Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Kötelességem kivinni a gyereke...

Almababa2 kérdése:

Kötelességem kivinni a gyereket a nagyszülőkhöz? Szabályozza vmi törvény?

Figyelt kérdés
2014. okt. 24. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülő perelhet a láthatásért.
2014. okt. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

igen létezik nagyszülői láthatási jog is ...


mi a gond ? miért nem akarod elvinni hozzájuk ?

2014. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyermeknek joga, hogy nagyszüleivel is személyes kapcsolatot tartson fenn. A nagyszülőknek szintén joguk, hogy az unokával kapcsolatot tartsanak fenn, vele rendszeresen érintkezzenek (ez a kapcsolattartás joga, másnéven nagyszülői láthatás).


A kapcsolattartásról - a szülők és a nagyszülők megegyezésének hiányában - a gyámhatóság dönt. A gyámhatóság a felróható magatartást tanúsító nagyszülő kapcsolattartási jogát a gyermek érdekében korlátozhatja vagy megvonhatja, illetőleg e jog gyakorlásának szünetelését rendelheti el. A kapcsolattartásra vonatkozó határozat végrehajtásáról a gyámhatóság gondoskodik.


A gyermekkel való kapcsolattartásra a nagyszülőkön kívül jogosult a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult, de ezek az eljárások kizárólag gyámhivatali hatáskörbe tartoznak.


Fontos tudni, hogy ha a különélő szülő részére már szabályozva van a kapcsolattartás, akkor főszabály szerint az Ő szülei ebben az időszakban jogosultak kapcsolatot tartani a gyermekkel. Ha a nagyszülők és a különélő szülő nincsenek jó viszonyban, akkor a gyámhivatal ebből az időkeretből "lecsípve" állapít meg egy időszakot a nagyszülők részére.


Amennyiben a különélő szülő nem tud élni a kapcsolattartási jogával a bírói gyakorlatnak megfelelő mértékben, abban az esetben is lehetőség van rá, hogy a plusz időtartam a nagyszülők részére kerüljön megállapításra.

2014. okt. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De nekem kell mennem vagy nekik jönni?
2014. okt. 24. 17:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nehezen mozognak, én vinném őket.
2014. okt. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

ú, ez gáz, én eddig nem is tudtam erről a nagyszülő láthatási jogról. én ugyanis már eldöntöttem, hogy, ha gyerekem lesz nem engedem anyámnak, hogy elvigye a őhozzájuk, féltem a gyereket az élettársától. ez így problémás lesz.

örökbefogadott gyereknél is élhet a "nagyszülő" ezzel a jogával?

2014. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
6-os egy örökbefogadott gyereknél mit kalimpáljon a "nagyszülő"?az egy idegen számára nem az unokája.
2014. okt. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
szerintem nem neked kell menned, ha látni akarják jönnek ért, ha meg nem hát nem.
2014. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tiniyjorgefanXxx26 válasza:
76%

Ha a saját gyereked akkor érdemes elvinni es tartani a kapcsolatot mert kulonben megfogja kerdezni hogy hol vannak hogy neznek ki es szomoruak lesznek ha kiderul hogy meg sosem lattak oket. Ezt onnan tudom hogy a nagybatyam amikor meg kicsi voltam, amikor megszuletett a gyereke olyan paraszt volt hogy csak egy nyamvatt sms-t kuldott az anyjanak es innentol kezde nagyon rossz kapcsolatban voltak. A sajat unokajat 6honaponta latta es ezert egy kicsit rossz lett a viszonyuk.

Szerintem beszelned kellene a nagyszulokkel es megkerdezni hogy mikor ernek ra, szeretnek-e latni a gyereket, mert tulajdonkeppen ezt kozosen kell megbeszelni

2014. okt. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem kell neked vinned, csak fenn kell tartanod a lehetőséget, hogy találkozhassanak az unokával. pl felhívnak, hogy eljönnek meglátogatni az unokát vagy el is viszik mondjuk egy hétvégére, és te engeded. de ha pl te az ország másik végén laksz nem kényszeríthet a törvény, hogy hetente félnapokat utazz a szüleidhez a gyerekkel. vagy pl ha kiköltöztök Koreába akkor sem kell visszautazgatnotok. viszont, ha a nagyszülők repülőre pattannak és meglátogatnak titeket be kell őket engedned.
2015. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!