Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meghalt a nagymamája, mint a...

Meghalt a nagymamája, mint a barátnője ilyenkor mit tehetnék hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A barátom nagymamája nem rég halt meg, és nem tudom mit mondhatnék neki illetve, hogy hogyan segíthetnék neki. Sajnos nem ismertem személyesen a mamáját, de elég sokat mesélt róla és a szüleivel is jó a kapcsolatom, illendő lenne meglátogatnom őket vagy hagynom kellene egyenlőre őket?

2014. okt. 22. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Mondani csak annyit kell, hogy részvétem.

Segíteni nem sokat tudsz kívülállóként. Az ilyesmit az embernek magának kell feldolgoznia.

2014. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha komoly a kapcsolatotok, semmiképp se tűnj el hirtelen. Látogasd meg őket, a szülőknek egy "Részvétem" bőven megteszi, a párod pedig ölelgesd meg alaposan. Hallgasd végig, ha mesél róla, már az is sokat segít feldolgozni, ha beszélhet róla.
2014. okt. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 csabika1971 ***** válasza:
100%

Részvét nyilvánításon kívül nem sok mindent tehetsz. És nem a látogatás a fontos, hanem a temetésén jelenj meg mindenféle képen.

Barátod pedig érezze a szereted és, hogy bármiben bármikor számíthat rád. Légy vele még kedvesebb és elnézőbb a megszokottnál is, ebben az időben.

2014. okt. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Barátomnak is nem rég hunyt el a nagymamája. Csak megölelgettem otthon csendben és meghallgattam amikor már tudott róla beszélni.
2014. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk hosszú ideje együtt, de nagyon közel állunk egymáshoz és a szülei is nagyon megszerettek. Viszont a nagyit tényleg nem ismertem személyesen, és így nem tudom mennyi keresni valóm van a temetésen..
2014. okt. 22. 21:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el nyugodtan a temetésre, ezzel is biztosítod a családot, hogy ott vagy nekik, velük. Sajnos a gyászt mindenkinek magának kell feldolgoznia, legyél mellette, ha beszélni akar a nagymamáról, vagy ha lerobban lelkileg... Többet jelent ez a támogatás, mint hinnéd. :)
2014. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha megkér rá, hogy menjek el akkor természetesen elmennék, de nem tudom mennyire lenne tolakodó "csak úgy" elmennem a temetésre.

Mindenesetre, köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek :)

2014. okt. 23. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!