Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan alkalmazkodjak hozzájuk...

Hogyan alkalmazkodjak hozzájuk? Odaköltözésről lenne szó.15L

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy 2 hónapig a nagyszüleimnél fogunk lakni amíg beköltözünk az új házba (felújítás...sajnos apa miatt el akar anya menni innen, mert fél, hogy beállít az új nőjével, vagy ilyesmi, hogy őszinte legyek tényleg esélyes a dolog, de most nem írom ide ki, hogy miért) és nem igazán szeretek ott lenni, de nem szeretnék anyának bonyodalmakat okozni azzal, hogy márpedig én nem megyek etc...a lényeg, hogy szerintetek, mit ne csináljak/csináljak elvégre még is 60-70 éves emberekről lenne szó. A szobákkal nem lenne gond, én a nagyszobában laknék és az öcsém meg mamiékkal. Anya pedig gondolom a dédi szobájában max aludni jönne át hozzám.

2015. jan. 29. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Két hónapot ki lehet bírni. Az igaz, hogy teljesen más az értékrendetek és a szokásaitok, de inkább megköszönni kellene nekik, hogy befogadnak benneteket. Ne hidd, hogy nekik annyira könnyű alkalmazkodni hozzátok és felborítani ennyi idős korban a kialakult napi ritmusukat.

Neked ráadásul külön szobád lesz.

2015. jan. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés, ezzel én is tisztában vagyok...a kérdésre válaszolj pls:)
2015. jan. 29. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha a kérdésre szeretnél választ, pl használod a kérem, köszönöm szavakat mindig, még ha eddig mondjuk nem is kellett, mert anyukád nem követelte meg. Nem hangoskodsz este 8 után. Nem pancsolsz órákig. Magad után rendet tartasz, tehát elmosogatsz, meg ilyenek. A haverokat nem hívod át.


60-70 éves emberek de nem őskövületek. Ők is voltak fiatalok, nem azt várják, hogy kötögess velük délutánonként, de az elvárható, hogy elfogadod, hogy esetleg ők hamarabb mennek aludni vagy délután pihennek illetve más értékrenddel nevelkedtek, nevelték még lehet édesanyádat is.

2015. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Mosolyogj, bólogass, bármivel is idegesítenek.

Segíts nekik a házimunkában, bevásárlásban,ne hagy rendetlenséget, ne ordítson a tévé, a zene, ha butaságot kérdeznek, válaszolj kedvesen. Szóval csak viselkedj normálisan, akkor is, ha falra mászol az idegtöl.

2015. jan. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

előre beszéljétek meg h pontosan mit várnak el

mik a szabályok

stb...

2015. jan. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Viselkedj jól, segíts nekik, amiben tudsz, pl elszaladni a boltba, emeletes házban lemenni a postáért levinni a szemetet, takarítani neked nem ügy, nekik már esetleg nehezebb - bár vannak nagyon fitt és nagyon öreg emberek is ebben a korban persze.

A kis szokásaikat próbáld meg nem felborítani amennyire lehet, inkább te alkalmazkodj, mint ők hozzád, két hónapot ki lehet bírni. :)

És ha amúgy szokásod barátokat, barátnőket hazacipelni, ezt próbáld minimalizálni, így is sokan lesztek egy rakáson.

2015. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem elég csak természetesen viselkednek. Hiszen te vagy az unokájuk, biztos nem fognak kényszermunkára fogni, Hanem örülnek majd neki hogy ott vagy. Persze azért segíthesz nekik ott ahol tudsz. A szobádat rendbe tudod tartani, főleg ha csak 2 hónapról van szó. SEgítesz majd mosogatni, meg ilyen apróságokat.

Képzeld, Én amikor az érettségire készültem, akkor a nagyszüleimhez költöztem :) Azért mert nálunk lakásfelújítás volt, és emelett még 3 kisebb testvérem is van. Szóval pár hétig ott voltam amíg tanultam, pont azért mert ott béke van és nyugalom.

2015. jan. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, mit várnak el. Ne érd be a "semmit" válasszal. Ha jól értem, hárman mentek oda tesóddal és anyuddal, így nekik plusz 3 fő lesz a terhükre. Igenis mondják meg, hogy azt várják, hogy minden este elmosogass, vagy hogy hat órakor fürödjetek meg és ne nagyon főzzetek este 10 után.

Kérdezd meg, mikor fürdenek ők, mikor tévéznek, és mikor fekszenek aludni, mikor kelnek reggel.

Mi a napi rutin? ki megy boltba/postára?

ezek alapján ki tudtok találni egy életvitelt, ami 2 hónapig tartható és mindenkinek megfelel.

Mosolyogj, bólogass, válaszolj a számodra buta kérdésekre is, türelmesen. :)


Nagyon aranyos vagy, hogy előre ezen gondolkozol. :)

2015. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!