Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért ilyen rosszindulatú...

Miért ilyen rosszindulatú velem a nagymamám ha állítólag szeret?

Figyelt kérdés
Van egy testvérem, vele mindig kivételezett, rá soha egy rossz szava nem volt, ő mindig tökéletes volt, rá büszke tudott lenni, ellenben én ronda voltam, kövér, rám nem tudott büszke lenni semmiért, én semmirekellő, lusta voltam akiből nem lesz semmi stb. de ezt hagyjuk. Az ő állítása szerint szeret engem, de folyton olyanokat mondogat, hogy reméli, hogy ha lesz férjem akkor majd verni fog engem. Mindig azt akarja, hogy én rosszul érezzem magam. Nyáron a kedvenc együttesem jött koncertezni Zamárdiba, ahonnan nem messze lakunk erre elkezdte mondani, hogy majd megbeszéli apámmal, hogy semmi esetre se vigyen el engem. Ez nem jött be neki, mert elvitt. Azóta ezt hallgatom. Volt szó róla, hogy az idén is jönnek, erre a mama már mondogalódik, hogy majd ő beszél apuval, hogy az idén már nehogy elvigyen. Ő eléggé beteges fajta én meg nem, és ilyet mondott, hogy bezzeg te sose vagy beteg. Szerintetek ilyen egy szerető nagymama?

2015. jan. 28. 15:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Közben meg elvárja, hogy én segítsek neki takarítani. Nem egy házban lakunk. Ennek ellenére én mindig szoktam segíteni neki, egyszer volt, hogy semmi kedvem nem volt hozzá aztán azt hallgattam, hogy én mennyire egy "léhonda" (ez az ő szava járása) vagyok. Meg volt olyan, hogy megpucoltam az ablakjait amik ráadásul duplák és lepedődarabot hozott oda, hogy azzal töröljem szárazra. Mondtam neki, hogy azzal szöszös lesz az üveg, de erősködött, hogy nem lesz, jól van mondom akkor nem lesz, persze az lett, erre meg jön, hogy na akkor most pucold meg még egyszer én meg nem voltam hajlandó, ezért is pofázott.
2015. jan. 28. 15:14
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Generációs összeférhetetlenség. Te is makacs vagy, ő is.
2015. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én miért lennék makacs? Mert nem akartam dupla ablakait újra lemosni? Kíváncsi lennék, ha neked azt mondanák, hogy remélem verni fog a férjed mit csinálnál.
2015. jan. 28. 15:21
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Sajnálom, hogy ilyen a nagymamád, általában nem jellemző. Inkább segítik az unokákat, mint bántanák. Szerintem csak akkor találkozzál vele, ha nagyon muszáj. És próbáld meg, hogy nem reagálsz arra, amit mond. Persze válaszolni kell, ha kérdez,ha megkér valamire tedd meg. Talán rájön, hogy nem így kéne veled viselkednie. Sok sikert.
2015. jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Hagyd a fenébe, nem kell a kedvében járnod. Segíts a szüleidnek, tanulj, legyél többet a barátaiddal. Nagymami meg majd rájön, hogy bizonyos minimális tiszteletet meg kell adni minden embernek. Ha erre nem hajlandó, akkor nem menj hozzá. Nem kell vele veszekedni, legyél korrekt és udvarias, ha ez nem kölcsönös, akkor egyszerűen kerüld a társaságát.
2015. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Attól hogy vki nagyszülő, még lehet érzelmileg éretlen és sérült. Meg az igazság az hogy elképesztően bunkó is. Ha ennyire rossz a helyzet meg a viszonyotok, az hogy kinyalod a seggét nem fog segíteni, csak úgy lesz vele, hogy nalám, sikerült betörnöm. Egy jó kapcsolat 2 félen múlik, ha ő nem törekszik rá, nem látom be te miért erőlteted. Ha ilyen rosszindulatú legyen már annyi eszed hogy nem segítesz neki, ha vki vele íy bánna, pont le..sz..nám mit akar! Kérjen segítséget attól akivel normálisan hajlandó bánni. Vagy te kevesebbnek érzed magad hogy ezt veled meg lehet játszani (lásd ablakpucolás téma)?
2015. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
AZ igazi szeretetnek annak nincs köze amit leírtál, az feltétlen és nem rosszindulató. Segítsen neki a kedvenc unokája, ne Te. Ha ő a kedvenc ez változni nem valószínű, hogy fog. Te csak a minimálisra korlátozd a kapcsolatodat vele, mert a lehúzó energiák rosszat tesznek neked és hátráltatnak az előrehaladásban.
2015. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Arobi ***** válasza:
59%

Szegénykém. Te aranyos vagy,ő gonosz a saját vérével. Nem az számít,hogy ki duci,ki jó alakú,vagy pattanásos,hanem az ha belenézünk a szemébe,és ott egy csodálatos embert látunk !

Ne kritizáld sem mögötte,sem szemébe,rendbe kell ezt tenni,nem vagytok idegenek. Állj oda elé,és mondd el neki ezeket ,szépen,és aztán,hogy neked milyen szomorúságot jelent mindez,hogy te őt, a Mamát szereted ! A szeretet csodákra képes,talán elér hozzá,a szívéhez !

Bátran ! Az igazságnak félnivalója nincsen !


sok sikert ! Szoritok neked ! Rb

2015. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dorka Elanor válasza:
Szegény. Annyira sajnállak nálam a mamámmal az első kettő három napon vagyunk jóban utána jön nálam a hiszti hogy a tesómnak miért nem kell hogy neki miért segít nekem meg nem. Mindketten bikák vagyunk talán azért. Te veled más a helyzet a te nagyid télleg nem kedves de a tesóddal is beszélhetnél erről hogy ő is látja hogy kivételeznek vele. Ha nem fogja föl akkor a szüleidnek szólj ha ők sem csinálnak nagyon semmit akkor állj a sarkadra és mond el a nagyinak. De örülj is neki mert ha nem lenne akkor te sem lennél. Lehet hogy mások vagytok de akkor is van egy-két közös témátok amit mindketten szerettek. Kérdezd meg hogy bántja -e valami ha bunkón válaszol akkor hagyd ott hadd főjn a levében hogy te segíteni akarsz neki de ő nem fogadja el a te jóénedet. Legyél vele kedves próbálj a kedvében járni vagy hagyd a szarban és hagyd ott. Remélem tudtam segíteni ! :D Sok sikert a nagyidhoz és emlékeztesd rá hogy te is az unokája vagy . Puszillak
2015. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!