindenki mindig másra támaszkodik. majd még az édesanyád lesz a -gonosz-, amiért lett hipp-hopp 5 unokája és nem tud szétszakadni...oldjátok meg máshogy.
2014. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Arról sem az anyád, sem a testvered nem, tehet, hogy neked nem segít se a ferjed, se az anyósod.
2014. jan. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%
Én két nagymamát szívesen kölcsön adok neked, anyuéknal és anyósnal is első unoka... Még meg sem született, de már most megy a mami harc, hogy ki mikor lesz itt és mikor megyünk hozzájuk...
2014. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem feltétlenül kell elvárni a segítséget, de hát na... Valljuk be hányan voltunk kismamakén kipurcanva, amikor jól esett volna, ha valaki kiveszi a gyereket a kezünkből és felnőtt emberek módjára elmehetünk egy jót vacsorázni kettesben a párunkkal? Nem kell minden héten, de néha jól esik igen.

Én is ott segítenék, ahol nagyobb a szükség és igen, látszólag ott a nagyobb a szükség, ahol több a gyerek és kisebb a korkülönbség. Ellenben nekem nem ezen akadt meg a szemem. Inkább azon, hogy míg nekik anyukád szerint jár a pihenő, nektek nem. Számomra ez a fura és ez esne nagyon rosszul. Megérteném, ha oda többször járna, hiszen én is belátom, hogy nem lehet egyszerű 3 három éven aluli gyerekkel, köztük két csecsemővel, de azért igyekeznék a szeretetemből a másik gyerekemnek is adni és legalább ilyen szintű "megkülönböztetésben" nem részesíteném. Ha nem is ér rá vigyázni a gyerekekre, legalább ne mondja azt, hogy nektek nem jár pihenés néha. Nincs egy jó barátotok, vagy közeli ismerősötök, aki akár egy kis zsebpénzért cserébe is, két hetente, vagy havonta vigyázna pár órát a gyerekekre? Addig ti elmehetnétek kettesben valahova.

2014. jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%
De miért a te anyukád hibás azért, hogy a férjed és az ő anyja nem segít?
2014. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Korábban hogy volt? Neked is és a nővérednek is van már egy másfél évese,akkor hogy oszlott meg a segítség? Akkor számíthattál anyósra,férjedre is?
2014. jan. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!