Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Én külföldön élek jelenleg, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csalódott személy kérdése:

Én külföldön élek jelenleg, a párom Budapesten, évek óta együttvagyunk, és 2hét múlva szombaton szeretnénk megtartani a polgári esküvőt Szerintetek kivitelezhető?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van már időpontotok a hivatalban és mindenkit meghítatok, akit akartok, akkor igen.
2012. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
"hívtatok"
2012. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Előtte be kell jelentkeznetek az anyakönyv vezetőnél, és ha minden papír rendben van, kivitelezhető.
2012. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
...és ha van akkorra időpont.
2012. máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
30 nap a várakozási idő. Tehát ha még nincs időpont, akkor nem kivitelezhető
2012. máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Voltatok már időpontot kérni??Mert mi is külföldön élünk,és úgy terveztük,hogy hazautazunk és a 2 hétbe míg otthon lezünk megoldjuk az esküvőt.De minket tájékoztattak,hogy csak személyesen,és mindkettőnknek ott kell lenni az önkormányzatnál időpont egyeztetésnél.Majd 30 nap türelmi idő után kapunk egy napot.Így nekünk nem jött össze.


Csak egy megjegyzés.Még nem jártam utána,dár pár hónapja hallottam a tévében,hogy áprilistól nem lesz 30 napos türelmi idő.Időpont kérés után akár másnap is esküdhetnek a párok.Nem tudja valaki,érvénybe lépett ez a törvény???

2012. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 18.49-es vagyok.

Utána olvastam.Eddig úgy néz ki,hogy az áprilisi törvény még nem lépett életbe,és él még a 30 napos várakozási idő.DE találtam valamit.Érdemes utánajárni.


" A 30 napos várakozási idő alól indokolt esetben felmentést adhat a jegyző megbízásából eljáró irodavezető Az erre irányuló kérelemben a felmentés indokát, hitelt érdemlően kell igazolni. A felmentési kérelmet írásban kell benyújtani, és mindkét házasulónak alá kell írnia. Az eljárás illetékköteles, a 2.200.- Forint eljárási illetéket illetékbélyegben kell leróni a beadványon."

2012. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek a válaszokat, holnap utánakérdez párom az indokolt esetnek minősülő lehetőségről!

Amiben bízunk az az,hogy mivel Qatarban kapott a párom munkát, és mennék vele,az ottani törvények nem engedik hogy együtt éljünk,ha csak nem vagyunk házasok!

Remélem elfogadják .....

Holnap megy időpontot kérni is

2012. máj. 16. 02:54
 9/14 anonim ***** válasza:
Sok szerencsét. Remélem, hogy összejön. :)
2012. máj. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a 30 naptol eltekintenek, hha írtok kérvényt, ezen ne aggodj! a kérdés, hogy van-e szabad idopont. de a bejelentkezéskor neked is ott kell lenned, ezt a párod egyedul nem intézheti sajnos.
2012. máj. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!