Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gyerekként sosem volt igazi...

Gyerekként sosem volt igazi kapcsolatom a nagyszüleimmel, sokat voltunk náluk szülőkkel, de mi gyerekek az udvaron játszottunk, amíg a felnőttek bent beszélgettek.17 vagyok, szeretnék igazi unokájuk lenni, szerintetek késő? Hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Beszélgetni próbáltam már velük, furcsán néztek rám, úgy éreztem, zavarok.
2014. nov. 6. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Egy kapcsolat mindig két irányú. Ha ők sem kerestek és furcsán is néznek rád, akkor az azt jelenti ők se tudnak hová tenni téged. Ami nem megy, nem kell erőltetni.
2014. nov. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem egészen értem, ha sokat voltatok ott, és játszottatok, akkor teljesen magatokra voltatok hagyva? Enni, inni, pisilni nem kellett közben? Megszakadt valamiért ez a kapcsolat? Ha igen, elég nehéz lesz visszaállítani, de nem lehetetlen. Kérdezgesd a nagyit a régebbi dolgokról, hátha megnyílik emlékezés közben. Sok sikert.
2014. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem sincs a mamámmal amolyan igazi nagymama-unoka kapcsolat. Olykor megyünk hozzá (most már a vőlegényemmel), beszélgetünk kicsit, de ennyi. Nem áll hozzám olyan közel sajnos mint ahogy azt szeretném. Ő nem az a típus, persze kedves, meg minden és süt süteményt, de nincsenek vele gyerekkoromról olyan mély, igazi élményeim sem. A felszínes beszélgetések megvannak, de ennyi.

Ha úgy érzed, hogy nem érdeklődnek irántad, és nem kiváncsiak úgy rád, akkor nem szabad erőltetni. Ha gyermekkorodban nem alakult ki egy kapcsolatot köztetek és egyfajta kötődés oda-vissza, akkor már nem nagyon lehet szerintem mit kezdeni ezzel. Próbálj meg velük beszélgetni többet, közeledni, de ha nem megy akkor ne erőltesd.

2014. nov. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Születésnapjukon lepd meg őket virággal, tortával, kérdezz tőlük sokmindent, ami érdekes számukra, pl. mi volt a legszebb emlékük fiatalkorukró, ha ezek sem használnak, akkor nincs más ötletem. De egy próbát mindenképpen megér.
2014. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!