Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek ez kivitelezhető?

Englishman kérdése:

Szerintetek ez kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy nagymamám kérése az volt hozzám, hogy ha meghal, hamvasszák el és én vigyem haza a hamvait. Tudni kell hogy, 3 gyereke és 5 unokája van, én vagyok a legidősebb unoka. Tudom hogy ebből nagyon nagy perpatvar lenne főleg, hogy én külföldön élek szóval a hamvai még csak nem is itthon lennének ha én magammal vinném. Anyum elmondása szerint tőlem kapja a legtöbb szeretet, ezért kérte ezt tőlem, mivel a gyerekei nagy ívben tojnak rá...

Nektek mi a véleményetek? Szembe szállnátok a rokonaitokkal ha erről lenne szó?


2014. júl. 24. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy hülyeséget írok, de szerintem első körben nézzetek utána, hogy mi a törvény arra, hogy ki lehet-e hamvakat így vinni az országból, illetve, hogy az urnát lehet-e otthon tartani (vagy pedig muszáj a temetőben)
2014. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen,először a törvénynek kell utána nézni,hogy lehet-e ilyet,mert elszóráshoz azt hiszem lehet,de nem tudom biztosra...

Másodszorra pedig ezt jól gondold meg te magad is,mert egy gyász esetén amúgy is nehéz minden...nem még egy ilyen helyzet.Persze,tudom,hogy szereted te is nagyon a nagymamádat,dehát ezen azért akkor is gondolkozni kell.

2014. júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Holttest, valamint az elhunyt hamvait tartalmazó urna külföldre történő szállításához - ha nemzetközi szerződés másként nem rendelkezik - a rendeltetési hely szerinti ország hatóságának, valamint az elhalálozás, illetve a halál megállapításának helye szerint illetékes közegészségügyi hatóságnak az engedélye szükséges.
2014. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
irjatok végrendeletet, és nem lesz kérdés sem felháborodás
2014. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!