Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szeretnék édesapámmal jóban...

Szeretnék édesapámmal jóban lenni. Az utóbbi időben nagyon eltávolodtunk egymástól. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Édesapám anyukájával sajnos mai napig nem sikerült rendezni a viszonyunkat. Azt szomorúan nyugtáztam már hogy engem kevésbé szeret mint édesapám testvérének gyermekeit, viszont el vagyok keseredve hogy a szüleimmel lévő kapcsolat is teljesen megromlott miatta. Édesapámat folyamatosan úszitja ellenem, édesanyám pedig nem akar konfrontálódni édesapámmal, így nagyon távol kerültünk egymástól. Munkából és magánéletemből kifolyólag sajnos nem tehetem meg hogy hetente kétszer meglátogassam. Kisbabánk lesz, minden erőnkkel a megszületésére készülünk. Telefonon fel szoktam hívni a mamát, tisztelettudóan viselkedem vele, mégis mindig azt mondja édesapámnak hogy milyen rossz vagyok. Az utóbbi időben teljesen leredukáltuk vele a kapcsolatunkat, annak eredménye az lett hogy abból lett családi balhé hogy átfestettük a lakást, és mikor mit osztunk meg facebookon.
2014. okt. 7. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre ne tegyél semmit. Az idő "megoldja". Vagy enyhül a helyzet, ha megszületik a baba, akkor jó. Ha nem változik a hozzáállása, akkor kerülni kell a vele való találkozást. Erőltetni nem lehet a kapcsolat javítását, inkább arra kellene rájönni, mi az oka. Egy lakásátfestés meg akkor lehet balhé alapja, ha nem a tiétek. A fb-on megosztás külön megér egy misét, mert ha őket érintő képeket, szövegeket osztasz meg, akkor jogos a kifogás, egyébként nem. Jó babavárást!
2014. okt. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves válaszíró! A lakás a sajátom, a facebookon pedig feleségemmel közös képeket osztottam meg, illetve a lakásfestésről egy két fotót. Senkit nem bántottam a feltöltött képekkel. Úgy érzem ha már nincs mibe belekötni akkor is talál valamit a nagymamám arra hogy ellenem fordítsa édesapám. Mindig sikerrel jár, mert vakon neki hisz. Volt hogy a telefonbeszélgetésünket felvettem diktafonra, hogy meg tudjam védeni magam édesapámnál, de annak is az lett a vége hogy elzavart melegebb éghajlatra amikor meg akartam neki mutatni a mama újabb kavarása után.
2014. okt. 7. 08:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de remélem, a baba hoz enyhülést számotokra ebben a rideg helyzetben!
2014. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remélem hogy édesapámmal és édesanyámmal megoldódik minden.
2014. okt. 7. 12:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnalom, de en nem hiszek mar "az ido majd rendbehoz mindent"-ben.

Regen hittem, es csak elmultak a rokonaim sorban, es tobbe nem volt ra alkalmunk megbeszelni a dolgokat.

Szoval en strategiat valtottam, ami mukodik. A megbeszeles, oszinteseg az.

Hivd el apukadat egy napos kirandulasra, es kerits ra alkalmat h elmondd neki, hogy faj, hogy eltavolodtatok.

A mama meg valoszinuleg demens, sokszor van, hogy paranoiat okoz ez a fajta betegseg...

2016. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ülj le apukáddal, és nézz a szemébe, és nyíltan mondd el neki a bánatodat. Biztos, hogy ő is úgy érzi, mint te, de nem tudja, mit tegyen. Tedd meg Te az első lépést. Egymásra fogtok találni.

Gondolj arra, hogy a fele génjeidet tőle kaptad, lehet, hogy ő is ugyanúgy gyötrődik, mint te.

2016. okt. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a családterápiát.
2022. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!