Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Most komolyan nekünk kellene...

Most komolyan nekünk kellene a nagyszülőkhöz költözni és gondozni őket?

Figyelt kérdés

A nagypapám már elég idős és az utóbbi időben többször is kórházban volt, viszont a nagymamám még úgy ahogy bírja magát. Mivel a nagypapám állapota romlik anyum azt találta ki,hogy akkor vagy mi vagy a húgomék költözzünk oda és ápoljuk őket. Hozzáteszem,hogy a a nagyszüleimnek 3 gyerekük van,mondjuk abból 1 külföldön jelenleg,mert ott dolgozik és él a családjával.

Nem is Pesten laknak,ez az egyik probléma,mivel én 6-ra járok valószínűleg mire onnan bejönnék az időben sok lenne és mire hazaérek az is késő délután lenne,férjem meg este ér haza mindig. Szóval ha gondozni kellene őket akkor sem tudnánk 24 órás szolgálatot nyújtani és segíteni,mivel mindketten dolgozunk és nem állunk úgy anyagilag,hogy mondjuk én azt megtegyem,hogy én velük maradok otthon napi 24 órában.

Ráadásul ha velük vagyok akkor is eleshet vagy bármi történhet vele. Mi azt tanácsoltuk,hogy a gyerekeiknek kellene felfogadniuk egy ápolónőt,aki velük van egész nap és aki ért ezekhez.

Azt még hozzáteszem,hogy albérletben lakunk,amit még jó ideig nem is tudnánk felmondani,vagy ha igen a kaukciót elvesztenénk.


Nektek mi a véleményetek erről?


2014. dec. 8. 17:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval mi arra gondoltunk,hogy a 3 gyereknek,aki abból nekünk apunk,mivel apai nagyszülőkről van szó,hogy ők dobják össze a pénzt és alkalmazzanak egy apólót melléjük. Egyébként gondozás szempontjából is max apum jöhetne szóba mivel a többiek vagy nem Magyarországon vagy vidéken élnek.
2014. dec. 8. 17:04
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek veled.
2014. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem is értem, ezt hogy találták ki. Hiszen dolgoztok mind a ketten, oda sem tudnátok figyelni rájuk és nem is a te dolgotok. Talán arra számít, hogy ennek fejében rátok hagyják a házukat - másra nemigen tudok gondolni -.


Nagyon eszement ötletnek tartom, semmire nem megoldás, főleg nem az idős nagyszülőknek.

Azt nem kérdezted, hogy a szülők miért húzzák ki ebből magukat? Hiszen elsősorban övék a felelősség.

2014. dec. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Ez a szüleid kötelessége lenne. Nem segítség ha nem vagytok otthon egész nap!
2014. dec. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Bírom az ilyeneket, akik így kapásból kiadják az ukázt és ezzel kapásból kihúzzák magukat a munka alól.

Mindenki megöregszik egyszer és jól eső érzés ha gondoskodnak rólunk na de apuka talán megvalósíthatná az elképzeléseit személyesen ha már eszébe jutott.

Végül is az ő szülei meg gondolom vannak más unokák is.

Majd ti meg gondoskodtok őróla ha öreg lesz de nehogy már a nagyszülőket meg utána őket is istápoljátok egyedül, segítség nélkül.

Én is azt gondolom, hogy a beteg, idős szülő mindegyik gyerek gondja vegye ki a részét belőle mindenki.

Ki pénzzel, ki idővel.

Egy nappali szociális munkás rájuk nézhet naponta többször, a nagyobb nehezebb dolgokban segíthet, és az egész család felváltva - ki, mikor ér rá - elmegy egy-egy nap és odafigyel rájuk.

Ez így lenne tisztességes mert ugye az örökösödésnél meg mindenki sorba fog állni függetlenül attól, hogy egy gazszálat is odébb rakott-e.

2014. dec. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is az én nyakamba akarták sózni az egészet (én az unoka). Én nemet mondtam. Érdekes megtudták oldani ápolókkal, egymás között a gyerekek és én is besegítettem, tehát ahelyett, hogy a 20-as éveim elejét egy világvégi zsákfaluba töltsem, otthagyva a páromat, szépen el lett osztva a dolog. Tatimnak amúgy 24 órás folyamatos felügyelet kell.

Mondj nemet!

2014. dec. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleidnek olyasvalakire lenne szüksége, aki napi 24 órában el tudja őket látni, és ez ebben az esetben nem te vagy. Meg a szakmai segítség sem árt. Szerintem vesd fel a szüleidnek az ötletet, és ha esetleg azt mondanák, hogy önzőség, akkor mondhatod nyugodtan, hogy az lenne önzőség, ha ti mind hátrahagynátok őket nehéz helyzetben, és élnétek a kényelmes életeteket...
2014. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!