Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülő láthatási joga!?

Nagyszülő láthatási joga!?

Figyelt kérdés

Férjem anyja 300km-re lakik tőlünk. A viszonyuk igen rossz, szinte nem is tartják a kapcsolatot. Van egy 2 éves kisgyerekük. Anyós 2× eljött már megnézni az unokáját (2 pónaposan és 1 évesen). Azóta már járt a városunkban, de nem keresett meg bennünket. A kisfiam 2 éves születésnapjára egy sort sem írt, egy kis csomagot sem küldött. Ezidáig rendszeresen küldtem fotókat neki az unokájáról, de egy ideje még válaszra sem méltat.

A fiával pár hete nagyon eldurvult a viszonya, megy rendesen az adok kapok. Pár napja anyós megfenyegette a férjemet, hogy jogilag kérni fogja a láthatást, de őt nem akarja látni, így majd havonta 2× én vigyem el hozzá az unokáját.

Soha nem tiltottam tőle az unokát, megmondtam neki, hogy akkor jön, amikor akar, de arra ne számítson, hogy 2 hetente 600km-t fogok vezetni.

Hozzáértők segítségét kérem, kinek mihez van joga ilyen helyzetben ill. mik a kötelességei.


Ui: a leginkább az bánt az egészben, hogy nem az unokája iránti szeretetet érzem abban, hogy vigyem el hozzá, hanem azt, hogy rajtunk akar rúgni minél nagyobbat.


2014. nov. 22. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem hinném hogy bárki kötelezhetni arra hogy 2 hetente 600 km-t vezess mert ez nemcsak hogy nagyon sok időt elvesz hanem rengeteg pénz is, viszont arra pedig van joga hogy elmenjen hozzátok és lássa az unokáját :/
2014. nov. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem így működik.


Ha megkapja a "láthatást", akkor neki kell a gyerekért menni. Ha a bíróságon bizonyítjátok, hogy konkrétan csak képről ismeri a gyereket, akkor az első időkben el se viheti majd magával, csak nálatok találkozhatnak.


Nyugi, ha ilyen, úgyse fog élni a jogával.

2014. nov. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit kezdek megnyugodni.

Az az igazság, ha érezném benne a szeretetet, akkor időnként akár hosszabb időre is el tudnék menni hozzá az unokájával, de elég bántónak tartottam, hogy itt járt a városunkban és erről úgy szereztünk tudomást, hogy bedobott a ládánkba egy képeslapot. Tudta, hogy nem dolgozom és látnia kellett az autómat a ház előtt. Miért nem csöngetett be? E-mailben rákérdeztem, de nem válaszolt.

2014. nov. 22. 15:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2. Válaszolónak igaza van. De a láthatás kérését is elbírálják, amiben neki bizonyítani kell, hogy ti nem engeditek látni az unokáját, és vannak kizáró okok is. Arra semmiképpen nem köteleznek, hogy ti vigyétek a gyereket. A viselkedése, és az érdeklődése az unoka felé, pedig nem lenne jó ajánlólevél a bírósághoz.
2014. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, csaladjogi ugyveddel beszeltem mert nekem is fenyegetozott anyos. Nagyszulonek max havi 1-2 ora lathatast adnak,de ezt is csak akkor kapja meg ha nagyon tudja bizonyitani,hogy ti nem engedtetek latni. Ja es neki kell menni erte es visszavinni. Azonkivul nem keves összeg az ugyved meg a pereskedes sem,szoval csak kamuzik anyosod ne aggodj.
2014. nov. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egészen nyugodt lettem.

:)

2014. nov. 22. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!